Джерелом виникнення вірусу міг бути не ринок морепродуктів в Ухані. І тоді залишається питання — звідки з’явився вірус. Уже є версія, що коронавірус біологічна зброя.

Коронавірус біологічна зброя

Коронавірус біологічна зброя?

Смертельний коронавірус, що поширюється по всьому світу, міг виникнути в лабораторії в місті Ухань, пов’язаної з секретною програмою біологічної зброї в Китаї. Таку гіпотезу висунуло американське видання The Washington Times. Воно посилається на ізраїльського аналітика по біологічним війнам Дені Шохама. Це колишній офіцер ізраїльської військової розвідки, який вивчав біологічну війну в Китаї.

Як пише видання, в цьому місті розташований Wuhan Institute of Virology, єдиний заявлений в Піднебесній інститут, здатний працювати над смертельними вірусами.

Що це за інститут?

Інститут був заснований в 1956 році як лабораторія по мікробіології під патронажем Китайської академії наук. Але, як зазначено на його сайті, в 2002 році Wuhan Institute of Virology розширив свої галузі досліджень. До стандартного агро- і навколишнього середовища додалися такі теми як охорона здоров’я і, що найцікавіше, національна безпека.

Чи займався інститут коронавірусами? Відповідь ствердна. І вона написана прямо на його сайті.

«Патогенне дослідження виникаючих інфекційних захворювань стало одним з основних напрямків досліджень. Великі результати були досягнуті в дослідженнях коронавіруса важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-Cov) і вірусу пташиного грипу на тваринах», — йдеться в описі діяльності Wuhan Institute of Virology.

Гіпотеза є

LIGA.tech вдалося зв’язатися з ізраїльським дослідником, який висунув для The Washington Times свою версію походження вірусу.

Експерт відповідав на наші запитання вкрай обережно. «В принципі є ймовірність, що вірус проник з звичайноїї ​​лабораторії або військової лабораторії, і я додам, що поки немає ніяких доказів або вказівок на те, що це відбулося насправді» — ось дослівна відповідь Шохама на запит LIGA.tech.

Шохам — серйозний профільний експерт. Він має докторську ступінь в галузі медичної вірусології Медичного факультету Тель-Авівського університету, а також займався науковими і геостратегічними аспектами хімічної і біологічної зброї. З 1970 по 1991 рік він був старшим аналітиком в ізраїльській військовій розвідці з біологічної та хімічної війни на Близькому Сході і в усьому світі. Він мав звання підполковника.

На питання про те, чи міг вірус втекти саме з Уханьского інституту, Дені відповідає ухильно.

«Ну, да, багато лабораторій по всьому світу вивчають різні форми небезпечних вірусів», — уточнив він.

То короновірус біологічна зброя чи ні?

Поширюється як зброя масового ураження

Китай заперечує наявність будь-якої наступальної біологічної зброї, але, як пише Washington Times, в доповіді Державного департаменту у минулому році були підозри щодо таємної біологічної роботи у військових цілях.

Китайська влада заявила, що не знає про походження коронавіруса, який вбиває людей. Причому, за даними Національної комісії охорони здоров’я, число підтверджених випадків зараження дуже швидко зростає.

Гао Фу, директор Китайського центру з контролю і профілактики захворювань, повідомив контрольованим державою ЗМІ, що перші ознаки вказують на те, що вірус походить від тварин, що продаються на ринку морепродуктів в Ухані. За попередніми даними китайської влади, носієм коронавіруса могли бути — білухи, кури, кролики, змії.

Оптовий ринок — не першоджерело?

Але експерти починають сумніватися в тому, вірус з’явився на китайському ринку. Є підстави вважати, що він почав гуляти по Ухані раніше. Новий звіт групи китайських вчених, опублікований в медичному журналі The Lancet, заперечує гіпотезу, пов’язану з оптовим ринком.

Досліджуючи подробиці випадків, коли перші 41 чоловік були госпіталізовані з коронавірусом, вчені виявили, що 13 випадків не мали зв’язку з ринком, включаючи найперший випадок зараження.

«Це велике число, 13, без зв’язку», — сказав виданню Science Деніел Люсі, фахівець з інфекційних захворювань в Джорджтаунському університеті.

В кінцевому підсумку можна поки зробити тільки два однозначних висновка:

  1. Немає точних даних, звідки з’явився вірус: чи був це мутований вірус тварин або втекла біологічна розробка.
  2. Зважаючи на офіційні дані, вірус поширюється дуже швидко.

Тому версія, що коронавірус біологічна зброя,  має право на існування.

Джерело

Поділитись: