Цією публікацією започатковую подорож в країну знань під назвою «Цікаві факти про все на світі». Прошу залишати свої відгуки в коментарях нижче, — чи подобається вам такий спосіб підбору цікавинок, а також пишіть про ваші вподобання, бажання, або власні цікавинки. Не забувайте про сторінку «Контакти», якщо є у вас про що написати адміністрації.

Цікаві факти про все на світі

Цікаві факти про все на світі, Міжнародна федерація футбольних асоціацій — ФІФА

У 1904 році у Парижі було засновано Міжнародну федерацію футбольних асоціацій — ФІФА. Її штаб-квартира розміщується у швейцарському місті Цюріх.

Зеброїди

Зеброїди виходять у результаті схрещування зебри із конем, віслюком або поні.

Цікаві факти про все на світі: верблюжа кавалерія

До наших днів в арабських країнах існує верблюжа кавалерія. Найбільша швидкість, яку може розвинути одногорбий верблюд, — 16 км/год.

Рабиня Ізаура

У 1988 році на Центральному телебаченні почався показ серіалу «Рабиня Ізаура». Це стало початком ери мильних опер в СРСР.

Цікаві факти про все на світі: плодові мушки

Якби все потомство лише однієї пари плодових мушок вижило і розплодилось, то через рік, при появі 25-го покоління, ці мухи утворили б кулю розміром від Землі до Сонця.

Салангани

Салангани — це різновид стрижів, які мешкають на півдні Азії. За розміром вони трохи більші за горобця і зовні схожі на ластівок. Гнізда саланганів складаються практично тільки із слини, без рослинних чи будь-яких інших домішок. Саме за це й цінуються птахи: їхні гнізда — делікатес у китайській кухні. Найпопулярніша страва — суп із ластівчиних гнізд, який являє собою желеподібну юшку із специфічним смаком.

Кока-кола

Найвідоміший безалкогольний напій усіх часів — популярна газована кока-кола — фактично з’явилася як алкогольний напій. Винайдений доктором Джоном Стітом Пембертоном у 1885 році як заспокійливий засіб для його пацієнтів. Він був відомий під назвою французька винна кока Пембертона. Трохи пізніше алкогольний компонент замінили водою. Напій був створений як засіб для боротьби з головним болем, статевим безсиллям і морфінізмом.

Зубна паста

Першу зубну пасту придумали майже 5 тисяч років тому єгиптяни. Для виготовлення очищувальної суміші вони використовували вино та пемзу.

Цікаві факти про все на світі: вуличний ескалатор у Гонконзі

У Гонконзі побудували цілу систему вуличних ескалаторів — найдовшу в світі. Жителям міста тепер не потрібно стояти в пробках — на роботу довезе ескалатор. З 6-ї до 10-ї години транспорт рухається вниз, у центр, з 11.30 до півночі — вгору, у спальні райони, розташовані на пагорбах. Система надземних переходів складається з 20-и критих ескалаторів і трьох траволаторів (рухомий тротуар), її загальна довжина 800 м, висота підйому 135 м.

Олександр Флемінг

Олександр Флемінг відомий як видатний мікробіолог, який подарував світу антибіотики. Його відкриття врятувало тисячі життів. Учений мав ще й неабиякий художній талант. Він створював малюнки за допомогою живих мікроорганізмів, що виробляють пігментацію різних кольорів.

Цікаві факти про все на світі: стародавня лотерея Кено

Стародавня лотерея вперше з’явилася майже одночасно в Китаї та Римі. Перші згадки про гру кено, що нагадує сьогоднішню лотерею, відносяться до епохи китайської династії Хань (приблизно 200 р. до н.е.). виручені від гри кошти спрямовувалися на розвиток і забудову країни. Ось такі цікаві факти про все на світі, що провокують подорож в країну знань.

Поділитись: