Публікую чергову невеличку добірку із започаткованих мною збірок цікавих фактів з усього світу. Тобто, побуваємо у світі абсурду і винаходів. На цей раз це вже у світі цікавого, наприклад, чому ми втомлюємося, сидячи вдома?. Якщо такі публікації вам подобаються то пишіть відгуки в коментарях нижче, а я буду збирати до купи все цікаве та оригінальне, і публікувати.

Чому ми втомлюємося, сидячи вдома? У світі цікавого, причини нестачі енергії, у світі абсурду

Чому ми втомлюємося, сидячи вдома?

Напевно у кожного була така ситуація, що, отримавши відгул або вихідний і, провалявшись весь день в ліжку або просидівши біля комп’ютера, до вечора відчуваєш себе виснаженим, втомленим і позбавленим всіх сил. Але і цьому є своє пояснення.

Найпростіші закони фізики свідчать: «Ніщо не з’являється з нізвідки і не йде в нікуди». Це стосується і енергії. Тільки в русі ми отримуємо той необхідний заряд сил і енергії, який необхідний нам для повноцінного життя. Саме бездіяльність сприяє енергетичному виснаженню організму.

Часто офісні працівники скаржаться на втому, навіть не підозрюючи, що її причинами можуть послужити дуже небезпечні чинники, що криються в організмі людини.

Адже, якщо втома є наслідком фізичних навантажень, тоді питання автоматично знімається зі списку незрозумілих. Але якщо цілий день ми провели в зручному кріслі, клацаючи мишкою за комп’ютером, і в кінці дня відчуваємо себе так, ніби безперервно розвантажували вагони, значить, втому слід розглядати вже з психологічного боку. Чим раніше визначимо причину такої поведінки організму, тим результативніше і легше буде з нею боротися.

Для кожної людини існують свої унікальні джерела енергії. Наприклад, коли вранці, поспішаючи на роботу, людина за лічені секунди долає в метро відстань від турнікетів до вагонних дверей, які вже майже зачинилися, то вона використовує анаеробну енергію. Для того, щоб такий вид енергії вироблявся, потрібно підтримувати в організмі необхідний рівень глюкози, глікогену і жирних кислот.

Основне паливо для людського організму є аденозин трифосфат (скорочено в медицині АТФ). Для своєї роботи він використовує вуглеводи (зокрема, глюкозу). Але як тільки в організмі відбувається недолік енергії, то він починає використовувати анаеробну енергію, при цьому, спалюючи в значно більшій кількості жири. Як результат організм отримує ще більше енергії.

Причини нестачі енергії та джерела її поповнення

Найчастіше причиною нестачі енергії в основному є нераціональні фізичні навантаження, нездорове харчування, а також неправильний спосіб життя. Щоб досягти позитивних результатів у боротьбі з втомою, потрібно внести в своє життя самі незначні зміни, які не позбавлять вас ні комфорту, ні інших принад звичного життя.

Чому всі лікарі акцентують увагу на щоденному вживанні рідини в зазначеній кількості? Все тому, що нестача рідини може привести до дегідратації організму, яка загрожує вам втратою енергії і втратою орієнтації. Середня норма споживання за день рідини становить близько 2 літрів.

Ні в якому разі не вимотувати себе дієтами. Щоб схуднути, досить правильно харчуватися і робити мінімальний комплексний набір рухів. Не відмовляйтеся від їжі в необхідній кількості, так як це може викликати стан пригніченості і сонливості. Нормальний вважається п’ятиразовий прийом їжі за день, що складається з невеликих порцій (приблизно 300-400 калорій кожен).

Не варто нехтувати і сном. Пам’ятайте, що організму для повного відновлення необхідно як мінімум 8 годин здорового, спокійного нічного сну.

Не лінуйтеся робити ранкову зарядку. 10 хвилин нескладних фізичних вправ допоможуть вам почувати себе бадьоро протягом, як мінімум, у першій половині дня. Не бігайте на ніч під приводом, що вранці ви не встигаєте. Увечері організм починає готуватися до сну, а ви його налаштуєте на активну роботу, після чого не зможете заснути, адже серце не так просто заспокоїти. А ось піші прогулянки на свіжому повітрі під нічним небом якраз навпаки посприяють нормальному насиченню організму киснем, що автоматично налаштує його на здоровий сон.

Завжди пам’ятайте про вплив вашого настрою на власний організм. Не впадайте в депресію і не дозволяйте собі сумувати або засмучуватися. Частіше згадуйте дитячі роки, спілкуйтеся зі старими друзями, займайтеся улюбленою справою, смійтеся, співайте і отримуйте від життя насолоду.

Прослідкуйте за своїми звичками і, виявивши не надто гарні або навіть шкідливі, постарайтеся позбутися від них.

Прийміть для себе дуже важливе рішення про здоровий спосіб життя. Повірте, ви не пошкодуєте про це ніколи. Відмовтеся від алкогольних напоїв, тютюну та іншої гидоти, що заважає молодому здоровому організму активно розвиватися і отримувати від життя все можливе.

Тепер ви знаєте чому ми втомлюємося, сидячи вдома і що з цим робити.

У світі цікавого

«Машину часу» для фільму «Іван Васильович змінює професію» виготовив скульптор по дереву В’ячеслав Почечуєв, який одержав премію і довідку від Мосфільму: «Гроші видані за винайдення машини часу» (без будь-яких лапок).
Сюжетом для п’єси М. Гоголя «Ревізор» став реальний випадок у місті Утюжна Новгородської губернії, причому автору про цей випадок повідав О. Пушкін.
В оригінальній заставці до фільму «Кавказька полонянка» з’являвся Боягуз, який писав на паркані літеру «Х». Затим виходив Бувалий і писав поряд літеру «у». Третім з’являвся Телепень, який, побачивши міліціонера, дописував: «…дожній фільм». Через цензуру заставка в остаточну версію фільму не ввійшла.
Ім’я Світлана не є споконвічно слов’янським. Воно було придумане й уперше використане поетом О. Востоковим у романсі «Світлана і Мстислав» (1802 рік), а широку популярність одержало після виходу у світ балади В. Жуковського «Світлана» у 1813 році.
У СРСР з листопада 1941 року діяв податок на бездітність, який становив 6%  від зарплати. Платили його бездітні чоловіки від 20 до 50 років і бездітні заміжні жінки від 20 до 45 років.
Поділитись: