Вважається, що товарну продукцію цибулі з насіння за один сезон можна отримати тільки в південних областях України. Але городник Олександр Клименко вирішив перевірити і спростувати цю версію. Тому зараз буде розповідь про те, як виростити цибулю з насіння на Поліссі.

Як виростити цибулю з насіння, посів насіння цибулі

Як виростити цибулю з насіння

Експеримент Олександра порадував своїми результатами, і тепер він ділиться своїм досвідом з іншими. На своїй присадибній ділянці він вирощує такі сорти цибулі:

 1. Луганський.
 2. Донецький.
 3. Халцедон.
 4. Біла королева.
 5. Ярий.
 6. Ексібішен та інші.

У поліському регіоні ці сорти за умови хорошої агротехніки дають прекрасні врожаї. Насіння треба висівати ранньої весни, тільки-но дозволить ґрунт. оскільки сухе насіння сходить майже на тиждень пізніше, перед посівом його необхідно замочити на добу в теплому світло-рожевому розчині марганцівки. Коли в деяких насінин з’являються ледь помітні білі паростки, їх слід розкласти на туалетному папері, щоб підсохли, оскільки вологе насіння рівномірно посіяти неможливо. Підсушувати його до сипучості, але не більше двох годин, інакше корінці можуть висохнути повністю і не дадуть сходів.

Сівба насіння та агротехніка вирощування

Якщо з якоїсь причини відразу сіяти не можна (наприклад, пішов дощ), тоді зберігати насіння в холодному приміщенні. Перед посівом змішати його з сухим піском. На вдобреній з осені ділянці потрібно:

 1. Розрівняти граблями ґрунт.
 2. Розмітити маркером рядки.
 3. Зробити борозенки.
 4. Посіяти насіння.
 5. Борозенки засипати землею.
 6. Відразу ж прикатати ручним котком для ущільнення ґрунту.

Потім борозенки бажано замульчувати перегноєм або торфом. Це перешкоджає утворенню ґрунтової кірки після дощів, і, як результат, насіння дружно сходить.

Хороший урожай цибуля дає на пухкому ґрунті, тому перше мілке розпушування треба починати при появі сходів. Міжряддя розпушують на глибину 3-5 см. Після сильних дощів і поливів також необхідно проводити розпушування. При цьому слід враховувати, що цибуля припиняє ріст, якщо її глибоко засипати землею, тому краще відсунути ґрунт від рослин.

Для цієї культури важливе своєчасне зрошення. Поливи проводять хоча б раз на 1,5 тижня, в посуху частіше. При першому проріджуванні залишати між рослинами 2-3 см і прополювати міжряддя. Вдруге проріджувати цибулю через 20 днів з відстанню в рядку 6-8 см. Після цього підживити, взявши 30 г суперфосфату, 15 г сечовини і калійних добрив на 10 л води. На відміну від часнику, який краще росте, якщо його підгорнути, цибуля цього не любить. Вона повинна сидіти майже над поверхнею, інакше цибулинам будуть забезпечені шийкова гниль і погана лежкість.

Тепер, отримавши відповідь на питання про те, як виростити цибулю з насіння, ви упевнились, що в цій справі немає нічого складного.

Поділитись: