Вручну розпилювати — важко та й невдячне це діло, яке може бути небезпечним для здоров’я, бо пиляти приходиться не тільки твердо стоячи на ногах, а й вилізши на дах, на драбину, чи то на дерево в незручній позі. Тому таку роботу треба механізувати, і зараз будуть корисні поради про те, як вибрати бензопилу.

Як вибрати бензопилу, покупка бензопили, як правильно вибрати бензопилу, бензопила

Критерії вибору бензопили

Використання хорошого інструменту значно полегшує працю, підвищує її продуктивність і економить час. Складність полягає в тому, що у багатьох на садових ділянках немає електрики, а якщо вона і є, то тільки в районі будиночка і насоса.

Тобто, єдиною можливістю механізувати працю по розпилюванню залишається покупка бензопили. Переваги роботи з бензопилою:

  1. Швидкість: за один день ви можете напиляти більш кубометра дров;
  2. Економія фізичних зусиль: звичайно, з бензопилою потрібно напружитися, але не так, як з «Дружбою-2»;
  3. Відносна безпека: з одного боку, бензопила — інструмент серйозний, і неправильне поводження з ним загрожує проблемами, але з іншого боку — провести кілька годин на гілці в незручній позі набагато небезпечніше.

На відміну від електроінструменту, бензопила мобільна. З нею можна безперешкодно переміщатися по садовій ділянці.

Як вибрати бензопилу

Бензопили в загальному діляться на професійні та аматорські. Тому постає питання, як вибрати бензопилу серед такого багатого розмаїття? Різниця полягає в потужності і вазі, ну, і в ціні, звичайно, теж помітно вилка. Професійна бензопила підходить для лісоповалу. Вона має міцний корпус, потужний движок, додаткову систему охолодження, що дозволяє працювати багато годин поспіль. Розміри і вага такого інструменту значні. Ціна висока. Якщо ви не обмежені в засобах, то можете дозволити собі таку іграшку. Але не забувайте: для роботи з нею потрібна неабияка сила. Навіщо переплачувати і втомлюватися, якщо цілком можливо вибрати хорошу бензопилу дешевше і зручніше?

Як правильно вибрати бензопилу для дому

Для епізодичного використання в особистому господарстві цілком можна вибрати недорогу бензопилу. Вона буде поменше, легше і дешевше, але це зовсім не означає, що вона гірше. Просто у неї — своє призначення, і воно вам підходить.

Для того, щоб краще знати, як вибрати бензопилу і зорієнтуватися в розмаїтті пропонованого інструменту, варто оцінити його за сукупністю основних якостей.

Потужність движка

Потужність двигуна бензопили — важливий показник. Даний параметр для аматорських інструментів не перевищує 2,5 кВт, у професійних досягає 6 кВт. Пила великої потужності забезпечує результат швидше, але вона і важче, і значно більше вібрує в руках. В остаточному підсумку працювати нею значно складніше і небезпечніше. «Домашня» бензопила з потужністю до 2,5 кВт набагато легше, рівніше в роботі, з нею рідше виникають небезпечні ситуації, її простіше витягти з собою на дерево або дах, можна тримати однією рукою і навіть пиляти на витягнутій руці вище рівня очей.

Ланцюг

Наступна важлива характеристика — довжина шини і крок ланцюга. Чим коротше шина, тим швидше рухається ланцюг і проводиться розпил. З іншого боку, коротка шина дає можливість безпечно розпилювати колоди діаметром не більше 15 см: адже край шини із зірочкою не повинен торкатися до матеріалу, інакше пила дасть віддачу і може навіть вирватися з рук, нанести травму працівникові. Бензопили з шинами менше 30 см мають дуже обмежене застосування.

Від кроку ланцюга багато в чому залежить рівень вібрації інструменту. Вибираючи бензопилу для дачі краще віддати перевагу ланцюга з кроком 0,325 дюйма. Вона працює менш ефективно, ніж з кроком 3/8 або 0,404, але зате і руки не напружуються. Зрештою, ви ж не за наймом працюєте, для вас головне — отримати задоволення від спілкування з природою.

Безпека

Як вибрати бензопилу, щоб вона була безпечна? При виборі бензопили зверніть увагу, чи є на вашій даній моделі захист від зворотного удару і амортизатор вібрацій. Бажано, щоб такий захист був передбачений.

Марка

Бензопили з ідентичними характеристиками, але різних марок мають різну ціну. Все залежить від ваших можливостей. Бензопила економ-класу відомої марки при правильній експлуатації прослужить довше, ніж дорога модель, за якою не стежать і вливають те, що є в наявності.

На сьогоднішній день найбільшою популярністю користуються бензопили марок OLEO-MAC, PARTNER, STIHL.

Поділитись: