Якось одному моєму знайомому спало на думку більш детально вивчити інформацію про користь і шкоду козячого молока, — що тут пов’язано з міфами, а що — з реальністю. Тому, він, не гаючи часу, занурився у читання різних рекомендацій, досліджень і, навіть, наукових праць. І ось тепер вирішив поділитись із вами на сторінках мого блоґу власними враженнями.

Про користь і шкоду козячого молока, козяче молоко впливає

Про користь і шкоду козячого молока: де тут міфи, а де реальність

Слід сказати, що думки фахівців щодо цього неоднозначні та суперечливі. Так, навіть той самий автор стверджує, що через надлишок легкозасвоюваних мікроелементів у козячому молоці його не можна давати дітям віком до одного року. Це міф!

В іншій статті той же автор говорить про користь козячого молока, позаяк великий уміст мікроелементів має благотворний вплив на розвиток кісткової тканини. Це реальність!

В одній статті йдеться про те, що в козячому молоці мало вітаміну B12 і фолієвої кислоти, та ще при його вживанні відбувається порушення всмоктуваності цих елементів в організмі, що призводить до анемії дітей грудного віку. Це міф!

А в іншій статті сказано, що в козячому молоці достатньо легкозасвоюваного заліза для того, щоб анемія не розвивалася. Адже відомо, що козячим молоком здавна лікували на гірських курортах Швейцарії хворих на сухоти, анемію і рахіт. А скільки відомо випадків зміцнення здоров’я дітей зараз саме за допомогою козячого молока. Це реальність!

Деякі фахівці вважають, що через дещо менший уміст лактози, ніж у жіночому грудному молоці, козяче молоко припиняє пронос у дітей із гострою дизентерією на 6-й день, тоді як суміш кефіру з рисовим відваром дієво впливає лише на 11-й день.

При інфекційному гепатиті вживання козячого молока приводило до швидкого припинення диспепсичних явищ, збільшення діурезу (виділення сечі), до швидкого зникнення жовтяниці.

Вживання козячого молока при туберкульозній інтоксикації і гіпотрофії сприяло:

  1. Мобілізації захисних сил організму.
  2. Поліпшенню складу крові.
  3. Підвищенню кількості гемоглобіну.
  4. Збільшенню ваги тіла.
  5. Швидкому одужанню дітей.

Крім того, на думку вчених, у дітей, котрі страждали хронічною дизентерією й одержували свіжовидоєне й охолоджене козяче молоко, впродовж 7 місяців кількість гемоглобіну зросла із 49,5% у середньому до 58,44%, а в дітей, котрі одержували коров’яче молоко, кількість гемоглобіну майже не збільшилася (з 54 до 54,7%).

Деякі автори вважають, що треба заборонити давати дітям грудного віку козяче молоко, позаяк воно є неадаптованим для організму дитини. І тут же вони рекомендують при штучному вигодовуванні, якщо в дітей алергія на коров’ячий білок, заміняти це молоко на козяче, оскільки воно не тільки корисне задля профілактики алергії, але й лікує її.

Як козяче молоко впливає на організм дорослих людей

Коротка розповідь про користь і шкоду козячого молока для вживання його дорослими. Деякі категорично проти цього через той же таки надлишок мікроелементів, мовляв, це навіть дуже небезпечно для здоров’я. Особливо небезпечно, як стверджують вони, для тих, хто тримає кіз. На думку мого знайомого, такі висловлювання — цілковита маячня. Ці автори впевнені, що мікроелементи нібито відкладаються у вигляді солей у суглобах та інших органах.

А в іншій статті розповідається про те, як корисно вживати козяче молоко, особливо жінкам і людям похилого віку (саме ці категорії людей часто хворіють на остеопороз), позаяк воно є багатим джерелом цих мікроелементів, а отже, успішно застосовується при профілактиці і навіть лікуванні остеопорозу.

На думку фахівців із США, козяче молоко краще відповідає фізіологічним потребам організму людини, ніж молоко коров’яче, і переважна більшість людей, котрі страждають алергією на коров’яче молоко, козяче споживають без будь-яких проблем.

Та із цим можуть не погодитися італійські медики, чиї дослідження продемонстрували прямо протилежну картину: майже всі діти, які не терплять молоко корів, точнісінько так само відреагували і на козяче молоко.

Канадські ж лікарі стверджують, що козяче молоко позитивно впливає на стан здоров’я пацієнтів при захворюваннях шкіри і суглобів, а також може виявитися досить корисним для лікування жовчнокам’яної хвороби, фіброміоми і навіть дитячої епілепсії.

В підсумку ми маємо

Вище приведена тільки невелика частина тих протиріч, які мій знайомий виявив, вивчаючи питання про користь і шкоду козячого молока. Добре, що хоча б у публікаціях щодо його застосування в косметичній галузі моєму знайомому ще не вдалося натрапити на таку різнополярність, як у медицині. Козяче молоко — цінний косметичний продукт, який повністю відновлює здоров’я і функціональну активність клітин шкіри.

Ще у стародавні часи люди знали цілющу силу козячого молока і його омолоджувальні властивості. Тому дуже прикро, що в Інтернет просочуються абсолютно безграмотні статейки про те, що…

…за складом основних білків козяче молоко є казеїновим, і казеїну в його складі більше, ніж у коров’ячому молоці. Згусток при скипанні козячого молока твердий, важко перетравлюється шлунково-кишковим трактом грудних дітей.

Це пишуть очевидні противники козячого молока, які чули дзвін, та не знають, звідки він. Шкода, що такими статтями вони вводять в оману багатьох потенційних шанувальників козячого молока. Адже насправді це все з точністю до навпаки.

Ось що говорить академік, доктор медичних наук, професор І.Я. Конь:

Казеїнова фракція білків коров’ячого молока представлена в основному S-1-казеїном, тоді як у козячому молоці цей вид казеїнових білків відсутній, і основною фракцією є бета-казеїн. У козячому молоці цілком відсутній також гама-казеїн, який міститься в коров’ячому молоці. Основним сироватковим білком коров’ячого молока є бета-лактоглобулін, а козячого — альфа-лактоглобулін. Слід, особливо підкреслити, що і казеїнові, і альбумінові білки, у тому числі й альфа-лактоглобулін та бета-лактоглобулін козячого молока, відрізняються від коров’ячого не тільки за фракційним складом, але й, що особливо важливо, за своїми структурними, фізико-хімічними й імунологічними властивостями. Розходження у складі та структурі білків козячого і коров’ячого молока лежать в основі відмінностей і інших їх властивостей. Зокрема, згусток, який утворюється у шлунку малюка при перетравленні козячого молока, на відміну від коров’ячого, значно менший за своїм розміром і істотно менш тугий, що полегшує його перетравлювання протеолітичними ферментами дитини. Більшою мірою він схожий на згусток, який виникає при перетравлюванні жіночого молока.

І таких протиріч та нісенітниць про користь і шкоду козячого молока в Інтернеті, на жаль, ох, як багато.

Поділитись: