Щоб спростити собі життя та роботу в Інтернеті, багато користувачів використовують для власних потреб та бізнесу сучасні конструктори сайтів. Ними користуються не тільки звичайні обивателі Мережі, але і власники бізнесів, у яких на даний час обмежений бюджет. Адже тут все так просто: не потрібно бути розробником або дизайнером, а просто збирати майбутній сайт з уже готових блоків.

Конструктори сайтів, рейтинг конструкторів сайтів в Україні, Mozello, Jimdo, Nethouse, Webnode, uCoz, Wix, Tilda
Конструктори сайтів: рейтинг конструкторів сайтів в Україні

Конструктори сайтів

Найбільше з того, що доведеться зробити на конструкторі — це реєстрація та оплата хостингу на деяких з них. Або є повністю безкоштовні послуги, але, за умови показу на сайті клієнта власної реклами конструктора до тих пір, поки клієнт не сплатить будь-який із запропонованих конструктором тарифних планів.

Інтернет не тупцює на місці, він динамічно розвивається, а разом з цим і збільшується попит на подібні послуги створення сайтів. Тому, власники таких майданчиків теж не дрімають, і розширюють функції і можливості своїх сервісів. Між цими сервісами зараз йде справжня боротьба за клієнтів, і тут назріває цілком резонне питання — на чому краще створювати сайти?

Рейтинг конструкторів сайтів

Головною ідеєю будь-якого з цих сервісів є ні що інше, як надання вільного доступу до простої збірки сайту, яка нічим не відрізняється від професійної. Бо цими послугами користуються в основному люди, що не володіють технічними знаннями в верстці, дизайні та адмініструванні. Тому, власники конструкторів спростили весь процес до такої міри, що створення сайту в цьому випадку майже нічим не відрізняється від роботи в соціальних мережах. Також слід зауважити про лояльне ставлення пошукових систем до сайтів, створених на конструкторах. Отже, які конструктори сайтів нам пропонують?

Tilda

В основному послуги цього конструктора надаються на платній основі, за винятком безкоштовної, обмеженої по функціоналу версії. Але, будь-хто із нас не проти користуватися такими послугами на шару, тому немає проблем створити на конструкторі безкоштовний проект, який буде обмежений базовими функціями.

За рахунок платних тарифів користувач багато в чому може розширити свої можливості і, в деяких випадках, його праця не буде марною. І ось чому. За гроші з’являються такі можливості:

  1. Використання свого домену і всього пакету модулів для роботи з сайтом.
  2. З’явиться можливість створення 5-и сайтів з експортом їх вихідного коду, що може стати в нагоді при переїзді до іншого хостера.

Дизайнів на вибір надається не так вже й багато, але за допомогою існуючого в сервісі графічного редактора Zero Block можна «виліпити» дизайн на власний смак. А, вдавшись до допомоги функції «drag-and-drop», у новачків є можливість швидко створити простий сайт. Наявність програми для смартфонів дає можливість керувати сайтом з мобільного апарату. Також створений сайт на Tilda офігенно виглядає на мобільних пристроях.

Wix

Описуючи конструктори сайтів, гріх було б не згадати про Wix, який є найпопулярнішим конструктором. В основному його функціонал заточений під сайти-візитки, портфоліо і лендінги. Користується популярністю серед блоґерів, а також в комерційному середовищі (eCommerce), що дозволяє створювати якісні, об’ємні та функціональні інтернет-магазини. До фірмових переваг Wix Code можна віднести можливість створення баз даних і програмування поведінки елементів за заданими умовами.

Пропонується на вибір величезна кількість шаблонів на найрізноманітніші тематики. Також варто згадати про наявність цікавого інструменту — Wix ADI, в основу якого закладено штучний інтелект, який самостійно збирає сайт, — сюди входить оформлення дизайну із загальним наповненням сайту, завдяки введеним даним.

Працювати з функціональним редактором сторінок одне задоволення: за його допомогою можна створювати справжні шедеври. Варто згадати про наявність безлічі додатків, за рахунок яких розширюються можливості конструктора. В наявності великий вибір тарифних планів.

З конструктором можуть працювати не тільки досвідчені веб-майстри, а й новачки.

uCoz

Старий і добрий uCoz. Напевно, важко знайти людину в Мережі, яка б не була знайома з цим конструктором. За допомогою наявної модульної системи можна зайнятися створенням:

  • блоґу;
  • сайту-візитки;
  • форуму;
  • інформаційного порталу;
  • інтернет-магазину.

Сам процес створення сайту цікавий, в будь-який момент можна замінити обраний блок або дизайн зі збереженням всього контенту. Хоча візуальний конструктор по функціоналу слабенький, зате в панелі управління проектом більш широкий вибір можливостей. Але для користування всім цим необхідно володіти деякими знаннями і навичками в побудові проектів, редагуванні HTML і CSS кодів.

Сервісом можуть користуватися як новачки, так і професіонали. Але, заради справедливості варто зауважити, що новачкам буде важкувато. А більш досвідчені віддадуть перевагу CMS, або новому створенню проекту. Також uCoz прекрасно підходить тим, хто серйозно вирішив створювати сайти. Тут з набором найширших можливостей є де розвернутися.

На сервісі є безкоштовний тариф. За більш широкі можливості доведеться платити.

Webnode

Ось тут вже є де розвернутися любителям Microsoft Office Word, так як інтерфейс, та й самі інструменти конструктора «заточені» під просту роботу текстового редактора від компанії Microsoft, плюс можливості «drag-and-drop». Тому цей сервіс цілком свідомо і навмисне був внесений мною до списку, де описуються конструктори сайтів.

Ну, а для більш досвідчених веб-майстрів передбачено наявність HTML-редактора. Також варто звернути увагу на цікаву фішку конструктора, так як він має функцію адаптації сайту для роботи на мобільних пристроях.

Для любителів шари є безкоштовний обмежений тарифний пакет. За більш широкий асортимент функцій потрібно платити по чотирьох різних тарифних планах по типу — чим крутіше, тим дорожче.

Для оформлення дизайну в базі Webnode є близько тисячі шаблонів.

Nethouse

За допомогою конструктора сайтів Nethouse можна створювати сайти-візитки, лендінги і інтернет-магазини. Має у своєму арсеналі додаткові платні послуги. З приводу платних послуг слід згадати про те, що не все так гладко, як може здатися на перший погляд. Суть питання в тому, що крім, здавалося б, дешевого вхідного тарифу (тарифних планів кілька), доведеться за додаткові функції платити окремо.

Зате новачки в побудові сайтів тут себе будуть почувати впевнено, завдяки простому і інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу. Наявність візуального редактора багато в чому спрощує роботу. Є більше двох десятків інтеграцій з іншими сервісами і системами. Плюс до всього, завдяки наявності мобільного додатку, керувати сайтом можна з мобільного пристрою.

У шаблонів симпатичний і привабливий вигляд, але вибір їх невеликий. Порадує конструктор хорошим набором функцій магазину.

Jimdo

Простоті німецького конструктора Jimdo можуть позаздрити перераховані тут конструктори сайтів. Це козирна фішка творців сервісу. Для спрощення роботи з конструктором сайтів для тих, хто хоче створити свій проект, пропонується трихвилинний запуск сайту. Багато хто буде здивований, але це дійсно так.

Конструктор ідеально підходить малому бізнесу, який вже встиг розмістити про себе інформацію на Гугл-карти і в Інстаграм. Jimdo без проблем дістане з них всю необхідну інформацію і сконструює сайт. Клієнту залишиться тільки корекція макета і гра з кольорами, плюс додавання контенту.

Шаблони конструктора прекрасно адаптовані з будь-якими пристроями. Завдяки безкоштовному тарифному плану, у користувача є можливість обкатати сервіс, і більш уважно до нього придивитися.

Mozello

У конструкторі Mozello користувачів порадує не тільки його неабияка простота, але і безкоштовність. Як би там не було, але більш за все він підходить новачкам. З вибором шаблонів розгулятися не вийде, так як для таких цілей їх занадто мало, в районі 50-и. Але найцікавіше те, що при виборі тематичного шаблону, він вже напханий необхідним функціоналом. Також є можливість займатися редагуванням HTML і CSS під свої потреби.

На цьому конструкторі можна створювати простенькі блоґи і сайти-візитки. Також йому під силу управління невеликим інтернет-магазином.

Тарифні плани включають в себе не тільки безкоштовну версію конструктора, а й дві платних. Тарифи відрізняються між собою тільки об’ємом займаного місця на диску і кількістю розміщених товарів на майданчику інтернет-магазину. От всі конструктори сайтів, які, на мою думку, очолюють рейтинг конструкторів сайтів в Україні. Якщо є ще щось до цього всього додати, то пишіть в коментарях нижче, буде цікаво почитати, а то й подискутувати. Щасти вам!

Поділитись: