Багато хто хоче отримати корисні поради щодо того, як спланувати свої роботи на домашній фермі на грудень місяць. Отже, у вас є власна домашня ферма, тоді тримайте невеличкий перелік турбот на грудневі дні.

Корови взимку

У корів у грудні триває сухостійний період, тому в цей час їм слід приділяти максимум уваги: щодня випускати на прогулянку, але не залишати без нагляду. Не можна допускати переляку тварин, у останній місяць тільності це небезпечно для них. Ситним годуванням намагаються підтримати здоров’я і корови, і плода. Чим різноманітніший корм, тим більше молока буде у корівки після отелення.

Домашня ферма, корови взимку

Всі коренеплоди для неї миють і дають кожен вид окремо. З сіна роблять січку і посипають нею різані коренеплоди, після поїдання такого корму в годівниці не залишається ніяких недоїдків. Сухостійних корів поять тільки теплою водою. Холодна викликає скорочення матки, що може перервати тільність (викликати викидень).

Якщо разом із тільною коровою утримуються в одному хліві й інші тварини, то треба її відокремити хоча б тимчасово перегородкою. У корови, яка в останні дні тільності відчувала стрес (нервове напруження), можуть бути різні відхилення при отеленні, післяпологові захворювання, тварина може загинути.

Домашня ферма: кози і вівці

У кіз у цьому місяці здебільшого лактація закінчується. Вони в другій половині кітності, та ще й на початку стійлового утримання, коли їх організм ще не пристосувався до зимових умов, бувають примхливі, схильні до захворювань. У цей період треба уважно стежити за їх самопочуттям. Утримання в холодному хліві погано впливає на продуктивність тварин, тому його необхідно утеплити.

Домашня ферма, кози і вівці

Потрібно якомога більше урізноманітнити годування і кіз, і овець, тоді вони з великим апетитом поїдають їжу і краще зносять стійлове утримання. Вівцям зранку можна дати солому або сухе листя, а недоїдки використовувати як підстилку. Опівдні покласти в годівницю сіно і віники з листям, ввечері, на ніч — сіно. Хоча б час від часу в раціон включати зерновий корм. Без нього у овець погано росте шерсть, та й прирости невеликі. Якщо є можливість, поповнюйте раціон коренеплодами.

кози і вівці

Кози та вівці люблять свіже повітря, тому їх можна випускати на цілий день у базок і там годувати, не роблячи годівниць у сараї. При цьому двері приміщення тримають відкритими, щоб за бажанням тварини могли в нього увійти. Для відпочинку овець у сараї влаштовують настили, де сухо і не холодно.

Утримання свиней взимку

Домашня ферма, утримання свиней взимку

Звичайно, домашня ферма не обходиться без свиней, тому їх на домашній фермі необхідно утримувати в теплому, але провітрюваному хліві. Тварин, залишених на плем’я, годують:

  • вареною картоплею;
  • ріпою;
  • буряком;
  • кухонними відходами;
  • запареною дрібною половою з висівками або комбікормом;
  • а також додають до раціону сіно.

Сіно добре замінює зелену траву. Така підгодівля значно здешевлює зимове годування.

Утримання кроликів взимку

Утримання кроликів взимку

У грудні забивають відгодованих в останні два-чотири тижні кроликів. Вважається, що м’ясо тварин молодше п’яти місяців не дуже смачне. Найкраща кролятина виходить від 8-12-місячних тварин. За місяць до забою їх годують сухим зерном вівса, ячменю, кукурудзи, висівками з добавкою різних ароматичних корінців або рослин (цикорій, петрушка або селера). В останні тижні з раціону виключають капустяне листя, щоб у м’яса не було неприємного запаху. Годують часто, 4-5 разів на день. Вранці, наприклад, дають варену картоплю з висівками або комбікормом, в обід — сухе зерно або круту кашу з вівсянки, через 2-3 години — коренеплоди з ароматичними добавками.

Утримання свійської птиці в зимових умовах

При годівлі свійської птиці на домашній фермі до мішанок додають лушпиння цибулі, яке з великим апетитом поїдають качки. Індичкам, залишеним на плем’я, згодовують мішанки:

  • з сіна;
  • рубаної капусти;
  • вареної картоплі;
  • кропив’яного порошку.

Їм у раціон корисно включати корми, багаті на жири (макухи, шроти, зерна бобових, кукурудзи, жолуді, тваринні корми), або в невеликій кількості сало чи соняшникову олію.

Домашня ферма: гуси

Утримання свійської птиці, гуси

Гусям до корму корисно додавати сіно. Їх шлунок порівняно з курячим трохи краще перетравлює грубі корми. Енергію корму вони використовують на 70-80%, а кури — на 65%. Гусям можна складати мішанки з вареної картоплі з висівками з добавкою подрібненого сіна. Дуже корисний для них сирий цукровий буряк, який подрібнюють на крупній терці. Із зернових кормів дають овес.

Качки

Утримання свійської птиці, качки

Качки зазвичай сильно забруднюють місце, на якому утримуються. У холодну пору в пташнику від їх вологого посліду може бути дуже сиро, тому слід насипати більше підстилки, тим паче що ночують вони на підлозі.

Для мускусних качок у приміщенні влаштовують невисокі сідала у вигляді товстих обструганих жердин або нешироких планок (близько 6-8 см у діаметрі) із закругленими кутами.

На продуктивність і самопочуття птиці впливає температура корму і питної води, тому їх дають тільки у теплому вигляді, поять птицю 2-3 рази на день.

Ось такі грудневі турботи потребує домашня ферма.

Поділитись: