Приємно, коли в кімнатах чисто і затишно. Але для того, щоб знати, як прибрати в будинку, необхідно дотримуватися деяких правил, бо на наведення ладу потрібно чимало роботи і часу. Характер і послідовність виконуваних робіт при прибиранні житлових приміщень багато в чому залжить не тільки від сформованого укладу життя і звичок членів даної сім’ї, а й від кліматичних умов, пори року і тих завдань, які ставить в даному випадку перед собою господиня. Наведення ладу в будинку за витратами часу поступається тільки тривалості приготування їжі. Тому постає питання: як виконати такий обсяг роботи, не витрачаючи зайвих сил і часу?

Як прибрати в будинку, щотижневе прибирання, щоденне прибирання, сезонне прибирання, як швидко прибрати в кімнаті

Як прибрати в будинку: планування

При плануванні наведення порядку не бажано в цей день займатися іншими справами, такими як приготування їжі або покупка продуктів. Все це краще зробити напередодні. Необхідно заздалегідь підготувати все, що знадобиться в роботі:

  • віник;
  • щітки;
  • ганчірки;
  • мочалки;
  • миючі та чистячі засоби;
  • посуд;
  • пилосос і ін.

Не завадить залучити до наведення чистоти і порядку членів всієї родини.

Перед тим, як приступити до брудної роботи, можна густо намилити руки і кілька хвилин потримати їх, щоб мило просохнуло. Мильні «рукавички» захистять руки від бруду. Після закінчення роботи це мило змивають водою. Але, замість цього, якщо є в наявності господарські рукавички, краще використовувати їх.

При використанні препаратів побутової хімії слід пам’ятати, що багато які з них знежирюють шкіру або подразнюють слизову оболонку. Маленькі діти особливо схильні до алергічних реакцій. Тому не варто їх впускати в кімнату, де йде чистка всіляких предметів.

Будь-яке прибирання потрібно починати з відкривання вікон або кватирок, щоб освіжити повітря в кімнаті.

Розрізняють три види прибирання:

  • щоденне;
  • щотижневе (вологе);
  • сезонне (генеральне).

Щоденне прибирання

Вологе прибирання в сім’ях, де є немовлята, необхідно робити кожен день. Зручно через день пилососити підлоги, користуючись насадкою з короткошерстої щіткою. Підлоги на кухні найкраще щодня або раз в два дні протирати вологою ганчіркою.

Щотижневе прибирання

Його рекомендується робити в такій послідовності:

  1. вичистити м’які меблі і килими;
  2. протерти вологою ганчіркою батареї, підвіконня і двері;
  3. вичистити дверні ручки;
  4. ретельно протерти вологою ганчіркою пил з дерев’яних неполірованих меблів і сухою — з полірованих;
  5. вимити кімнатні рослини;
  6. протерти паркет або вимити підлогу.

Сезонне прибирання

Сезонне прибирання здійснюють 3-4 рази на рік — наводиться порядок у всіх шафах і столиках, на полицях ібалконі.

Напередодні сезонного прибирання виймають з шаф і комодів речі, протирають злегка вологою ганчіркою внутрішні стінки, полиці і ящики (особливо ретельно потрібно обтирати кути, де найбільше накопичується пил), дають їм висохнути, речі провітрюють, просушують на сонці, потім складають. Роблячи прибирання, обов’язково треба провітрити шафи, серванти, книжкові полиці при відкритій кватирці або вікні.

Посуд, вази, дрібні предмети, які не псуються від води, миють теплою водою і витирають. Книги перетирають сухою ганчіркою або чистять пилососом. Постільні приналежності провітрюють, вибивають, чистять матраци і м’які меблі. Різьблення дерев’яних меблів, рами картин протирають сухою ганчіркою. Ретельно вибивають і чистять килими.

Стелю і стіни потрібно витирати щіткою або віником, загорнутим ганчіркою. Пофарбовані масляною фарбою стіни краще вимити. Вікна, підвіконня, батареї центрального опалення, двері миють. Закінчують генеральне прибирання миттям або натиранням підлоги. Після цього розставляють речі по місцях.

Збирати сміття і пил, що накопичилися в приміщенні, слід пилососом або злегка зволоженими віниками і щітками.

Ревізія речей під час прибирання допоможе позбутися від старого, непридатного, виявити те, що потребує термінового чищення або ремонту.

Будь-яке прибирання, тим паче сезонне, передбачає, перш за все, догляд за речами і предметами побуту. І звичайно, починаємо з кухні. І на «закуску» відео про те, як швидко прибрати в кімнаті.

Поділитись: