Гіпсокартон — як би дивно це не було, дуже зручний будівельний матеріал, який заслужив на щиру повагу у будівельників, дизайнерів, власників приватних будинків, квартир і офісів. Роль застосування гіпсокартону в інтер’єрі будинку багатогранна: з нього роблять як чисто дизайнерські елементи для прикрас, так і більш капітальні конструкції.

Застосування гіпсокартону в домашньому інтер’єрі

При цьому додатковим позитивним моментом є екологічна чистота матеріалу, що виправдовує його застосування в масових масштабах. Нижче більш детально описані можливі варіанти застосування гіпсокартону.

Облицювання стін

Облицювання стін

Це перше, що спадає на думку при ремонті, особливо якщо стіни приіщення мають «бойове минуле». Гіпсокартонні панелі повністю приховують всі огріхи капітальних стін, а, з огляду на їхнє кріплення на дерев’яну обрешітку, між стіною і панелями можна додатково укласти звукоізоляційні і утеплювальні матеріали. Самі панелі можна пофарбувати або покрити шпалерами.

Облицювання стелі

Облицювання стелі

Аналогічно настінному, стельове облицювання швидко допоможе приховати недоліки стелі. Але дизайн гіпсокартонних стель пропонує більш широке розмаїття варіантів:

  • багаторівневі стелі;
  • криволінійні поверхні;
  • поверхні з пазами під відкрите і приховане підсвічування;
  • під монтаж вітражів.

Якщо міжпанельні шви на стелі не задовольняють естетичними якостями, то в якості додаткового облицьовування можна використовувати натяжні стелі з ПВХ, закріплені на панелях.

Застосування гіпсокартону для монтажу перегородок

Застосування гіпсокартону для монтажу перегородок

Знесення штатних перегородок — це одне, а якщо потрібна зворотна операція? Наприклад, розділити простір кімнати на кілька відсіків, влаштувати місце під комору та інше? В цьому випадку цегла не знадобиться — дерев’яна рама з укріпленими на ній гіпсокартонними панелями матимуть вигляд і функції капітальної стіни. До того ж, частину стінового простору можна організувати у вигляді ніш і полиць під установку дзеркал, а по внутрішній стороні прокласти будь-які елементи інженерних комунікацій.

Виготовлення дверних арок

Виготовлення дверних арок

Застосування гіпсокартону при виготовлені дверних арок вже давно стало нормою. Не кожна кімната в будинку потребує дверей, а прямокутний отвір виглядає занадто буденно. Якщо стиль інтер’єру допускає такий варіант, можна перетворити звичайні дверні прорізи в арочні конструкції — двері з овальною верхньою частиною. Крім овалу, можна створити ромбовидні і клинові форми, трапецію і так далі.

Кутові і криволінійні елементи

Звичайний гіпсокартонний лист будь-якої товщини можна просочити водою. Коли гіпсовий сердечник розм’якшиться, лист можна акуратно зігнути в будь-якій проекції, намагаючись не пошкодити зовнішній шар картону. Після сушіння в зафіксованій формі, вигнуті листи можна буде використовувати для створення нелінійних поверхонь стель, стін, кутів кімнат.

Прикраси та інші дрібниці з гіпсокартону

Прикраси та інші дрібниці з гіпсокартону

З гіпсокартону можна майструвати цікаві та оригінальні елементи інтер’єру:

  1. панно під настінні телевізори;
  2. камінні облицювання;
  3. ніші в стінах;
  4. книжкові полиці;
  5. меблі для передпокою;
  6. антресолі;
  7. кухонні шафки і т. д.

Крім перерахованого, застосування гіпсокартону в інтер’єрі приміщень обмежена лише фантазією дизайнера, а фантазія, як відомо, кордонів не має.

Сучасні ринки переповнені оздоблювальними матеріалами з гіпсокартону з різними механічними характеристиками. Інноваційні технології дійшли до того, що тепер можна використовувати спеціальні водостійкі ГКЛ для обробки зовнішніх поверхонь. Крім того, є гіпсокартон з декоративним покриттям, що імітує натуральний масив дерева, звичайні або тиснені шпалери, навіть фотошпалери. Гіпсокартон — найперший претендент на звання будівельного матеріалу не тільки сучасності, а й майбутнього!

А які ще способи застосування гіпсокартону ви знаєте? Поділіться ними в коментарях нижче.

Поділитись: