Публікую чергову невеличку добірку із започаткованих мною збірок цікавих фактів. На цей раз це вже у світі абсурду і цікавого. Якщо такі публікації вам подобаються то пишіть відгуки в коментарях нижче, а я буду збирати до купи все цікаве та оригінальне, і публікувати.

У світі абсурду і цікавого №2

Машина часу

«Машину часу» для фільму «Іван Васильович змінює професію» виготовив скульптор по дереву В’ячеслав Почечуєв, який одержав премію і довідку від Мосфільму: «Гроші видані за винайдення машини часу» (без будь-яких лапок).

Сюжет для п’єси М. Гоголя «Ревізор»

Сюжетом для п’єси М. Гоголя «Ревізор» став реальний випадок у місті Утюжна Новгородської губернії, причому автору про цей випадок повідав О. Пушкін.

Оригінальна заставка до фільму «Кавказька полонянка»

В оригінальній заставці до фільму «Кавказька полонянка» з’являвся Боягуз, який писав на паркані літеру «Х». Затим виходив Бувалий і писав поряд літеру «у». Третім з’являвся Телепень, який, побачивши міліціонера, дописував: «…дожній фільм». Через цензуру заставка в остаточну версію фільму не ввійшла.

Про ім’я Світлана

Ім’я Світлана не є споконвічно слов’янським. Воно було придумане й уперше використане поетом О. Востоковим у романсі «Світлана і Мстислав» (1802 рік), а широку популярність одержало після виходу у світ балади В. Жуковського «Світлана» у 1813 році.

Податок на бездітність

У СРСР з листопада 1941 року діяв податок на бездітність, який становив 6% від зарплати. Платили його бездітні чоловіки віком від 20 до 50 років і бездітні заміжні жінки від 20 до 45 років.