Деякі господарі присадибних господарств не завжди приділяють належне значення листопаду для послідовного ведення роботи на домашній фермі. Тому в цій статті я вирішив звернути належну увагу саме на цю гілку домашнього господарства.

Значення листопаду, утримання домашньої птиці, умови утримання корів, розведення кролів, свині завжди свині

Умови утримання корів у листопаді

У листопаді корови після запуску зазвичай вступають у пору сухостою. В цей час їх не загодовують, але й голодувати не дають. Дають корму стільки, щоб у годівницях залишалося зовсім небагато недоїдків. Телята, яких вони виношують, потребують усе більше поживних речовин, тому дуже важливо стежити за поїданням корму. Здоров’я майбутнього теляти багато в чому залежить від стану матері під час тільності, особливо в останній період.

Тільну корову в запуску годують і поять 3 рази на день в один і той же час, краще перед роздачею концентратів. Для напування використовують теплу воду, позаяк занадто холодна або занадто гаряча може викликати передчасне отелення.

Якщо маса сухостійної корови не перевищує 400-500 кг, добовий раціон повинен бути таким:

  • хороше сіно — 9-11 кг;
  • соковитий корм (турнепс, картопля, кормові буряки) — 10-13 кг;
  • концентрати — 1,5 кг;

Обов’язково до раціону додають 50-60 г кухонної солі і крейду. Мінеральна підгодівля вкрай необхідна як самій корові, так і для розвитку теляти.

Значення листопаду у відгодівлі кіз і овець

Цього місяця можна починати відгодовувати кіз і овець на забій. Дорослий цап або баран повинен отримувати:

  • 1,5-2 кг сіна;
  • 2-2,5 кг соковитого корму;
  • 200-300 г концентратів.

При відгодівлі старих ялових маток і валахів на раціоні з переважанням грубих кормів можна отримати жирну баранину, а при відгодівлі молодняку — більш пісну.

Свині завжди свині

У листопаді забивають відгодованих свиней. Тварин, що не набрали 110-130 кг, вибракуваних маток після останнього опоросу, а також кнурів після кастрації продовжують відгодовувати, щоб забити до новорічних свят.

Тварин слід добре поїти, при цьому корми краще засвоюються. Свині на кожен кілограм з’їденого сухого корму потрібно 3,5 л води. Якщо згодовують буряк, силос (10-15% усієї маси коренеплодів), то потреба у воді знижується.

Свиноматок, залишених для подальшого відтворення, регулярно випускають на прогулянку. Без цього вони швидко виходять із ладу після першого ж опоросу.

Розведення кролів у листопаді

Неабияке значення листопаду наступає і в утриманні кроликів. Наприкінці листопада завершується линяння у кролів. Це найкращий час для забою тварин з метою отримання шкурки з пухнастим блискучим і густим хутром.

Перед забоєм кролів протягом двох-трьох тижнів щедро годують, щоб м’ясо вийшло високої якості, а шкурка була першого сорту. За місяць до забою тварин розсаджують поодинці, щоб вони не билися, бо від цього у них бувають травми, що псує шкірку. Пересадка в холодну пору прискорить линяння, якщо воно ще не закінчилося.

Утримання домашньої птиці

Не аби яке має значення листопаду в утриманні та розведенні домашньої птиці. До листопада домашня птиця завершує зміну пера. Годують її в цей період 3 рази на день: вранці, в обід і ввечері. Вранці дають м’яку мішанку, опівдні і на ніч — бажано зерновий корм (запарений або сухий). З настанням холодів у пташниках розсипають більше підстилки, щоб перната живність не обморозила ноги. Двері приміщень утеплюють, вкриваючи їх додатково на ніч матами, старими ковдрами. Якщо пташник холодний і вода замерзає, птицю необхідно поїти теплою водою.

Продовжують відгодівлю курей, індиків, гусей, качок. Їм у цьому місяці починають додавати до мішанок сушені трави або сінну труху, обірване з віників і розкришене листя, по можливості й коренеплоди.

Посміхніться. Циля купує на Привозі десять півнів і одну курку. Продавець їй каже:

— Мадам, треба навпаки: десять курей і одного півня.

— Ай, облиште! Нехай хоч їй пощастить!

Індики

Індички більш схильні до ожиріння, тому, щоб вони не запливли жиром до племінного сезону, їм згодовують більше об’ємистих кормів і менше зернових. При цьому для них створюють умови, щоб вони більше рухалися.

Гуси

Гуси добре витримують морози і не потребують особливо теплих сараїв. Треба, щоб вони були добре вгодованими. Якщо вони мають невелику масу, то слід їх годувати більш щедро, інакше зимівля не дасть сподіваних результатів. Норму зерна потрібно збільшити. Однак при цьому необхідно стежити, щоб не було ожиріння.

Качки

Качки також не дуже вимогливі до температури, проте в холодну пору року вночі в приміщенні вона не повинна бути нижчою за -5 градусів. При більш низькій температурі птах більше з’їдає корму. Особливо слід піклуватися про те, щоб у пташнику було сухо.

Ось таке значення листопаду для домашньої ферми.

Поділитись: