Вручну розпилювати — важко та й невдячне це діло, яке може бути небезпечним для здоров’я, бо пиляти приходиться не тільки твердо стоячи на ногах, а й вилізши на дах, на драбину, чи то на дерево в незручній позі. Тому таку роботу треба механізувати, і зараз будуть корисні поради про те, як вибрати бензопилу.

Як вибрати бензопилу: вибір недорогої бензопили для дому та дачі

Критерії вибору бензопили

Використання хорошого інструменту значно полегшує працю, підвищує її продуктивність і економить час. Складність полягає в тому, що у багатьох на садових ділянках немає електрики, а якщо вона і є, то тільки в районі будиночка і насоса.

Тобто, єдиною можливістю механізувати працю по розпилюванню залишається покупка бензопили. Переваги роботи з бензопилою:

  1. Швидкість: за один день ви можете напиляти більш кубометра дров;
  2. Економія фізичних зусиль: звичайно, з бензопилою потрібно напружитися, але не так, як з «Дружбою-2»;
  3. Відносна безпека: з одного боку, бензопила — інструмент серйозний, і неправильне поводження з ним загрожує проблемами, але з іншого боку — провести кілька годин на гілці в незручній позі набагато небезпечніше.

На відміну від електроінструменту, бензопила мобільна. З нею можна безперешкодно переміщатися по садовій ділянці.

Як вибрати бензопилу

Бензопили в загальному діляться на професійні та аматорські. Тому постає питання, як вибрати бензопилу серед такого багатого розмаїття? Різниця полягає в потужності і вазі, ну, і в ціні, звичайно, теж помітно вилка. Професійна бензопила підходить для лісоповалу. Вона має міцний корпус, потужний движок, додаткову систему охолодження, що дозволяє працювати багато годин поспіль. Розміри і вага такого інструменту значні. Ціна висока. Якщо ви не обмежені в засобах, то можете дозволити собі таку іграшку. Але не забувайте: для роботи з нею потрібна неабияка сила. Навіщо переплачувати і втомлюватися, якщо цілком можливо вибрати хорошу бензопилу дешевше і зручніше?

Як правильно вибрати бензопилу для дому

Для епізодичного використання в особистому господарстві цілком можна вибрати недорогу бензопилу. Вона буде поменше, легше і дешевше, але це зовсім не означає, що вона гірше. Просто у неї — своє призначення, і воно вам підходить.

Для того, щоб краще знати, як вибрати бензопилу і зорієнтуватися в розмаїтті пропонованого інструменту, варто оцінити його за сукупністю основних якостей.

Потужність движка

Потужність двигуна бензопили — важливий показник. Даний параметр для аматорських інструментів не перевищує 2,5 кВт, у професійних досягає 6 кВт. Пила великої потужності забезпечує результат швидше, але вона і важче, і значно більше вібрує в руках. В остаточному підсумку працювати нею значно складніше і небезпечніше. «Домашня» бензопила з потужністю до 2,5 кВт набагато легше, рівніше в роботі, з нею рідше виникають небезпечні ситуації, її простіше витягти з собою на дерево або дах, можна тримати однією рукою і навіть пиляти на витягнутій руці вище рівня очей.

Ланцюг

Наступна важлива характеристика — довжина шини і крок ланцюга. Чим коротше шина, тим швидше рухається ланцюг і проводиться розпил. З іншого боку, коротка шина дає можливість безпечно розпилювати колоди діаметром не більше 15 см: адже край шини із зірочкою не повинен торкатися до матеріалу, інакше пила дасть віддачу і може навіть вирватися з рук, нанести травму працівникові. Бензопили з шинами менше 30 см мають дуже обмежене застосування.

Від кроку ланцюга багато в чому залежить рівень вібрації інструменту. Вибираючи бензопилу для дачі краще віддати перевагу ланцюга з кроком 0,325 дюйма. Вона працює менш ефективно, ніж з кроком 3/8 або 0,404, але зате і руки не напружуються. Зрештою, ви ж не за наймом працюєте, для вас головне — отримати задоволення від спілкування з природою.

Безпека

Як вибрати бензопилу, щоб вона була безпечна? При виборі бензопили зверніть увагу, чи є на вашій даній моделі захист від зворотного удару і амортизатор вібрацій. Бажано, щоб такий захист був передбачений.

Марка

Бензопили з ідентичними характеристиками, але різних марок мають різну ціну. Все залежить від ваших можливостей. Бензопила економ-класу відомої марки при правильній експлуатації прослужить довше, ніж дорога модель, за якою не стежать і вливають те, що є в наявності.

На сьогоднішній день найбільшою популярністю користуються бензопили марок OLEO-MAC, PARTNER, STIHL.