Після закінчення будівництва чи то ремонту, а також щорічно перед початком нового сезону слідує підготовка льоху до використання. Тому багатьом господарям та господиням ці поради будуть вчасними і корисними.

Підготовка льоху, облаштування льоху

Підготовка льоху до експлуатації

Спочатку очищають приміщення від залишків продукції і сміття і ретельно провітрюють. Тару і знімні деталі обшивки, полиць і стелажів в суху погоду виносять для просушки на вулицю.

Обов’язково перевіряють цілісність стін і зашпаровують всі отвори, через які в льох можуть потрапити гризуни. Оглядають дах льоху, перевіряють стан гідроізоляції, дренажних канав і водостоків. Якщо в сховищі виявлені протікання або скупчення конденсату, необхідно негайно знайти і ліквідувати причину їх появи, оскільки надмірна волога не тільки шкідлива продуктам, але і руйнує споруду.

Перевірку на міцність повинні пройти сходи і несучі конструкції льоху. При появі тріщин на стінах і дефектів кладки експлуатувати льох без капітального ремонту не можна.

Щоб уникнути розвитку цвілі та інших мікроорганізмів, що заражають продукти, перед експлуатацією льоху його слід продезінфікувати. Рекомендується також проведення обробки препаратами, що відлякують мишей та інших гризунів. Результатом правильно виконаних підготовчих робіт стане збереження ваших запасів в погребі.

Облаштування льоху для зберігання овочів

Щоб розміщення запасів в погребі було комфортним, зручним для подальшого використання, приміщення необхідно обладнати з урахуванням особливостей зберігання різних видів продуктів.

Для консервованої продукції в сховищі споруджують полиці. Квашену капусту, солоні огірки, інші соління зберігають в холодному погребі в діжці, бочці або відрах. Свіжі яблука лежких сортів успішно зберігаються укладеними в ящики, які ставлять в погребі штабелями або розміщують на міцних полицях.

Щоб зберегти свіжу капусту, бажано передбачити можливість для підвішування качанів, по можливості уникаючи сусідства з коренеплодами і картоплею. Капусту можна зберігати і на полицях, розмістивши качани в соломі або склавши пірамідкою.

Для зберігання моркви роблять відсік, в якому коренеплоди зберігають пересипаними трохи зволоженим піском або тирсою хвойної деревини. Можна зберігати моркву і буряк просто засипаними в засіки, за умови оптимальних для цих овочів умов в сховищі: температура від +1 до + 3ºC і висока (до 95 відсотків) вологість.

Засіки споруджують і для зберігання картоплі. Картопляні бульби засипають в них шаром не більше як півтора метра. Іноді під картоплю обладнують ящики з невеликими вентиляційними отворами в стінках.

От і все, підготовка льоху до експлуатації завершена.

Поділитись: