Зараз я попробую вам довести, що щастя не в грошах, що завелика наявність грошей може завдати більше шкоди і принести зла, ніж їх обмежена кількість або повна відсутність.

Щастя не в грошах, а в їх відсутності, гроші просто так, гроші це зло, психологія грошей

Чому щастя не в грошах

За весь час ведення своїх блоґів та інших проектів я виявив одну закономірність, що проведення конкурсів завжди дає змогу виявити серед початківців талановитих блоґерів, які по тій чи іншій причині не змогли заявити про себе в інший спосіб. Отже для ведення блоґу потрібна мотивація і найчастіше такою є гроші. Хоча я сам поступово йшов до своєї цілі без зайвих спонукань ззовні, особливо грошима, бо талант не купиш. Тому і мова далі піде, як ви вже мабуть здогадались, про гроші.

Маючи за плечима великий життєвий досвід і змогу порівняти як ми жили раніше в іншій країні, а тепер кожен окремо, я зможу дати правдиву оцінку наявності та відсутності грошей в який би спосіб ви  їх не отримували. То чи дійсно це так. що щастя не в грошах?

Гроші просто так не приходять

Щоб мати гроші, їх потрібно заробити — це аксіома. Кожна людина заробляє на життя так як вона вміє.

  1. Хтось сидить біля церкви і просить милостиню.
  2. Комусь доводиться працювати на заводі.
  3. А комусь — в полі.
  4. Хтось краде (теж потрібно прикласти розум і зусилля).
  5. У когось виходить вигравати.
  6. А хтось, не знаючи грошам ціни, їх розтрачує.

Отже, щоб мати гроші, їх потрібно десь взяти. Способів заробити дуже багато і їх не варто описувати в цій статті, бо це займе дуже багато часу. Головне те, що ми усвідомили звідки беруться гроші.

Психологія грошей

Дійсно, щастя не в грошах, але вони мають величезний вплив на людину. Гроші впливають не тільки на наші матеріальні статки, а й на свідомість. Людина яка має в достатній кількості гроші, і може собі дозволити заможне життя, має вигляд щасливої людини. З грошима завжди гарний настрій, існує бажання збільшити свої статки, розподілити гроші таким чином, щоб вони не тільки поліпшували життєдіяльність, а й працювали на їх господаря — такі риси характеру має не кожен щасливий володар цих бажаних папірців чи то монеток.

Коли людина по тій чи іншій причині дуже швидко втрачає гроші, коли таке звичне заможне життя раптом зникає, то тут вже не до жартів. Грошей нема, а вони продовжують свою дію на свідомість людини. Гарний настрій зникає, як і не було його, постійна депресія, життя стає не милим та нестерпним… Де те щастя й ділось. Але не треба так вже й побиватись, колись взагалі не було грошей і люди жили і живуть до сих пір. Тому щастя не в грошах.

Гроші — це зло

Так це правда. Якщо є багато грошей, то це не значить, що ви тримаєте в руках пташку щастя. Якщо проаналізувати не статистику, а випадки із життя, коли в вашому місті кояться злочини заради грошей, то цей вид злочину посяде перше місце. Не вірите? Тоді поїхали:

  1. хабар самий поширений злочин який існує на землі;
  2. програти в казино всі свої гроші — навіть не знаю з якою катастрофою це порівняти;
  3. вам не додали здачу в магазині;
  4. вас обдурили при обміні валют;
  5. вам не виплатили заробітну плату і… продовжувати?

Думаю не варто, а то в мене самого настрій почав падати. Весь злочинний світ тримається заради грошей, і заради них люди ризикують здоров’ям та навіть власним життям. Тому щастя не в грошах, бо це самий ганебний витвір людського розуму.

Гроші регулюють відносини між людьми

Ось прийшов чоловік додому, а жінка на нього накинулась: «Де ти був? Чому прийшов без грошей?». Продовження такої сімейної драми знає кожна людина в нашому суспільстві. Заради грошей в сім’ї рвуться стосунки, починає панувати ненависть та зневага, а далі…

Не купиш своєму чаду іграшку, або мобільний телефон, чи навіть автомобіль ти автоматично стаєш для своєї дитини ворогом, або якимось недоуком. Бо батько товариша чи друга зумів своє чадо цим всім нагородити, а ти ні. Це, що стосується сімейних стосунків.

Ви обожнюєте свого роботодавця, якщо він вам підніме заробітну плату і навпаки — зневажаєте, коли недоплатив. Вам все рівно, що його спонукало до тих чи інших дій, причина виникнення та інше — вам потрібні гроші. Вам байдуже, що ваш роботодавець достойна людина, гроші зробили своє діло.

Ви погано відноситесь до своїх обов’язків, працюєте так як вам забажається, а заробітну плату отримуєте і навіть премія є. Чому вам в такому випадку не відмовитись від частини грошей, як не заслужено зароблених? І знову гроші, а де ж совість? І сказати, що щастя не в грошах, то виникає цілком справедливе питання, — а в чому?

Не кожну людину Бог наділив розумом, зате є такі при великих статках та грошах. Їх поважають, про них пишуть, їм в рота заглядають, стільчик подають в напівзігнутому положенні и так далі. За що поважають таку людину? За те, що в неї купа грошей, а розуму катма? Лишіть цю людину грошей і ті, хто вчора перед нею ходив на напівзігнутих ногах, сьогодні об цю людину витре ті ж самі ноги.

А що тоді казати про людей із середніми статками та бідних? Це взагалі окрема розмова. В цій сфері життєдіяльності людей гроші відіграють ключову роль. І байдуже, що люди в Бога вірять, вони дуже часто продають себе за гроші. Не вірите? То може вас на секс потягло? В такому випадку можна купити гарну дівку на деякий час, а то навіть і на цілу ніч. Та й молодих чоловіків теж купують дами не першої свіжості. Це вже залежить на скільки вас та ваших грошей вистачить. А ще можна купити голос на виборах. А ще…

Інша країна — інший світогляд

Я не даремно згадав на початку своєї статі про ту країну, в якій жило моє покоління. Розподіл грошей в той час був більш справедливий, і ціна на товари і послуги відповідала рівню заробітної плати. Тільки не було на що ці гроші потратити, ми були за залізною шторою. Але кожен із нас міг за чесно зароблені гроші побудувати собі будинок, купити необхідний товар чи послугу і ще заощаджувати. Це не ностальгія, це просте порівняння.

Зараз я живу в іншій країні. Це не тільки реальна, а й країна — Інтернет. Ця країна дає мені змогу заробляти на життя. Але гроші це пилюка в порівнянні з тим, що я знайшов в Інтернеті — це дуже багато друзів, розумних і ввічливих людей. Спілкуючись з цими людьми, я отримую незрівнянне з грошима багатство. Тому я щаслива і багата людина. Тому щастя не в грошах. Вірних друзів і авторитет за них не купиш.

Висновок із моєї сповіді

Мабуть ви вже втомились читати мої бредні? Тоді буду закруглюватись. Лише зроблю невеличкий висновок зі своєї сповіді.

Колись давно люди жили взагалі без грошей. Їх еквівалентом був взаємний обмін товарами та послугами. Суспільство набувало тих професій та спеціальностей, які на той час у людей викликали велику потребу у виробництві обмінного товарного фонду. Тобто, попит диктував популярність професій і виробництво товарів. Тому і розвиток суспільства був більш динамічним.

А зараз за гроші можна купити все: мозок (це диплом в виші), посаду, депутатське крісло… А де ж розвиток суспільства? Може все ж таки краще було б взагалі без грошей? Може саме в цьому і полягає щастя не в грошах?

Отже, чи згодні ви зі мною, що щастя не в грошах? Напишіть в коментарях нижче про своє відношення до всього, що пов’язано з грошима. Цікаво буде подискутувати.

Поділитись: