Починається сезон збирання винограду і з нього можна приготувати чудового смаку і золотавого кольору варення. Тому у багатьох виноградарів постає питання — як зварити варення з винограду? Для цього підійде будь-який сорт винограду, але краще з тугою хрумкою м’якоттю і без насіння.

Як зварити варення з винограду

Цю делікатну справу треба почати із відділення ягід від гребенів. Потім їх слід опустити в киплячу воду на 1-2 хвилини. Якщо варення готують із білого винограду, то попередньо у воду добре покласти з десяток листків вишні — так краще зберігається його колір.

Як зварити варення з винограду, виноград маринований, продукти для маринаду

Після бланшування ягоди необхідно перекласти в посуд для варіння варення. Окремо слід приготувати цукровий сироп із 1,2 кг (якщо виноград цукристий — то достатньо буде 1 кг) цукру та 1 склянки води. Залити ягоди киплячим сиропом і залишити на 8-10 годин. Потім потрібно злити сироп, довести його до кипіння, поварити 3-5 хвилин. У киплячий сироп викласти ягоди і витримати їх ще 8-10 годин. Після повторної витримки треба для смаку додати лимонну кислоту і ванілін і далі варити варення, як зазвичай.

Що більше варення буде доводитись до кипіння і знову охолоджуватись, то воно ставатиме густішим та ароматнішим. При такому способі приготування ягоди винограду залишаються практично цілими, а сироп — прозорим.

Виноград маринований

Для цієї заготовки береться великоплідний м’ясистий виноград. можна маринувати ягоди винограду або цілі грона.

Виноград вимиту у проточній воді, дати їй стекти. На дно літрової банки покласти 3-4 гвоздики, невеликий шматочок кориці. Щільно укласти виноград і залити гарячим маринадом. Банки накрити кришками і стерилізувати 20 хвилин. Закупорити і перевернути догори дном.

Продукти для маринаду на 10 банок місткістю 1 л

  • 3 л води;
  • 500 мл 6-відсоткового оцту;
  • 650 г цукру.

От тепер ви знаєте, як зварити варення з винограду та приготувати виноград маринований.

Поділитись: