Якщо вам шкода зрубаних ялинок, але хочеться щороку прикрашати новорічне дерево, можна купити штучну ялинку, зробивши таким чином внесок у збереження екології. Або цілком підійде для цього жива ялинка на Новий рік. Але це все одно не врятує сотні тисяч дерев, які мають бути зрубані.

Жива ялинка на Новий рік, замість живої ялинки, ялинку в кімнаті, свята закінчились

Жива ялинка на Новий рік краще за штучну

Як варіант, можна придбати живу ялинку в горщику із землею. Останнім часом такі дерева стають усе популярнішими, хоча і коштують дорожче за зрубані. Але жива ялинка на Новий рік, на відміну від зрубаної чи штучної, потребує догляду. Тож аби вона почувалася комфортніше у вашому житлі, потрібно знати, як правильно за нею доглядати від моменту придбання і після того, як закінчаться свята.

Перш ніж занести ялину до теплої оселі, потрібно поступово привчити її до кімнатного тепла. Для цього кілька днів слід потримати її в холодному гаражі або на заскленій лоджії. При цьому горщик бажано поставити не на холодний цемент, а не дерев’яну дощечку. В разі морозів можна вкутати горщик ганчір’ям, бо земля може промерзнути разом із коренями.

Як утримувати ялинку в кімнаті

У кімнаті ялинку на початку потрібно тримати подалі від опалювальних приладів. Бажано, щоб у приміщенні працював зволожувач повітря або хоча б стояв посуд із водою, позаяк хвойній красуні необхідне вологе повітря. Поливати ж саму ялинку потрібно помірно відстояною водою кімнатної температури у міру підсихання ґрунту (приблизно двічі на тиждень), не допускаючи ні пересихання, ні перезволоження субстрату. Також необхідно регулярно обприскувати хвою. Але навіть за таких умов дерево небажано тримати в кімнаті довше трьох тижнів, позаяк найбільше хвойна красуня потерпає від сухості повітря.

Свята закінчились, що далі?

На жаль, як би нам не хотілось, але ялинка не може стати кімнатною рослиною. Для її вирощування потрібні прохолодніші умови, світло і вологе свіже повітря. Тому після свят її необхідно перемістити в підходящі умови. Можна, звичайно, спробувати помістити її на заскленій лоджії (тільки не на сонячному боці). Та це не дає гарантії, що вона там приживеться. Краще у безморозний день висадити ялинку в ґрунт, наприклад на дачі чи у дворі, разом із грудкою землі, не заглиблюючи при цьому кореневу шийку. Вона має перебувати на тому ж рівні, що й у горщику.

Як бачимо, ялинки дуже примхливі рослини. Та є інші рослини, приміром:

  • кипарис;
  • туя;
  • криптомерія;
  • араукарія.

Які непогано адаптуються в домашніх умовах і зможуть прикрасити дім не лише в новорічну ніч, а й у різдвяну. Тільки прикрашати їх бажано легкими новорічним іграшками.

Отже, жива ялинка на Новий рік має свої переваги.

Замість живої ялинки — кипарис

Судячи із наданої вище інформації, жива ялинка на Новий рік не підійде для вирощування в якості кімнатної рослини. Тому любителів кімнатних рослин саме золотистохвойний кипарис Голдкрест може стати якісним замінником живої лісової красуні ялинки. Також цілком підійде для цієї мети і звичайний кипарис, котрий вирощують у кімнатній (горщиковій) культурі. А ще можна використовувати в якості новорічного символу і зелену араукарію. Цілком зрозуміло, що ці рослини мало нагадують лісову красуню, але й вони можуть стати справжньою новорічною окрасою житла, оскільки не втрачають хвою, постійно зберігають її аромат і прекрасний зовнішній вигляд.

Жива ялинка на Новий рік, кипарис

Якщо ці рослини не оселилися на підвіконнях вашого житла, тоді можна, як варіант, купити у спеціалізованому садовому магазині канадську ялинку Коніка. Вона при вирощувані в горщику має досить привабливий вигляд і в квартирі займе небагато місця. Хоча заради справедливості слід зазначити, що ця невеличка жива ялинка дуже не любить сухого і надмірного тепла  міських квартир узимку.

Між іншим, замість Коніки можна придбати й інші хвойні рослини, наприклад, кипарисовики Лавсона. Вирішити цю проблему може допомогти і ялівець козацький, вирощений у кімнатній культурі. Ця рослина невибаглива до умов міського житла в зимовий час.

То хай жива ялинка на Новий рік залишається в лісі й росте собі на здоров’я та на радість лісовим мешканцям і людям. А зараз декілька корисних порад, стосовно кімнатних хвойних рослин і не тільки.

Купуючи хвойну рослину в горщику, зверніть увагу на такі моменти:

  1. Деревце проживе недовго, якщо потягнути його за стовбур, і рослина легко вийметься. Значить, її посадили в горщик недавно. Ще один показник — стан землі в горщику. Якщо рослина перебувала там довго, то земля, особливо її верхній шар, досить щільна, іноді вкрита зверху мохом.
  2. Хвойні рослини у діжках полюбляють прохолоду. Але якщо певний час ви тримали їх удома, не рекомендується виставляти їх одразу на вулицю — можуть замерзнути першої ж ночі.
  3. Не забувайте поливати своє деревце, земля у горщику не повинна пересихати.
  4. Якщо у вас жива ялинка на Новий рік, то розкладати під новорічною ялинкою з любов’ю підготовлені подарунки — особливе задоволення, що передує святу. А на колючі гілки можна повісити навіть порожні сірникові коробки, загорнуті у різнокольоровий папір.
Поділитись: