Багато хто хоче отримати корисні поради щодо того, як спланувати свої роботи на домашній фермі на грудень місяць. Отже, у вас є власна домашня ферма, тоді тримайте невеличкий перелік турбот на грудневі дні.

Корови у грудні

У корів у грудні триває сухостійний період, тому в цей час їм слід приділяти максимум уваги: щодня випускати на прогулянку, але не залишати без нагляду. Не можна допускати переляку тварин, у останній місяць тільності це небезпечно для них. Ситним годуванням намагаються підтримати здоров’я і корови, і плода. Чим різноманітніший корм, тим більше молока буде у корівки після отелення.

Домашня ферма: корови

Всі коренеплоди для неї миють і дають кожен вид окремо. З сіна роблять січку і посипають нею різані коренеплоди, після поїдання такого корму в годівниці не залишається ніяких недоїдків. Сухостійних корів поять тільки теплою водою. Холодна викликає скорочення матки, що може перервати тільність (викликати викидень).

Якщо разом із тільною коровою утримуються в одному хліві й інші тварини, то треба її відокремити хоча б тимчасово перегородкою. У корови, яка в останні дні тільності відчувала стрес (нервове напруження), можуть бути різні відхилення при отеленні, післяпологові захворювання, тварина може загинути.

Домашня ферма: кози і вівці

У кіз у цьому місяці здебільшого лактація закінчується. Вони в другій половині кітності, та ще й на початку стійлового утримання, коли їх організм ще не пристосувався до зимових умов, бувають примхливі, схильні до захворювань. У цей період треба уважно стежити за їх самопочуттям. Утримання в холодному хліві погано впливає на продуктивність тварин, тому його необхідно утеплити.

Домашня ферма: кози

Потрібно якомога більше урізноманітнити годування і кіз, і овець, тоді вони з великим апетитом поїдають їжу і краще зносять стійлове утримання. Вівцям зранку можна дати солому або сухе листя, а недоїдки використовувати як підстилку. Опівдні покласти в годівницю сіно і віники з листям, ввечері, на ніч — сіно. Хоча б час від часу в раціон включати зерновий корм. Без нього у овець погано росте шерсть, та й прирости невеликі. Якщо є можливість, поповнюйте раціон коренеплодами.

Вівці

Кози та вівці люблять свіже повітря, тому їх можна випускати на цілий день у базок і там годувати, не роблячи годівниць у сараї. При цьому двері приміщення тримають відкритими, щоб за бажанням тварини могли в нього увійти. Для відпочинку овець у сараї влаштовують настили, де сухо і не холодно.

Утримання свиней

Домашня ферма: свині

Звичайно, домашня ферма не обходиться без свиней, тому їх на домашній фермі необхідно утримувати в теплому, але провітрюваному хліві. Тварин, залишених на плем’я, годують:

  • вареною картоплею;
  • ріпою;
  • буряком;
  • кухонними відходами;
  • запареною дрібною половою з висівками або комбікормом;
  • а також додають до раціону сіно.

Сіно добре замінює зелену траву. Така підгодівля значно здешевлює зимове годування.

Кролі

На домашній фермі кролі

У грудні забивають відгодованих в останні два-чотири тижні кроликів. Вважається, що м’ясо тварин молодше п’яти місяців не дуже смачне. Найкраща кролятина виходить від 8-12-місячних тварин. За місяць до забою їх годують сухим зерном вівса, ячменю, кукурудзи, висівками з добавкою різних ароматичних корінців або рослин (цикорій, петрушка або селера). В останні тижні з раціону виключають капустяне листя, щоб у м’яса не було неприємного запаху. Годують часто, 4-5 разів на день. Вранці, наприклад, дають варену картоплю з висівками або комбікормом, в обід — сухе зерно або круту кашу з вівсянки, через 2-3 години — коренеплоди з ароматичними добавками.

Свійська птиця

При годівлі свійської птиці на домашній фермі до мішанок додають лушпиння цибулі, яке з великим апетитом поїдають качки. Індичкам, залишеним на плем’я, згодовують мішанки:

  • з сіна;
  • рубаної капусти;
  • вареної картоплі;
  • кропив’яного порошку.

Їм у раціон корисно включати корми, багаті на жири (макухи, шроти, зерна бобових, кукурудзи, жолуді, тваринні корми), або в невеликій кількості сало чи соняшникову олію.

Домашня ферма: гуси

Гуси

Гусям до корму корисно додавати сіно. Їх шлунок порівняно з курячим трохи краще перетравлює грубі корми. Енергію корму вони використовують на 70-80%, а кури — на 65%. Гусям можна складати мішанки з вареної картоплі з висівками з добавкою подрібненого сіна. Дуже корисний для них сирий цукровий буряк, який подрібнюють на крупній терці. Із зернових кормів дають овес.

Качки

Качки

Качки зазвичай сильно забруднюють місце, на якому утримуються. У холодну пору в пташнику від їх вологого посліду може бути дуже сиро, тому слід насипати більше підстилки, тим паче що ночують вони на підлозі.

Для мускусних качок у приміщенні влаштовують невисокі сідала у вигляді товстих обструганих жердин або нешироких планок (близько 6-8 см у діаметрі) із закругленими кутами.

На продуктивність і самопочуття птиці впливає температура корму і питної води, тому їх дають тільки у теплому вигляді, поять птицю 2-3 рази на день.

Ось такі грудневі турботи потребує домашня ферма.