Ось і настав той хвилюючий для мене момент, коли я закінчив будувати голубник своїми руками зі старих меблів, і на моєму подвір’ї тепер красується витвір мого власного мистецтва. Але, перш, ніж публікувати фінал всієї зробленої мною роботи, яку я робив з піднесеним настроєм, спочатку розповім про всі етапи будівництва.

Голубник своїми руками зі старих меблів

Все почалось з того, що я не знав куди дівати меблі, які добросовісно відслужили свій призначений термін і, навіть більше. Одні мені рекомендували вивезти на смітник і там цьому всьому знайдуться ті, начебто мотлоху, що дадуть раду. Інші казали, щоб я віддав комусь топити взимку в домі…

Але переді мною давно вже стояла задача, — де і з чого побудувати новий голубник своїми руками. Я почав шукати в Інтернеті об’яви, де б пропонували на продаж дошки бувші у використанні. Частину дошок я купив, але того було замало, і я почав думати, як здешевити цей процес.

І мене осяяла думка, коли я в черговий раз у своєму підвалі думав-гадав, куди подіти старі меблі. Це ж чудовий будівельний матеріал! Адже всі вони виготовлялись за часів Союзу, і тоді матеріали, такі, як ДСП робились на совість. Я спробував було заради експерименту пиляти одну полицю ножівкою, то це виявився дуже нудний і тяжкий процес.

Всі мої дії по підбору матеріалів, комплектуючих, закупівлі інструментів та метизів, і саме будівництво голубника виконувались в режимі реального часу, без планування і якоїсь там послідовності. Кожна моя дія обдумувалась і прокручувалась в голові декількома варіантами, щоб з мінімальними затратами грошей і вже існуючих матеріалів, побудувати новий голубник своїми руками.

Скажу чесно, як воно є: ще в дитинстві я завжди приймав активну участь разом з батьком, коли він щось майстрував. Тому руки у мене ростуть з правильного місця, і взагалі, в голові є смалець, щоб освоювати нові технології та інструменти. Це не хвастовство, а констатація фактів, щоб у читачів не виникало зайвих питань.

Яскравим прикладом слугує те, що я у віці десь 45-и років почав освоювати Інтернет і високі технології, і тепер я на пенсії працюю копірайтером і WEB-майстром. Про це можна більш детально почитати на моєму проекті Text Monster. Хто бажає створити собі блоґ чи то сайт любої тематики — звертайтесь до мене.

З будівельними матеріалами мені явно повезло. Коли я вів підготовчі роботи по спорудженню голубника своїми руками, то в цей час мій кум Віктор перекривав на власному будинку дах. Тому від нього мені перепали цілком безкоштовно старі демонтажні будівельні матеріали:

  1. Ондулін
  2. Вагонка.
  3. Кріпильна арматура.
  4. Дошки.
  5. Відходи металочерепиці.

Будівництво голубника

Почав я з того, що все старе повинно бути оновлено. Приводив я це все в Божеський вигляд без великого ентузіазму, немов тягнув себе за комір. Адже це настільки нудна, пильна, зате відповідальна робота. Тому я свій ентузіазм приструнив, і взявся за роботу.

Треба було очистити від сміття та пташиного посліду ондулін, затим пофарбувати його бітумною мастикою, що купив в Епіцентрі. Тобто, одним пострілом я вбив двох зайців — надав ондуліну цілком пристойного, майже нового вигляду, і зайвий раз захистив його від вологи. Дивіться цей процес далі на трьох фото.

Голубник своїми руками зі старих меблів
1
Будівництво голубника
2
Ондулін
3

Далі на місці старого курника я вирішив будувати голубник своїми руками. Там над курятником на другому поверсі колись був дерев’яний голубник, але з часом це все прийшло в непридатний стан, і прийшлося все це завалити. Дивіться на фото, з чого я починав: з прибирання сміття.

Прибирання сміття
4

Трішки подумавши, я не захотів ламати залишки фундаменту і стінок курника. Адже все це робилося мною колись на совість. Тільки була одна заковика — декілька тріщин у фундаменті. Але і від цього я знайшов «ліки», армувавши тріщини металевою сіткою. Далі я позбирав у дворі стару цеглу і почав вирівнювати під один рівень стіни.

Голубник своїми руками
5

Вирівнявши стіни, я подумав про те, що непогано б було поверх них зробити пояс з армованого бетону. По кутах я виставив горизонтальний рівень та приступив до спорудження опалубки. Дивіться сам процес на наступних трьох фото, що з цього у мене вийшло.

Будівництво голубника
6
Будівництво голубника
7
Вирівнювання стін
8

Так як цегла була старенька, але цілком придатна для такого будівництва, то я, на всякий випадок вирішив перестрахуватись. Адже робити голубник своїми руками типу абияк — це не в моїх правилах. Том у я вирішив стіни ззовні поштукатурити цементовим розчином. Ось, що з цього у мене вийшло.

Штукатурка стін
9

Надалі переді мною постало питання щодо підлоги. Зробити її дерев’яною, то вона не буде довговічною. Бетонувати? Та ні, зайві витрати я не хотів робити. У мене знайшлася вдома після будівництва будинку силікатна цегла. Ось я її і використав для підлоги, виклавши на сухий розчин піску з цементом.

Підлога голубника
10

Закінчивши роботу з підлогою, я звернув увагу на те, що ззовні на стінах чогось не вистачає — це гідроізоляції. Тому я знову купив бітумну мастику, розвів її уайт-спіритом, і за допомогою валика зробив належну гідроізоляцію стінок. Ось так це все виглядає.

Гідроізоляція стінок
11

Далі я почав монтувати голубник своїми руками із каркасу. Хай вас не дивує такий спосіб моєї роботи. Це моя власна технологія, яка мною не розроблялась, а виникала в процесі роботи після моїх роздумів — як краще зробити. Тому на стіни під каркас для гідроізоляції я поклав спінений поліетилен покритий алюмінієвою фольгою. Його я теж купував, тому затрати є і не абиякі.

Каркас голубника
12

На фото нижче задня частина каркасу виступає за межі стінки на 55 см. Це я зробив для того, щоб збільшити корисну площу голубника і розмістити в тому місці гнізда для голубів. За рахунок цього розмір самого голубника по ширині збільшився із двох метрів, до 2,55 метра. Тобто, — 3 м довжина і 2,55 м ширина.

Нижній каркас голубника
13

Ось так я облаштував нижню частину каркасу. Я прийняв рішення не штукатурити зсередини стінки, а облицювати їх меблевими панелями із старого кухонного гарнітуру. Коли я побачив плоди своєї праці, то мені цей робочий процес так сподобався, що я спати не міг вночі, весь час думав, як краще зробити далі. Не буду кривити душею, є промахи, але повертатись і виправляти їх вже запізно.

Хоча, з точки зору моєї сім’ї, їм так сподобалось, що просили мене зробити тут альтанку. Прийде тепло — буде із старих меблів й альтанка. Про це теж потім розповім.

А ось тут споруджувати голубник своїми руками мені стало набагато веселіше. А то перед цим працював-працював, а роботи майже не видно. Тут я цілком відмовився ставити стовпчики по кутках каркасу. Адже щити зі старих шаф, як виявилось, зроблені не з ДСП, а з дерева. Виявляється, щит шириною 55 см і завтовшки 2 см, замінює стовпчик розміром 10 см на 11 см. Для такої конструкції — це дуже міцно.

А тепер увага! Подивіться на фото нижче, там же по кутках встановлені подвійні такі щити, та й цілком по всіх стінах. Тому у мене вийшло щось на кшталт — стіна-каркас. Це багато в чому мені зекономило затрати будівельних матеріалів. Самі щити встановлені всередину так, що це вже готова поверхня стін.

Голубник своїми руками зі старих меблів
14

Сформувавши каркас передньої стінки, я змайстрував двері, і закріпив обрешітку на каркасі для оздоблення його вагонкою, яку я теж взяв у кума Віктора цілком безкоштовно, за що йому щиро вдячний. А це вже сам процес кріплення вагонки.

Голубник своїми руками зі старих меблів
15

Ось така вийшла передня стіна. Мені подобається, а як вам?

Передня стінка голубника
16

Хлопці та дівчата — будувати голубник своїми руками з підручних і бувших у використанні матеріалів можна і, навіть необхідно. Це дуже приємна і потрібна справа. Далі я перейшов до бокової стінки, де прилаштував вікно (старе з мого будинку, після встановлення з металопластику), і льоток. Всі ці операції демонструю на двох фото.

Будівництво голубника
17
Льоток і вікно голубника
18

Потім знову я зробив обрешітку під вагонку на задній і ще одній боковій стінці. Вагонка тут використовувалась вже більш потріпана, але цілком годна. Як бачите на фото, задня і бічна стінки мають нормальний вигляд.

Будівництво голубника
19
Задня і бічна стінки
20

Як і обіцяв вище, показую повний зовнішній вигляд голубника з дахом.

Голубник зовні
21

А тепер заходимо всередину. Скажу одразу, що ця робота для людей з врівноваженою психікою. У мене було багато разів, коли вся ця «ліпнина» провокувала мене загнути матюка, але я це робив пошепки.

Так, дійсно, облаштовувати голубник своїми руками зсередини, — це самий тривалий за часом і нудний процес. Тут все потрібно розрахувати так, щоб було мінімум, або майже не було відходів, що я і зробив. Тому дров у мене залишилось мало.

Ось так виглядають змонтовані гнізда-полиці на задній стінці. До речі задню стінку з півночі і північного-заходу я утеплив спіненим поліетиленом, що покритий алюмінієвою фольгою. Стінки перед утеплювачем захистив від голубиного посліду кольоровими вставками з ДВП. Прошу звернути увагу на куток, де я використав корисну площу, зробивши косий зріз полиць. Хоча гнізда вийшли трохи завеликими, зате практично.

Голубник своїми руками зі старих меблів
22
Голубник своїми руками зі старих меблів
23
Полиці і гнізда в голубнику
24

На наступному фото я демонструю облаштування вікна і льотка для голубів. З першого погляду, тут немає нічого дивного. Але я вас запевняю, що є. Під вікном я змайстрував полицю. А ось сам льоток (якщо уважно придивитись) я захистив розсувним вікном на кшталт серванту. Це зроблено для того, щоб в зимовий період трохи зберігалось тепло.

Вікон і льоток для голубів
25

Новосілля в голубнику

І ось настав найбільш хвилюючий момент. Голубник своїми руками збудовано, а тепер — новосілля. У мене спортивні голуби змішаних рас Delbar та Jos Thone. Вибачайте за випрану білизну на шнурках на фото, але це життєвий процес, від нього нікуди не дінешся.

Голубник
26
Готовий голубник
27

Ось перші голуби в новому голубнику. Прошу вас звернути увагу на третє фото. Так, ви не помиляєтесь — мені Бог допомагав в моїй роботі і, коли я збудував голубник своїми руками, то вирішив його побризкати Свяченою Водою та встановити ікону. Моя люба дружина Наталія мені в цьому допомагала. Та й весь процес будівництва був при її активній участі (сніданки, обіди, прання, підтримка), за що її люблю і поважаю.

Голубник своїми руками зі старих меблів
28
Голубник своїми руками зі старих меблів
29
Голубник своїми руками зі старих меблів
30

Кормушку я зробив з підручних матеріалів, — автомобільної покришки. А поїлку — з чавунку ще за радянських часів: дуже міцний, не гниє і практичний.

Кормушка та поїлка для голубів
31

А це мій вивідний голуб. А ще я не втримався і сфотографував збудований голубник своїми руками під час снігу. Як на мене, то дуже гарно виглядає.

Голубник своїми руками зі старих меблів
32
Голубник своїми руками зі старих меблів
33
Поділитись: