Ця невеличка інструкція для тих, хто мало ще знає про використання сполучення клавіш у Microsoft Word і бажає дізнався про деякі прийоми роботи в Ворді. Точніше, не прийоми, а гарячі клавіші, наприклад, для швидкого повернення до місця установки курсору.

Сполучення клавіш у Microsoft Word

Сполучення клавіш у Microsoft Word, сполучення клавіш на клавіатурі, як змінити сполучення клавіш
Cполучення клавіш у Microsoft Word

Взагалі, цих гарячих клавіш дуже багато, але саме тому, що їх багато, ми не користуємося більшістю з них. Запам’ятати всі комбінації нереально. Тому в роботі залишаються 5-6 комбінацій, які використовуються найчастіше. У мене це:

  1. «Копіювати» — Ctrl + C;
  2. «Вирізати» — Ctrl + X;
  3. «Вставити» — Ctrl + V;
  4. «Виділити все» — Ctrl + A;
  5. «Зберегти» — Ctrl + S;
  6. «Скасувати» — Ctrl + Z.

Якось нещодавно прочитав про Shift + F5 і тепер теж постійно користуюся. Уявіть, що ви редагуєте великий документ і вам потрібно переміститися в ньому кудись в інше місце, щоб просто звіритися там з якимись даними, або згадати, що там написано.

Для цього треба прокрутити документ колесом мишки або за допомогою смуги прокрутки, і знайти потрібне місце, але не клікайте там ніде, щоб текстовий курсор (миготлива вертикальна лінія) залишився в тому місці, де ви зараз працюєте.

Тепер, щоб повернутись до того місця, де ви працювали, треба натиснути Shift + F5, і ви миттєво повернетеся в те місце, де залишився стояти текстовий курсор, і вам не потрібно буде запам’ятовувати номер сторінки, на якій ви перебували.

Як на мене, відмінна функція це сполучення клавіш у Microsoft Word, використання якої варто зробити звичкою при роботі з об’ємними документами, особливо тим користувачам, які працюють віддалено, і їм треба економити час. Напишіть в коментарях, чи користувалися ви раніше цієї гарячою клавішею, і чи допомогла вона вам в роботі зараз.

Поділитись: