Починається сезон збирання винограду і з нього можна приготувати чудового смаку і золотавого кольору варення. Для цього підійде будь-який сорт винограду, але краще з тугою хрумкою м’якоттю і без насіння. Приготування варення з винограду треба почати із відділення ягід від гребенів. Потім їх слід опустити в киплячу воду на 1-2 хвилини. Якщо варення готують із білого винограду, то попередньо у воду добре покласти з десяток листків вишні — так краще зберігається його колір.

Варення з винограду: дивовижна смакота

Після бланшування ягоди необхідно перекласти в посуд для варіння варення. Окремо слід приготувати цукровий сироп із 1,2 кг (якщо виноград цукристий — то достатньо буде 1 кг) цукру та 1 склянки води. Залити ягоди киплячим сиропом і залишити на 8-10 годин. Потім потрібно злити сироп, довести його до кипіння, поварити 3-5 хвилин. У киплячий сироп викласти ягоди і витримати їх ще 8-10 годин. Після повторної витримки треба для смаку додати лимонну кислоту і ванілін і далі варити варення, як зазвичай.

Що більше варення буде доводитись до кипіння і знову охолоджуватись, то воно ставатиме густішим та ароматнішим. При такому способі приготування ягоди винограду залишаються практично цілими, а сироп — прозорим.