Будівництво — процес дуже трудомісткий і займає чимало часу. Зводяться як малоповерхові будівлі, так і величезні хмарочоси або виробничі корпуси. І завжди при цьому організації, що займаються будівництвом, стикаються з проблемою вивозу різного роду сміття з будівельного майданчика або об’єкта реконструкції. Вивіз будівельного сміття — важливий етап будівництва, і на нього слід звертати більше уваги, бо завалення будівництва сміттям знижує продуктивність праці і сприяє травматизму на об’єктах.

Вивіз будівельного сміття

Види будівельного сміття

За видами будівельне сміття можна поділити на кілька найбільш великих категорій:

  1. Великогабаритне сміття.
  2. Сміття дрібних фракцій.

По різновидах матеріалів:

  • сміття ЗБВ (залізобетонні вироби);
  • з деревини;
  • алюмінієве (різного роду профіль);
  • ПВХ (поліхлорвініл);
  • побутове.

Вивіз будівельного сміття

По суті, процес вивезення сміття — це заняття для різноробочих або підсобників, при відсутності таких цим займаються спеціально найняті фірми.

Великогабаритні відходи будівництва, такі як розколоті плити та інші вироби із залізобетону вивозять за допомогою підйомного крана і відповідного габаритам автотранспорту.

Сміття дрібних фракцій може утилізуватися або ручним способом — затарювання в мішки і навантаження на автотранспорт, або за допомогою фронтального навантажувача з наступним завантаженням на самоскид.

Звичайним явищем в наш час стали випадки, коли сміття не сортується на будмайданчиках, крім закуповуваних відходів, а вивозиться упереміш на полігони. Це погіршує екологію навколишнього середовища і веде до марнування ресурсів, які можна було б використовувати повторно. Тому вивіз будівельного сміття повинен бити правильно налагодженим.

Поділитись: