Було б цікаво дізнатися більшості сучасних жінок, чому чоловіки брешуть? Начебто зрозуміло, що якщо представник сильної статі починає обманювати, якісь причини у нього для цього є. Але інколи буває не зовсім ясно, чому все-таки це відбувається, коли передумов зовсім не спостерігається?

Чому чоловіки брешуть, причини чоловічої брехні, чоловік бреше, брехати про любов, про брехню і зраду, одружені чи неодружені, брешуть по дрібницях, бо я ще молодий, чоловік бреше про, чоловік постійно бреше

Чому чоловіки брешуть, а жінки ревуть?

Однойменна книга подружжя відомих сімейних психологів покликана розглянути проблеми взаємин між чоловіками та жінками з різних сторін і ракурсів. Барбара і Алан Піз майже все своє життя присвятили вивченню людей, їх психології, будови, мислення. На різниці між чоловічим і жіночим сприйняттям будується основа того, що навіть люблячі один одного пари не можуть роками знайти спільну мову.

Обґрунтовуючи свої знання про психологічні і фізіологічні аспекти, приводячи в доказ наукові факти, автори незабутньої праці пояснюють, як варто поводитися в тій чи іншій ситуації. Тільки усвідомивши свої помилки, подивившись з іншого боку на відносини з протилежною статтю, можна докорінно змінити ситуацію не тільки з коханою людиною, а й з усім іншим оточенням.

Варто усвідомлювати, що особисте і сімейне життя дуже часто піддається стресам. Коли права якоїсь з двох статей порушуються, ролі чоловіка і жінки в спільному житті починають плутатися. Подібні фактори стають причинами конфліктів, які в окремих випадках можуть закінчуватися сумно. Тільки зсередини розглянувши проблему, можна уникнути такого повороту подій.

Причини чоловічої брехні жінкам

Чому чоловіки брешуть жінкам? Те, що чоловіки їм брешуть, жінкам доводиться спостерігати протягом усього свого життя. Незалежно від ступеня близькості в стосунках, в різні відрізки часу представниці прекрасної статі починають страждати від завідомо неправдивих оповідань і виправдань.

Причин для такої поведінки може бути безліч. Але навіть в тому випадку, коли передумов для обману немає, самці будуть намагатись прикрасити те, що відбувається, викрутитися з делікатного становища, підстрахуватися на випадок невдоволення другої половинки.

Саму звичайну чоловічу брехню можна розділити на кілька категорій:

 1. Спосіб самозахисту. Якщо чоловіка влаштовує стабільність в житті, він буде всіма силами намагатися обдурити близьких людей і зберегти своє становище. Часто до такого методу вдаються представники сильної статі, що приховують факт наявності коханки від дружини. Одночасно з цим чоловік може брехати коханці, яка навіть підозрювати не буде, що її обранець одружений.
 2. Прикрашання того, що відбувається. Найчастіше цією категорією користуються на перших етапах знайомства, коли хочеться справити незабутнє враження на вподобану дівчину. Тільки потім не всі дами прощають відсутність в житті хлопця модної машини, будинку, вілли на березі моря.
 3. Захист від конфліктів. У разі, коли дама готова закатати істерику з якогось приводу, влаштовуючи скандали на кожному кроці, можна сміливо чекати потоків брехні від свого обранця. Якщо чоловік не може пояснити ті чи інші моменти, наштовхуючись на стіну нерозуміння і негативу, бажання збрехати можна назвати відповіддю на провокації.
 4. Метод знеболювання. Можна перерахувати багато таких ситуацій, коли чоловік, зберігаючи нерви і здоров’я близької людини, свідомо уникає правди. У цьому випадку представник чоловічої половини суспільства чекатиме, коли мине трохи часу, або випаде більш сприятлива можливість, щоб повідомити правду.
 5. Підняття самооцінки. Починаючи брехати про себе, свої здобутки й досягнення, чоловік показує, наскільки він не впевнений в собі. Яскравим прикладом такої поведінки стають численні анкети на сайтах знайомств, де правдивих фактів вказується дуже мало, і часом навіть фотографія не відповідає дійсному образу користувача.

Не менш популярними причинами для брехні стають бажання привернути до себе більше уваги або спроби уникнути дурних, небажаних питань. А буває, що чоловік бреше просто так — через те, що він звик до цього або навіть отримує задоволення від подібної поведінки.

Про брехню і зраду, котрі йдуть поруч

Чому чоловіки брешуть і зраджують? Всі почуття і гормони жінки відчувають чоловічу брехню. По крайній мірі, так може здатися, якщо врахувати як швидко і точно дама може визначити, що у її коханого з’явилася інша. А коли чоловік починає брехати, йому доводиться викручуватися настільки грамотно, щоб не потрапити в розставлені другою половинкою пастки.

За результатами багатьох соціологічних опитувань, стає зрозумілою причина великої кількості зрад і брехні, яка обумовлена ​​такого роду передумовами. Будучи абсолютно відвертими, чоловіки пояснюють свою позицію приблизно так:

 1. Я веду себе, як звичайний самець — як і багато моїх колег, друзів, знайомих.
 2. Це закладено в нашій природі, чоловік не може бути моногамним.
 3. Коли я не знаходжу те, що мені потрібно вдома, я йду на сторону.
 4. Моя дружина перестала стежити за собою, займаючись дітьми.
 5. У моїй родині батько зраджував матері, і це завжди вважалося нормою.
 6. Це всього лише гра, заснована на сексі. Хіба це зрада?

Можна наводити безліч аргументів і доказів того, що жіноча природа часом також вимагає випустити на волю ненаситного звіра, що змітає все на своєму шляху. Але «дівчатка такі дівчатка», вони влаштовані по-іншому. Тому, обманюючи свою другу половинку, чоловік повинен бути готовий до того, що обман розкриється в будь-який час, і він втратить найцінніше в своєму житті.

Брехати про любов треба ще вміти

Чому чоловіки брешуть, що люблять? Відповідь на це питання одна: щоб отримати доступ до бажаного тіла і задоволень. Так вважає більшість жінок, які вже зуміли хоча б раз потрапити в тенета, розставлені велелюбними ловеласами. Коли чоловік не має бажання узаконювати стосунки, але бути поруч у всіх сенсах йому хочеться, мимоволі доводиться говорити про свої почуття. Якщо ж дама вигідна в матеріальному плані, брехливі слова любові приведуть якраз до створення сім’ї. Але в цьому випадку інтерес буде нерівноцінним.

І зовсім з іншого боку можна розглядати це питання в разі, коли чоловік зізнається у своїх почуттях вкрай рідко. Але він поспішає після роботи додому, а не з друзями на пиво. Його щиру турботу про кохану видно навіть неозброєним поглядом. А почуття він висловлює постійним бажанням допомогти, підтримати, забезпечити найнеобхіднішим.

Чому чоловіки брешуть про любов? Досить часто представник сильної половини людства може говорити про свою нескінченно сильну любов, при цьому, не бажаючи брати на себе ніякої відповідальності. Адже не дарма з давніх часів говорили, що жінка любить вухами. А чоловік може любити ну прямо різними частинами тіла, як вже було зазначено сучасними жінками!

Навіть в тому випадку, коли дівчина не має життєвого досвіду і вірить кожному слову свого обранця, чоловік не буде вважати чимось ганебним вміння розкидатися словами і обіцянками. А для такої наївної дівчини слова «я тебе люблю» стануть чи не замінником шлюбного контракту, завіреного нотаріально.

Одружені чи неодружені брехуни?

Чому чоловіки брешуть, що неодружені? Часто можна почути про ситуації, коли чоловік обіцяє дівчині золоті гори, а в підсумку виявляється, що він надійно і міцно пов’язаний узами шлюбу з іншою жінкою. Для чого потрібно брехати про це? Відповідь досить проста. Перебуваючи в шлюбі, чоловік починає перейматися сімейним станом, побут і наявність в житті однієї жінки швидко набридає. А серед жінок, навіть самих феміністично налаштованих, мало хто захоче постійно перебувати в ролі коханки. Такий шикарний, але цілком безперспективний елемент як чужий чоловік стане тягарем, а не радістю.

Прекрасно усвідомлюючи цей факт, чоловіки можуть вести себе абсолютно вільно, голосно заявляючи про свою непричетність до будь-яких уз і зобов’язань. Розлучення в планах такого самця не значиться, а наявність в глибокому тилу стильної, доглянутої пані кожен буде вважати доказом власної значущості та привабливості.

Чому чоловіки брешуть по дрібницях?

Знаходячи найрізноманітніші приводи, чоловіки не припиняють брехати навіть тоді, коли це загрожує їхнім стосункам з коханою жінкою. А прекрасні дами, усвідомлюючи всю суть проблеми, не перестають дивуватися і влаштовувати істерики. Особливо прикро, коли обранець бреше по дрібницях, наприклад, в тих випадках, коли правда нічого не змінила б.

Це своєрідний бар’єр, захисна реакція на можливе невдоволення з боку другої половинки. Чоловіки можуть обманювати щодо свого часу, захоплень у вільний час, бажань розважитися з друзями або подивитися відверте кіно. Дружина буде питати, чому затримався на роботі, чого так довго сидить за комп’ютером, чи сподобалася стриптизерка з переглянутого разом відео.

А у відповідь почує речі, абсолютно несумісні з дійсністю. І природу цю не змінити. Залишиться тільки розуміти і приймати світ таким, яким він є, включаючи в цьому світі і обраного вами ж чоловіка.

Бо я ще молодий!

Чому чоловіки брешуть про свій вік? Іноді чоловікам приходиться брехати по самим незрозумілим причинам. Точніше, при їх відсутності. У подібних ситуаціях складно розібратися навіть найдосвідченішим психологам. І є навіть категорії, в яких багато представників сильної статі правду говорити не звикли нарівні з жінками. Хто б міг, наприклад, подумати, що досить часто ці сильні і агресивні самці можуть приховувати свій справжній вік, видаючи на-гора зовсім інші цифри.

Але якщо дамам властиво зменшувати свої вікові показники, то чоловіки вважають за краще говорити про більш потужні і солідні числа. Існує такий стереотип, що чоловіки більше подобаються жінкам, коли вони дорослі і досвідчені. І тільки в тому випадку, коли самцеві потрібно не злякати молоду дівчину, він буде зменшувати свій вік на кілька років.

Як зрозуміти, що чоловік бреше про свої почуття?

Коли чоловік говорить про свою любов, словами він може виражатися досить красномовно, особливо при наявності відповідного досвіду в особистому житті. Але якщо він бреше, видати його можуть жести, очі, хаотичні рухи. Він може уникати зустрічатися поглядом з дамою серця, яку обманює. Руки в цей час повинні бути чимось зайняті: телефоном, кишенями, блокнотом, манжетами.

Ставлення до жінки теж може сказати багато про що. Говорячи про свої палкі почуття, хлопець в той же час може не приділяти достатньої уваги своїй дамі, не піклуватися про неї, уникати тактильних контактів. Особливо яскраво це може проявлятися в той момент, коли у чоловіка з’явилася інша, і у нього не виходить розпорошуватися на кілька фронтів одночасно.

Як зрозуміти, що чоловік постійно бреше по телефону?

Деякі жінки навіть не думають про те, що їх можуть обманювати, поки не натраплять на явні причини думати по-іншому. А в окремих випадках дами свідомо шукають прогалини в «свідченнях» і поведінці чоловіка, не один раз зіткнувшись з його брехнею.

В цьому випадку коханий може говорити неправду постійно — особливо в листуванні, по телефону. В останньому випадку багато хто не може точно визначити, як виявити ті моменти, в яких чоловік не говорить щиро. У нього буде невпевнений голос, інтонація може змінюватися кілька разів за короткий проміжок часу, слова він буде підбирати довго, а деякі питання можуть просто ставити його в глухий кут.

Підведемо підсумки

Чому чоловіки брешуть?

 1. Причини брехні можуть лежати в особистому свідомому чи несвідомому досвіді.
 2. Вірування «брехати — це нормально, іноді навіть корисно» притягує людину з точно таким же переконанням.
 3. Парадокс ситуації в тому, що люди брешуть, щоб отримати любов і заохочення оточуючих.

Отже, шановні читачі, з думками вище ви ознайомилися. А тепер настала ваша черга: повідайте в коментарях нижче, чому чоловіки брешуть.

Поділитись: