Як знову не наступити на ті ж самі новорічні граблі і, як не зганьбитися на корпоративі, щоб потім не було соромно перед колективом і начальством. І головне: як підготувати організм до новорічних свят? Ці питання завжди турбують організаторів та учасників корпоративів, влаштованих до новорічних свят і не тільки.

Як не зганьбитися

Генеральний директор однієї великої і успішної компанії — до речі, недавно зайняв свою посаду, — так переживав щодо влаштування новорічного корпоративу, що під час свята від напруги «дах зірвало» і в стані нервового зриву самотужки розгромив величезний ресторан у великому провінційному місті.

Новорічний корпоратив лякає працівників-інтровертів і радує любителів галасливих веселощів і дармової випивки, зводить з розуму керівників середньої і вищої ланки компаній і служить джерелом неврозу для призначених керівництвом організаторів.

Невдало влаштоване свято може вийти боком як його учасникам, так і організаторам.

Ця стаття про те, які проблеми можуть виникнути під час і після корпоративу і як їх уникнути.

Як не зганьбитися організаторам

Правильне місце

Не варто знову наступати на новорічні граблі і влаштовувати корпоратив в невідповідному для цього місці.

Заступник гендиректора однієї регіональної компанії вирішив заощадити на приміщенні і одночасно влаштувати нетривіальний Новий рік на складі, де були проблеми з освітленням, зате не бракувало металоконструкцій.

В результаті в розпал веселощів два співробітники отримали травми. Один заліз на залізну пірамідальну конструкцію і, спускаючись з неї, зламав палець. Другою жертвою був сам топ-менеджер. Він впав з довгих металевих сходів і зламав ногу.

Шануймо особливості працівників

У кризовий час масові ігри та змагання можуть здатися прекрасним способом безкоштовно розважити співробітників.

Але перед тим як піти по цьому слизькому шляху, гарненько подумайте як не зганьбитися.

  1. Не можна влаштовувати конкурси, розраховані на демонстрацію особистих талантів і здібностей кожного із співробітників.
  2. Людей без слуху не можна змушувати співати, літніх не можна змушувати танцювати. Не можна змушувати повних грати в рухливі ігри, а некрасивих брати участь в конкурсі краси і т. п.
  3. Так, можна влаштувати загальне караоке, але не можна влаштовувати конкурс вокальних даних. Можна влаштувати біг в мішках, але не можна організовувати справжні спортивні змагання.

Новорічний корпоратив — це свято. Люди не повинні переживати приниження.

Наприклад, ідея спільного походу в аквапарк або на пейнтбол зробить вас особистим ворогом усіх стурбованих своїм зовнішнім виглядом і фізичною формою жінок (тобто майже всіх жінок в колективі).

Під час заходу однієї невеликої компанії було влаштовано змагання з дартсу. Деякі учасники так захопилися, що всерйоз посварилися і почали ображати один одного. Суперечка переросла в бійку. Довелося викликати поліцію.

Змагання і конкурси на святі повинні бути жартівливими — занурити в пляшку олівець на нитці, прив’язаній до сідниці, «зіпсований телефон» тощо.

Не економимо на їжі і випивці

Це особливо важливо під час несприятливого економічного становища. Зарплати компанії платять не завжди високі. Перспективи кар’єри працівників туманні. Премій немає або вони урізані. Хоча б раз на рік керівництво повинно показати підлеглим, що вони йому не байдужі, що компанія дбає про співробітників. Тому треба подумати, як не зганьбитися перед колеткивом в цьому напрямку.

У складні часи хороший корпоративний захід — один з небагатьох способів домогтися хоч якоїсь лояльності від співробітників, підвищити їх мотивацію.

При цьому важливо знову не наступати на новорічні граблі, і  не робити з корпоративу офіційного заходу, присвяченого вшануванню керівництва і успіхів компанії. Якщо корпоратив служить саме цій меті, це не корпоратив і не святкування Нового року, а захід, який необхідно влаштовувати в робочий час.

Як не зганьбитися з подарунками: подарунки не повинні шокувати

На новорічному корпоративі заслужений працівник фінансового відділу, людина старшого віку, всіма шанована і серйозна в результаті стихійного розподілу подарунків отримав прикрашений квітами невеликий рушник, призначений для інтимної гігієни, на якому було написано по-англійськи: «My fare lady». Ні додати, ні відняти.

Якось співробітнику вручили прищіпки, зв’язку сушок і рулон туалетного паперу. Все це радує і розважає один-два рази. Коли співробітники отримують якусь нісенітницю в третій і п’ятий раз, це виглядає дурнувато і навіть образливим.

Фахівці по роботі з персоналом підкреслюють, що, якщо компанія не може собі дозволити досить цінні новорічні призи або подарунки для співробітників, вони повинні бути просто запам’ятовуються, в ідеалі можуть бути персональними або навіть іменними. Тому треба подумати, як не зганьбитися перед колегами.

Звичайно, догодити всім не вдасться. Незадоволені обов’язково знайдуться. Але щоб уникнути загального невдоволення подарунками їх повинні вибирати або придумувати не одна-дві людини, а ініціативна група, що складається із співробітників різних підрозділів. 

Не варто влаштовувати гру в «секретного Санту» або розподіляти подарунки спонтанним чином, скажімо за допомогою безпрограшної лотереї. Це знову призведе до того, що в черговий раз наступите на новорічні граблі.

Практично кожен, хто брав участь в подібних заходах, був свідком того, як жінка середнього віку отримувала в подарунок чоловічі тапочки або як чоловік з подивом виявляв під упаковкою жіночий різнокольоровий шарф.

І головне: якщо немає можливості зайнятися цим серйозно, краще подарунки не дарувати, витративши зекономлені кошти на додаткове частування.

Як бути запрошеним

Участь обов’язкова

Безумовно, будь-які заходи поза робочим часом співробітників, необов’язкові. Будь-які, крім одного — корпоративу. Якщо ви здорові, ви повинні бути присутніми. Ухилення від корпоративу — відкрита образа колективу і керівництва компанії. Навіть якщо дуже не хочеться, доведеться себе змусити.

Як не зганьбитися на корпоративі, ухиляючись від веселощів

Будь-яка нормальна людина з жахом сприймає святкову анімацію, різні дурні конкурси і ідіотські змагання. Однак на корпоративі не брати участь в них не можна. Цим ви висловлюєте презирство до суспільного, «корпоративного» смаку.

Щоб було легше займатися цими дурницями, можна прийняти зайвого (але в міру) або навіть очолити якісь дурні ініціативи. Можна також вимагати танців. Іноді це допомагає.

Не ухилятися від спілкування (але і не наполягати на ньому)

Якщо колеги або тим більше керівництво хоче з вами спілкуватися, необхідно продемонструвати відповідну товариськість і дружелюбність.

Керуючий директор однієї медіакомпанії на корпоративах намагався завжди максимально щільно спілкуватися з підлеглими, намагаючись вести себе на рівних. Періодично він виглядав досить безглуздо. Як не зганьбитися в такій ситуації?

Відомо також, що за багаторічну історію компанії кілька співробітників, гидуючи простодушним і п’яним керівником, демонстрували — можливо, мимоволі — небажання з ним спілкуватися.

У начальника, на жаль, була дуже хороша пам’ять. Всі ці люди були поступово звільнені.

Не критикувати їжу, випивку, програму і організаторів

Про корпоратив, як про мерця, — хороше або нічого.

Двоє молодих співробітників компанії сильно зганьбилися на корпоративі, лаючи дешевий алкоголь і просту закуску, а також ресторан, де проходив захід.

Виявилося, що, хоча офіційний організатор був один, в реальності ж йому допомагали ще кілька людей. Вийшло, що молоді люди висловили цим помічникам свої претензії в самих непристойних виразах.

Крім того, якщо на фірмі справи ідуть кепсько, то корпоративи часто влаштовують в офісі, а ведучі — хтось із співробітників компанії. Критикувати колег за їх особисту активність — справа несправедлива і небезпечна для критикана.

Не говорити про роботу і своїх особистих справах

На святі ніхто не хоче слухати ні про ваші успіхи, ні про проблеми — ні службові, ні особисті. Для цього є інший час і більш підходяща обстановка. Ось ще один приклад про новорічні граблі.

Під час корпоративних танців доросла жінка-бухгалтер стала розповідати своєму партнеру спочатку про складнощі з бухобліком, а потім і про проблеми з чоловіком і старшим сином.

Колега покірно вислуховував даму. Однак в якийсь момент жінка усвідомила себе настільки нещасною, що просто вибухнула риданнями.

Танці довелося зупинити. Всі стали її заспокоювати. Але нещасна не вгамовувалася, сказала, що у неї погано з серцем. Викликали швидку допомогу. Корпоратив був зірваний.

Не намагатися привернути до себе загальну увагу або як не зганьбитися надмірним нав’язуванням себе

Привертати до себе увагу на корпоративі — відмінний спосіб стати корпоративним посміховиськом. Тому тримайте себе в руках, добре продумайте свою майбутню поведінку і про те, як не зганьбитися на корпоративі.

На корпоративі великої компанії одна молода співробітниця краще за всіх танцювала, привертала увагу чоловіків і навіть жінок і настільки повірила в себе, що взялася співати пісні зі сцени, а пізніше під впливом алкоголю стала танцювати на столі і роздягатися.

Роздягнутися догола вона не встигла, так як впала зі столу. Не дивно, що з цього моменту вона отримала кличку Стриптизерша.

Не нагадувати колегам про їх пригоди

Те, що було на корпоративі, залишається на корпоративі. Ось декілька порад, як не зганьбитися.

Нагадувати колегам про те, як вони лізли цілуватися, або впали обличчям в тарілку, або жахливо танцювали диско і сперечалися з ведучим на сцені, — поганий тон. Нічого, крім негативного до вас відношення, це не викличе. Причому з боку не тільки героїв цих історій, але і оточуючих.

Інтроверт на корпоративі: правила виживання

Мотивація. Це все-таки відбувається лише раз на рік. На корпоративі можна поїсти і випити. На корпоративі можна обмежитися спілкуванням з друзями і приятелями.

Не обов’язково приходити у встановлений час. Запізнення на 15-60 хвилин — не кримінал. А корпоратив стає все-таки коротше.

Не обов’язково бути присутнім до самого кінця. Це зроблять інші, більш захопливі громадяни. Година — замало. Але дві години — цілком достатньо. Для переконливості можна сказати, що ви себе погано почуваєте, у вас захворіла кішка тощо.

Болісне спілкування можна перервати так, що ніхто не образиться.

Ось кілька прийомів як не зганбитися:

  1. Послатися на якісь речі, предмети. Завжди є предмети, які можуть стати поважною причиною для припинення бесіди. Скажімо, смартфон («Телефон сів, піду знайду розетку»), автомобіль («Треба перепаркуватись») тощо.
  2. Послатися на частування. Якщо є фуршет, завжди можна сказати: «Піду що-небудь з’їм і вип’ю», «Ой, допив вино. Піду наллю» , «Зовсім забув: обіцяв двом жінкам принести шампанське».
  3. Вийти на свіже повітря: «Здається, пора провітритися» , «Стало душно, піду подихаю» , «Як жарко, покурю на вулиці» і т. п.
  4. Зателефонувати. Звичайно, робити вигляд, що ви дзвоните, — це просто смішно. Так роблять тільки в серіалах. Кожна людина в стані відрізнити рингтон від будильника або нагадування, а також зрозуміти, чи розмовляє людина з кимось або лише робить вигляд. Але завжди можна сказати: «Вибачте, мені потрібно зателефонувати».
  5. Піти до друга. Якщо ви побачили знайомого, цього цілком достатньо, щоб чемно попрощатися зі співрозмовником і піти привітатися з іншим колегою.

Ось такі новорічні граблі, про які до наступного корпоративу часто забувають. Тому пригадуйте минуле і думайте наперед, як не зганьбитися на корпоративі.

Поділитись: