Вашій увазі пропонується декілька порад та рекомендацій стосовно способів і умов утримання індиків у присадибних господарствах.
Важливість кліматичних умов для утримання індиків
Індики дуже чутливі до протягів, підвищеного вмісту аміаку в повітрі і надмірної кількості вологи в навколишньому середовищі.
Все це плюс харчування, яке не відповідає нормі, не тільки геть відбиває у птиці апетит, але також забезпечує пронос укупі з досить високим рівнем загибелі індиків. Якщо у важкий період згодовувати індикам не тільки гіркі рослини, але й цибулю (можливо так само згодовування часнику та інших спецій в асортименті), все це сприяє полегшенню недуги птиці.
Унаслідок великої маси індики дуже чутливі до перегрівів. На нашій території і з нашим специфічним кліматом індика простіше вберегти від холоду, ніж від перегріву. Слід враховувати те, що чим важча порода, тим нижче у неї переносимість до перегріву. А в результаті отриманого стресу від перегрівання індики починають інтенсивно пити воду, сподіваючись погасити надмірну температуру яремних вен. Як результат — небажане відвисання зоба, оскільки він частенько переповнений рідиною.
Перенісши стрес від перегріву індики робляться млявими на очах і часто гинуть, більше не в силах відбивати нападки домінуючих особин. Так само в зобу з’являється сприятливе середовище для розмноження бактерій, які заражають кишечник і легені, викликаючи їх запалення.
Утримання індиків
Високопродуктивну птицю можна виростити, дотримуючись правильного утримання індиків. Їх містять окремо від інших видів птахів. Оскільки індики є птахами великих розмірів, потрібно правильно розрахувати щільність їхньої посадки. На квадратний метр — двоє індиків.
Для семимісячних індиків потрібно обладнувати приміщення із розрахунку на квадратний метр підлоги — дві голови. В середині пташника роблять гнізда: на п’ять індичок одне гніздо. Самців-індиків рекомендується тримати окремо. У пташнику повинні завжди бути оптимальна температура і свіже повітря.
Індики погано переносять вогкість, протяги, сильні морози. Температура в приміщенні пташника влітку повинна бути вісімнадцять-двадцять градусів, взимку — три-п’ять градусів.
Вікна в приміщенні потрібно розташувати на південь, тоді площа підлоги в денний час буде освітленою. Щоб індики виходили на вигул, роблять під вікнами лази з утепленими дверцятами. Обладнують пташник зольними ваннами, сідалами, гніздами, поїлками, годівницями.
Індик — птах, який любить пасовиська. Тому під час утримання індиків можна знизити витрати кормів, випустивши їх на вигул. Індики можуть піти від будинку в пошуках корму на кілька кілометрів. При утриманні на присадибній ділянці не завжди реальна дана можливість випасу. Безвигульне утримання індиків негативно впливає на їхнє здоров’я.
Як індики пасуться
По суті своїй індики — величезні любителі використовувати пасовища, будь то розорані поля, стерня, ділянка парової землі або навіть картопляне поле. Зазвичай ці птахи групуються в стада і з насолодою клюють як насіння і злакові зерна, так і бур’яни (зазвичай це тирлич, полин і деревій — трави, які є гіркими).
Справжнім делікатесом для цього птаха є шишки бука, в яких міститься необхідний індикам цинк. Не гребує птах так само равликами, личинками різних комах, а також самими комахами. Дорослий індик не відмовиться поповнити свій раціон навіть польовою мишею.
Індики — справжня гроза для колорадського жука. При цьому птах не має звички руйнувати посіви або самі грядки, оскільки йому немає потреби копатися в землі подібно курям. Дуже добре згодовувати індикам жуків, що мають хітиновий покрив, який здатний стимулювати шлунково-кишковий тракт на більш активне вироблення шлункового соку, що сприяє поліпшенню травлення.
Слід пам’ятати, що перераховані вище гіркі рослини вельми улюблені індиками, оскільки це природне доповнення до їх раціону так само покращує роботу кишечника птиці.
Годування індиків
Головною помилкою початківців птахівників є те, що вони годують індиків, як курей. Однак індикам необхідно включити в раціон більше білкової їжі для нарощування маси.
Взимку індиків слід годувати до трьох разів на день. У ранкові, денні години потрібно давати мішанки з трав’яного борошна, дробленого зерна, у вечірні години — пророщене зерно. Зернові повинні складати на добу двісті п’ятдесят-триста грам на голову.
Соковитих кормів індики повинні наїдатися досхочу. До них відносять:
Птахам необхідні вітамінні добавки:
- сира морква;
- хвойна, трав’яна мука;
- бобові трави.
Можна згодовувати індикам моркву в будь-якому вигляді.
Білковим кормом для птахів служать шрот, макуха, в яких міститься тридцять-п’ятдесят відсотків протеїну. Це ще:
- рибна;
- кров’яна мука;
- молочні продукти;
- м’ясо-кісткове борошно.
Індики з задоволенням їдять горіхи, жолуді. Два-три грами на голову вводять в раціон риб’ячий жир.
Мінеральні речовини потрібні індикам для росту, нормального розвитку. У них міститься кальцій, марганець, фосфор. Постачальники цих елементів:
- ракушняк;
- рослинний корм;
- вапняк.
Індикам необхідний також дрібний гравій, який змішують з вапняком.
Підіб’ємо підсумки щодо утримання індиків
Якщо розміщуєте для утримання індиків у пташнику, слід враховувати наступне:
- Щільність населення пташника повинна дорівнювати одному індику крупної породи на один квадратний метр, або для більш мілких — двоє на квадратний метр (не плутати із щільністю посадки, а також із птицею за віком).
- В одному стаді повинні міститися тільки ідентичні один одному за віком індики.
- Годівниці повинні бути зручно розташованими і такими, щоб усі індики мали можливість споживати з них корм одночасно.
- Взимку в пташнику повинна підтримуватися стабільна температура повітря. Пам’ятайте, що різке коливання якої може погано позначитися на стані індиків. Найбільш сприятливою температурою утримання індиків в цьому випадку вважається температура, близька до нуля. У самий пік морозів температура пташника не повинна бути нижче восьми градусів.
- Підстилка під час утримання індиків повинна бути постійно сухою, для досягнення чого приміщення повинно провітрюватися в регулярному порядку. На підстилку можна використовувати тирсу, суху солому або ж стружку. Тирсу слід міняти кожні двадцять днів, солому ж — кожні дев’ять.
- Не випускайте індичок на вигул у зимовий період, якщо температура повітря нижче п’ятнадцяти градусів морозу. В негоду, іноді трапляється взимку, їх слід тримати в пташнику.
- Восени і влітку індики повинні багато часу витрачати на прогулянки по пасовищах з метою споживання необхідного для них корму, та й просто індики дуже люблять свіже повітря. Підстилкою на цей період їм служать пісок і тирса.
От і все, що стосується утримання індиків у домашніх господарствах. Якщо у вас є що додати до цієї розповіді, то напишіть про свої секрети в коментарях нижче.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.