Цвіль у приміщенні — це не тільки неестетично, але й дуже шкідливо для здоров’я мешканців вашого житла. Крім того, мікроскопічний грибок здатен руйнувати міцні будівельні матеріали, проникаючи навіть усередину конструкцій. Особливо докучає цвіль у ванній через підвищену вологість. Тоді виникає питання: як боротися з цвіллю в будинку? У цьому допоможуть такі народні засоби.

Як боротися з цвіллю в будинку

Як боротися з цвіллю в будинку

  1. Оцет. Нерозбавлений столовий оцет (9%) наносять щіткою або губкою на уражені цвіллю місця. Через 2-3 години змивають чистою водою і висушують. Щоб закріпити результат, процедуру повторюють через тиждень.
  2. Перекис водню. Дуже простий спосіб, як боротися із цвіллю на стінах і не тільки, за допомогою перекису водню. Перекис наливають у пульверизатор і розприскують по поверхнях. Засіб не змивають, видаляючи залишки серветкою.
  3. Нашатирний спирт. Змішати 2 частини води, 1 частину нашатирного спирту і 1 частину будь-якого мийного засобу. Суміш наносять на грибок і витримують 20-30 хвилин. Потім змивають теплою водою, поверхні витирають насухо.
  4. Сода. Готують розчин з 1 ч. л. соди і 1 л води. Цим розчином збризкують заражені поверхні, залишають засіб на 1-2 години, залишки витирають ганчіркою. Змивати соду не треба.
  5. Борна кислота. Приготувати розчин з 2,5-4 л теплої води, 250 г кухонної солі і 25 г борної кислоти. Після повного розчинення інгредієнтів треба розбризкати засіб по поверхні з грибком.
  6. Мідний купорос. Сульфат міді можна придбати у вигляді порошку або гранул блакитного кольору. 30 г купоросу розчиняють в 1 л теплої води, добре перемішують. Цим засобом обробляють поверхні. Для посилення ефекту до розчину можна додати 1 ст. л. столового оцту (9%). Засіб наносять щіткою на плями цвілі. Якщо грибок займає велику площу, краще розбризкати його за допомогою пульверизатора. Залишають на 3-4 години і ретельно змивають губкою. Після обробки кімнату добре провітрюють.

Тепер ви знаєте як боротися з цвіллю на стінах, але не забувайте про те, що при обробці поверхонь необхідно користуватися захисними рукавичками. Також слід надіти респіратор або маску.

От і все про те, як боротися з цвіллю в будинку народними засобами. А чи знаєте ви ще які способи, як позбутися цвілі на стінах? Якщо так, то поділіться ними в коментарях до цього допису.

Всі ці рецепти так само можна застосовувати, коли ви не знаєте інших засобів, як боротися з цвіллю в квартирі та будинку. А ще цікаво буде знати як прибрати в будинку.

Поділитись: