Дитяча творчість — досить широке поняття, в ній немає законів або правил, зате вона характеризується повною свободою для діяльності і прояви фантазії.

Дитяча творчість, види дитячої творчості, що таке дитяча творчість

Що таке дитяча творчість

Творчий процес дає можливість дитині відчути власну самостійність, а також зблизитися з іншими дітьми і з батьками. Спільна дитяча творчість допомагає згуртуватися і краще пізнати однолітків і дорослих.

Дитина — це маленький дослідник, яка постійно розвивається, зростає, змінюється, пізнає навколишній світ, і ні на хвилину не зупиняється. Тому вкрай важливо знайти те заняття, яке їй припаде до душі і допоможе з користю розвиватися не тільки в фізичному плані, але і в емоційному.

Починати займатися творчістю можна з самого раннього віку. Діти просто в захваті від занять пластиліновим ліпленням або малюванням фарбою на альбомних листах. Творчі заняття допомагають:

  1. Розвинути естетичне сприйняття.
  2. Посидючість.
  3. Зосередженість.
  4. Уяву.
  5. Дрібну моторику.
  6. Дозволяють малюкам пізнати навколишній світ в найдрібніших деталях.

Саме за допомогою творчості можна дізнатися, як з підручних засобів, наприклад, з паперу, можна своїми руками майструвати вироби, за допомогою фарб зробити світ яскравішим і цікавішим, а клеєм з’єднувати не тільки складові картонного будиночка, але і інші предмети. Дитяча творчість є необмеженим поняттям, вона не підкоряється правилам або законам, вона містить безмежну свободу для дитячої діяльності і фантазії.

Завдяки творчому процесу у дитини з’являється відчуття власної самостійності і відповідальності за створення нового творіння. Цей процес допомагає зблизитися дітям і батькам, адже саме зараз між ними зароджується довіра і взаєморозуміння. Спільна творча діяльність дозволяє краще пізнавати один одного.

Види дитячої творчості

Дитяча творчість багатогранна і має необмежений потенціал різновидів діяльності. Нижче показані тільки деякі види дитячої творчості, які можна взяти за приклад унаслідування. Тому приступимо до їх розгляду.

Малювання

Дане заняття є одним з найпопулярніших. При цьому для його організації не потрібно затрачувати великих зусиль — досить приготувати папір і олівці. Замість олівців можна використовувати абсолютно будь-які інструменти для малювання, наприклад:

  • пензлики з фарбами;
  • фломастери;
  • кольорову крейду;
  • вугіллячко;
  • стару мамину губну помаду тощо.

Ліплення

Практично всім дітям подобається ліпити, створюючи нові фігурки або повторюючи за дорослими. Для цього можна використовувати не тільки звичний пластилін. Технологія створення фігурок з глини і пластику також проста і цікава, але при цьому фігурки будуть довше зберігатися і радувати своїх авторів як спогад з дитинства.

Аплікація

Для створення власної картини можна використовувати що завгодно — вирізки газет і журналів, розмальовки, яскраві і цікаві етикетки і взагалі все, що тільки може прийти в голову! Особливо радісно діти сприймають створення колажів з сімейних фотографій. А також можна влаштувати виставку фотознімків кожного з членів сім’ї, зробивши для них гарні рамочки своїми руками.

Орігамі

Створити тисячу журавликів з давньої японської легенди, безумовно, складний процес, проте скласти пару смішних жаб або красивих трояндочок особливих зусиль не потребує. За досить простою і цілком зрозумілою схемою можна творити справжні витвори мистецтва захоплююче, швидко і красиво.

Моделювання

Така дитяча творчість хлопчикам обов’язково сподобається. Вони зможуть створювати модельки легендарних літаків, красивих будинків і модних автомобілів. Збираючи моделі різного роду предметів, можна звести ціле місто прямо в своїй кімнаті. До того ж до цього міста можна заселити картонних або пластикових жителів, створити поліцію, пожежників і швидку допомогу.

І це ще далеко не всі види дитячої творчості серед величезного різноманіття ідей, які стануть відмінним помічником для вас і вашої дитини в цікавому проведенні часу і створенні різного роду предметів власними руками.

Інструкції, які допоможуть опанувати дітям базовими техніками в створенні і моделюванні різноманітних речей, можна знайти на безкрайніх просторах Інтернету. Надалі, користуючись підібраними схемами в якості основи, дитина зможе вигадувати щось своє, нове і неповторне, завдяки чому відмінно розвивається фантазія, уява і інтуїція.Також весь цей процес позитивно впливає на виховання дітей.

Поділитись: