Якщо вам шкода зрубаних ялинок, але хочеться щороку прикрашати новорічне дерево, можна купити штучну ялинку, зробивши таким чином внесок у збереження екології. Або цілком підійде для цього жива ялинка. Але це все одно не врятує сотні тисяч дерев, які мають бути зрубані.

Жива ялинка краще за штучну: корисні поради фахівця

Жива ялинка краще за штучну

Як варіант, можна придбати живу ялинку в горщику із землею. Останнім часом такі дерева стають усе популярнішими, хоча і коштують дорожче за зрубані. Але жива ялинка, на відміну від зрубаної чи штучної, потребує догляду. Тож аби вона почувалася комфортніше у вашому житлі, потрібно знати, як правильно за нею доглядати від моменту придбання і після того, як закінчаться свята.

Перш ніж занести ялину до теплої оселі, потрібно поступово привчити її до кімнатного тепла. Для цього кілька днів слід потримати її в холодному гаражі або на заскленій лоджії. При цьому горщик бажано поставити не на холодний цемент, а не дерев’яну дощечку. В разі морозів можна вкутати горщик ганчір’ям, бо земля може промерзнути разом із коренями.

Як утримувати ялинку в кімнаті

У кімнаті ялинку на початку потрібно тримати подалі від опалювальних приладів. Бажано, щоб у приміщенні працював зволожувач повітря або хоча б стояв посуд із водою, позаяк хвойній красуні необхідне вологе повітря. Поливати ж саму ялинку потрібно помірно відстояною водою кімнатної температури у міру підсихання ґрунту (приблизно двічі на тиждень), не допускаючи ні пересихання, ні перезволоження субстрату. Також необхідно регулярно обприскувати хвою. Але навіть за таких умов дерево небажано тримати в кімнаті довше трьох тижнів, позаяк найбільше хвойна красуня потерпає від сухості повітря.

Свята закінчились, що далі?

На жаль, як би нам не хотілось, але ялинка не може стати кімнатною рослиною. Для її вирощування потрібні прохолодніші умови, світло і вологе свіже повітря. Тому після свят її необхідно перемістити в підходящі умови. Можна, звичайно, спробувати помістити її на заскленій лоджії (тільки не на сонячному боці). Та це не дає гарантії, що вона там приживеться. Краще у безморозний день висадити ялинку в ґрунт, наприклад на дачі чи у дворі, разом із грудкою землі, не заглиблюючи при цьому кореневу шийку. Вона має перебувати на тому ж рівні, що й у горщику.

Як бачимо, ялинки дуже примхливі рослини. Та є інші рослини, приміром кипарис, туя, криптомерія, араукарія, які непогано адаптуються в домашніх умовах і зможуть прикрасити дім не лише в новорічну ніч, а й у різдвяну. Тільки прикрашати їх бажано легкими новорічним іграшками.

Отже, жива ялинка має свої переваги.