За вікном осінь, залишилися лише спогади про достаток свіжих овочів і фруктів. Ось тоді на перший план виходить заготівля капусти, і ось вона, квашена капуста — зимова королева столу, необхідний корисний продукт, який як ні що інше може урізноманітнити зимовий раціон, надавши необхідних сил. З осені, засукавши рукава, господині беруться за справу, маючи напоготові свої фірмові рецепти квашеної капусти, адже всі давно оцінили її принади. Як правильно приготувати квашену капусту, знають багато господинь, але ми знайомимо з кращими рецептами, які перевірені роками і порожніми тарілками. Який би спосіб приготування ви не вибрали — вас неодмінно буде чекати чудова квашена капуста, яка обов’язково буде хрустіти.

Рецепти квашеної капусти, приготувати квашену капусту, класичний рецепт квашеної капусти, швидкий рецепт квашеної капусти, рецепт квашеної капусти на зиму

Рецепти квашеної капусти: як приготувати квашену капусту вдома

Перш ніж приступити до опису рецептів, хочеться затримати вашу увагу на невеликих, але дуже важливих моментах:

  • Сіль. Вона повинна бути крупною і призначена для засолу. Ні в якому разі не можна використовувати йодовану, бо тоді сам процес втратить весь сенс.
  • Капуста. Головна умова отримання «того самого хрускоту» — правильний вибір сорту. Капуста повинна бути свіжою, щільною, білокачанною і не ранньою, в цьому криється 80% успіху.
  • Дотримання температурного режиму. Не можна допустити, щоб капуста перестояла в теплі. Для тривалого квашення (більше 2-3 днів) необхідна температура не вище 18-20º.

Класичний рецепт квашеної капусти

Прийнято заквашувати капусту в діжках, але кількістю до 10 кг можна заготовити в звичайних банках зі скла. Ось вам варіації компонентів на будь-який смак для 10 кг капусти:

  1. 250 г солі, 300-350 г моркви і лавровий лист.
  2. 170-190 г солі, 500-600 г моркви, 500 г яблук, 5 г кмину.
  3. 300-350 г моркви, 1 кг яблук і 350 г журавлини або брусниці.

Попередньо всі складові необхідно нашаткувати і перемішати з сіллю. Спочатку готуються ємності: посипаються житнім борошном, далі укладаються листя капусти. Додається, що вийшла в процесі перемішування суміш, утрамбовуючи її по ходу. Накрити після слід також листям. Для смаку і аромату можна додати цілу або натерту моркву (попередньо помивши і очистивши її), яблука (вирізавши насіннєві камери) і ягоди в пропорціях, зазначених вище.

Далі необхідно накрити дерев’яним кругом, на який покласти якийсь тягар, наприклад, гранітний камінь. Через кілька днів почнеться процес закисання, на поверхні з’явиться піна, якої спочатку буде багато, але після все менше і менше. Коли піна повністю зникне — капуста вважається заквашеною. У період закисания необхідно масу проколювати кілочком, тим самим даючи вийти газу, який утворюється. Можлива поява плівки цвілі на поверхні, її треба акуратно зняти, а тканину для накривання і тягар промити кип’ячою водою.

Але це ще не всі рецепти квашеної капусти. Далі ще цікавіше…

Швидкий рецепт квашеної капусти

Однозначно, це найкращий домашній рецепт квашеної капусти для тих, хто не любить багато часу витрачати на приготування, але хоче мати корисне і апетитне блюдо.

Що необхідно для приготування:

  1. Капуста білокачанна.
  2. Морква, яку необхідно натерти.
  3. Сіль — 1 ст. ложка.
  4. Цукор (або мед) — 1 ст. ложка.
  5. Кип’ячена вода, охолоджена до кімнатної температури.
  6. Банка 3-х літрова.

Процес приготування.

Береться подрібнена капуста, морква і все це між собою перемішується (тиснути руками не треба!). Все утрамбовується в банку майже до верху. Заливається водою. Треба почекати, коли вона вбереться, при необхідності додати. Повторювати до тих пір, поки вода не перестане опускатись. Далі кладеться сіль, цукор і ємність ставиться в блюдо (можна в миску), так як незабаром капуста почне виділяти свій сік. Через добу все готово. До капусти додається цибулька, олійка і ось — апетитне блюдо готове.

Рецепт квашеної капусти на зиму

А тепер опишемо спосіб консервування квашеної капусти. Це необхідно для більш тривалого збереження. Консервувати необхідно тоді, коли капуста має найкращі показники: приємний смак і аромат, щільну, але не дуже жорстку консистенцію. Це буває через 15-20 днів після початку процесу сквашування.

Капуста і розсіл виймаються з ємності, нагріваються в каструлі до 90-95º, далі, не даючи їй остигати, перекладають в заздалегідь нагріті банки. Після чого їх необхідно закупорити кришками, давши можливість охолонути. На цьому все — ви забезпечили себе і рідних необхідними хрусткими вітамінами на весь холодний період.

А чи є у вас власні рецепти квашеної капусти? Напишіть, будь ласка, в коментарях нижче.

Поділитись: