У вас дуже мало простору в квартирі або ви хочете виділитися серед інших мешканців будинку? Тоді зробіть на своєму балконі чи то лоджії власний кабінет! Так, ви не помилилися, тут і зараз ви взнаєте як зробити кабінет на балконі або лоджії, і тоді вам ніхто вже не зможе перешкодити пожинати плоди своєї праці. Сьогодні цього можливо досягти завдяки сучасним технологіям і матеріалам.

Як зробити кабінет на балконі, як облаштувати маленький балкон, процес утеплення балкона або лоджії
Як зробити кабінет на балконі

Як зробити кабінет на балконі або лоджії?

Незалежно від того, чим ви любите займатися, будь це робота за комп’ютером або якась інша справа, площа балкону або лоджії дозволить вам розміститися більш ніж зручно, при цьому не займаючи життєво важливий простір в самій квартирі. На жаль, на звичайному балконі організувати кабінет буде складніше, ніж на лоджії, а в окремих випадках навіть неможливо. І все тому, що балкони багатьох типових квартир дуже маленькі відносно корисної площі, і виконані з таких матеріалів, які не дозволять перебувати на ньому в зимовий час. Хоча, якщо сильно захотіти — все тільки в ваших руках.

Отже, як зробити кабінет на балконі і працювати в ньому цілий рік? Вам потрібно буде пристойно витратитися і зробити багато роботи. Адже балкон в холодну пору потрібно буде опалювати, а щоб не гріти вулицю — встановити герметичне скління, і потім утеплити його зсередини. Звичайно, якщо ви профі, то вам це під силу, але все одно доведеться важкувато. Найоптимальніший варіант — запросити на облаштування балкону фахівців й заплатити їм за роботу. І буде у вас відмінний кабінет в короткий термін! Справа того варта.

Але скління можна довірити фахівцям, тому що це найскладніше, а всю іншу роботу зробити своїми руками. Погодьтеся, що такий варіант облаштування кабінету обійдеться набагато дешевше. Давайте теоретично поміркуємо, що потрібно, щоб на балконі у вашому кабінеті взимку була температура 20-22 градуси тепла і росли кімнатні квіти?

Як і чим облаштувати балкон?

А тепер переходимо до практичних дій щодо того, як зробити кабінет на балконі або лоджії, як облаштувати маленький балкон. Припустимо, що скління балкону ми довірили професіоналам своєї справи. Нам залишиться зробити підлогу на балконі теплою, утеплити стіни і стелю, а ще провести електричну проводку для освітлення і живлення електроприладів. Багато це роботи чи мало — ви вирішуєте самі. Отже, яку «теплу підлогу» вибрати для балкону? Сьогодні видів і рішень дуже багато! Це і водяне опалення, і електричне, і масляне — вибирайте. Технологія укладання теплої підлоги на балконі-лоджії вирішується, звичайно, за місцем, тому цей момент пропустимо. Але в конкретних випадках під час монтажу опалення на підлозі використовується тепло- або гідроізоляція, можливо навіть їх комбінація.

Щоб описати технологічний процес утеплення балкона або лоджії, буде потрібно багато часу і сил. Тому коротко про найголовніше, як зробити кабінет на балконі. Спочатку визначитеся з видом теплої підлоги, який можете собі дозволити, а потім приступайте вже до установки опалювальної системи. Далі переходимо до стін нашого майбутнього кабінету, розташованого на лоджії-балконі. Їх потрібно утеплити якісно! Знову ж, вибір утеплювального матеріалу дуже великий, у кожного свої особливості і недоліки і ціни відповідно різні. Далі проводите обробку за смаком, оптимальне рішення — дерево, але кожен обирає сам.

Установку теплої підлоги і утеплення стін з стелею можна зробити навіть своїми руками, при умові, що вони у вас ростуть із правильного місця, але, якщо ви не маєте ніякого досвіду, то для підключення встановленої вами опалювальної системи і електропроводки запросіть досвідчену людину.

Важливу роль в зручності і функціональності робочого кабінету, майстерні або оранжереї будуть відігравати меблі. Вони повинні бути функціональними, займати якомога менше місця — бути комфортними. Дизайнерських рішень маса, і кожне в кожному конкретному випадку — індивідуальне.

Ця публікація не є детальною інструкцією про те, як зробити кабінет на балконі чи то лоджії, але надихає вас на оптимізм і спонукає до дії. Тож, вперед і з піснею!

Поділитись: