Виховання почуття дружби між дітьми молодшого шкільного віку має особливе значення для їх подальших відносин. Адже це може стати основою в їх майбутньому житті, на яку не раз прийдеться спиратись.

Виховання почуття дружби

Виховання почуття дружби

Виховання дружби у дітей можна проводити в школі в ігровій формі. Ігрове навчальне заняття для дітей молодшого шкільного віку — «Школа дружби».

Учитель розставляє дітей, в коло учнів цієї школи дружби, один з хлопців буде ведучим.

Далі вчитель роздає дітям картки з малюнками різних тварин, птахів і риб, при цьому попередивши хлопців про те, що не слід показувати один одному свої картки із зображеннями. Потім кожен учень по черзі розповідає про те, що він міг би зробити для того чи іншого представника тваринного світу, ставши його другом.

Наприклад, учень, що розповідає про білочку, може розповісти так — «Я можу щодня пригощати свого друга смачними горішками, а також зможу для нього зробити затишний будиночок і повісити його на дереві».

Виходячи з розповідей вихованців цієї «школи дружби», ведучий повинен здогадатися, про кого ж розповідають його друзі, і хто зображений на їх картках. Якщо ж ведучий не може вгадати, то він міняється місцями з тим учнем, розповідь якого, він не зміг розгадати.

Після цього ігрового заняття, можна провести з хлопцями бесіду, в ході якої розглянути таке питання: «Що з переліченого нижче найбільше необхідно для дружби, і чому:

  1. вміння прощати;
  2. вміння не ображатися;
  3. ділиться;
  4. вміння надати допомогу другові в біді;
  5. занепокоєння за іншу людину».

Вчимося у казкових друзів

Під час уроків, стосовно виховання почуття дружби, педагог може використовувати такі методи як — творчі завдання. Наприклад, під час такого творчого розвиваючого завдання як — «Казкові друзі», вчителю потрібно розповісти хлопцям таке прислів’я «Ні одного друга, так шукай, а знайшов, так бережи», і попросити учнів розповісти, що ж повинні зробити різні герої улюблених дітьми історій і оповідань, щоб завжди жити дружно.

Як приклад, можна навести таких героїв відомих казок як — три поросяти або Червона шапочка, вовк і бабуся, або ж Маша і ведмеді.

Також учитель може, прочитавши прислів’я «Рослина сильна корінням, а людина своїми друзями», попросити хлопців, попередньо роздавши їм малюнки дерева без коріння, розфарбувати його і домалювати йому стільки коренів, скільки кожен учень має сам друзів. Після цього, можна обговорити з дітьми, як відчуває себе дерево, або ж будь-яка інша рослина, яка має мало коріння, а також розглянути такі питання:

  1. В які ігри грають хлопці зі своїми друзями?
  2. Чим взагалі люблять займатися діти зі своїми кращими друзями?
  3. Що потрібно зробити для того щоб з’явився друг?
  4. Попросити хлопців розповісти про своїх друзів.

Поки що все. Бажаю вам мати багато вірних друзів!

Поділитись: