Друзі, зараз ви достеменно і в подробицях взнаєте, як приготувати борщ український в трьох варіаціях. Спочатку для кожного варіанту приготування борщу буде надано список необхідних продуктів, а далі поетапна інструкція процесу. Адже традиційний український борщ — це найперша і найголовніша страва на столі українців.
Приготувати борщ український: варіант перший
- 300 г яловичини;
- 400 г капусти свіжої;
- 300 г буряків;
- 500 г картоплі;
- 100 г моркви;
- 80 г цибулі ріпчастої;
- 40 г кореня петрушки;
- 10 г часнику;
- 80 г томату-пюре або 300 г свіжих помідорів;
- 60 г перцю болгарського;
- 40 г масла топленого;
- 60 г сала-шпик;
- 60 г сметани;
- 20 г цукру;
- 20 г оцту 3%-ного;
- 20 г зелені петрушки та кропу;
- лавровий лист;
- перець червоний;
- сіль за смаком.
Рецепт приготування пампушок:
- 320 г борошна пшеничного;
- 150 г води;
- 20 г цукру;
- 10 г дріжджів;
- 20 г олії соняшникової;
- яйце для змазування.
Заправка соусом
- 20 г часнику;
- 20 г олії;
- 5 г солі;
- 80 г води.
А тепер сам процес, як приготувати борщ український.
М’ясо для борщу
Жирну яловичину (грудинку) добре промити холодною водою, зробити з внутрішнього боку над ребрами надріз, залити холодною водою й на сильному вогні довести до кипіння. Коли вода закипить, зняти піну, вогонь зменшити й продовжувати варити при дуже слабкому кипінні. Періодично знімати з поверхні бульйону жир, який буде використано при тушкуванні буряка. Готове м’ясо або грудинку (видаливши з неї реберні кістки) вийняти з бульйону, покласти в іншу посудину. Злегка посолити, підлити трохи бульйону, закрити кришкою і поставити на вогонь.
Як підготувати овочі
Поки вариться м’ясо, треба підготувати овочі. Середньої величини червоний буряк промити, обчистити, нарізати соломкою, покласти в сотейник з тваринним жиром. Додати цукор, сіль і тушкувати спочатку на сильному, а потім під кришкою на слабкому вогні майже до готовності. Моркву, корінь петрушки нарізати соломкою і спасерувати у тваринному жирі в закритій посудині до готовності.
Ріпчасту цибулю також нарізати соломкою, злегка обсмажити на топленому маслі. Додати розведену бульйоном томатну пасту, пасерувати 10–15 хвилин, а потім з’єднати з морквою й петрушкою та пасерувати разом з ними. Підготовлену білокачанну капусту розрізати навпіл, видалити качан і нашаткувати соломкою. Середньої величини картоплю обчистити і нарізати брусочками або скибочками. Солодкий болгарський перець обчистити від насіння і плодоніжки та нашаткувати соломкою.
Далі переходимо до наступного етапу, щоб приготувати борщ український. Бульйон, в якому варилося м’ясо, процідити, довести до кипіння, покласти у нього нарізану капусту, картоплю, стручок червоного гіркого перцю й варити 15–20 хвилин при слабкому кипінні. Потім гіркий перець вийняти, додати тушкований буряк, пасероване коріння, болгарський перець, лавровий лист і варити ще 5–7 хвилин.
Заправити борщ підсмаженим борошном, розведеним бульйоном, або протертою відвареною картоплею й шпиком, потовченим із часником, кропом і зеленню петрушки. Для цього старе сало-шпик нарізати дрібними кубиками, часник дрібно нашаткувати, кріп та зелень петрушки дрібно посікти, усе разом покласти в ступку, додати трохи солі й розтерти макогінчиком. Після заправки борщ довести до кипіння, накрити кришкою, зняти з плити й дати настоятися 30–40 хвилин.
Подаючи на стіл, покласти в тарілку з борщем сметану і посипати кропом. Окремо подати пампушки.
Приготування пампушок
З дріжджового тіста сформувати кульки вагою до 25–30 г, укласти їх на змащений олією лист або сковорідку і залишити на деякий час, щоб підійшли. Потім кульки змастити яйцем і випікати в духовці протягом 7–8 хвилин. Готові пампушки полити соусом, для приготування якого часник розтирають із сіллю та з’єднують з олією й холодною перевареною водою.
Замість томатної пасти в борщ можна покласти свіжі спілі помідори, попердньо зваривши їх цілими в тому ж борщі, а потім протерши. Якщо на порцію покласти 75–80 г помідорів, то оцет додавати не треба. Помідори слід протирати так, щоб у борщ не потрапили насіння та шкіра. Болгарський перець можна не шаткувати, а покласти в борщ цілим стручком. Як тільки його аромат перейде в борщ, стручок вийняти.
От і все, стосовно першого варіанту, як приготувати український борщ.
Рецепт приготування українського борщу: варіант другий
- 500 г м’яса;
- 100 г буряків;
- 200 г капусти;
- 150 г картоплі;
- 100 г томатного соусу;
- 50 г моркви;
- 10 г петрушки (корінь);
- 10 г часнику;
- 30 г оцту;
- сіль, цукор за смаком.
М’ясо нарізати невеликими шматочками, посолити, поперчити, улити трохи бульйону й тушкувати до готовності.
Буряк нарізати соломкою, додати сіль, цукор, жир, бульйон і потушкувати. Дрібно нарізати моркву, цибулю, корінь петрушки й також стушкувати. Потім додати томаний соус і ще раз протушкувати, наприкінці покласти буряк.
У киплячу воду покласти нарізані картоплю й капусту, варити 15–20 хвилин, потім зняти з плити. Бульйон вилити в керамічний горщик, додати тушкований буряк, моркву, цибулю, петрушку, м’ясо, розтертий із зеленню та сіллю часник, заліпити горщик тістом і поставити в духовку.
На стіл до борщу додати пампушки з часником і сметану.
Це був другий варіант, як приготувати український борщ. Їдемо далі.
Готуємо український борщ: варіант третій
- 500 г м’яса (грудинки);
- 10 буряків;
- ½ капустини;
- 1 морква;
- 1 корінь петрушки;
- 1 цибулина;
- 4 картоплини;
- 2–3 столові ложки томату-пюре;
- 3–4 зубчики часнику;
- 40 г свинячого сала;
- 20 г шпику;
- 1 солодка перчина;
- на кінчику ножа лимонної кислоти;
- лавровий лист;
- перець горошком;
- сіль, цукор за смаком.
Зварити м’ясний бульйон та вийняти м’ясо. Буряки обчистити, 5–6 штук нарізати соломкою, покласти в посудину, додати сало, лимонну кислоту, 1 столову ложку томату, залити двома склянками бульйону. Далі, помішуючи, тушкувати на слабкому вогні до готовності (стиглі буряки — 45 хвилин, молоді — 15).
Із решти буряків приготувати настій:
- Буряки натерти на крупній терці.
- Залити склянкою гарячого бульйону.
- Додати лимонної кислоти.
- На сильному вогні довести до кипіння.
- Після охолодження процідити.
Моркву, петрушку, цибулю нарізати соломкою, трохи підсмажити в маслі, змішати з тушшкованими буряками за 10—15 хвилин до закінчення тушкування.
У киплячий бульйон покласти крупно нарізані капусту, картоплю та стручковий перець. Коли бульйон знову закипить, додати тушковані буряки, цибулую й коріння. Через 15 хвилин додати лавровий лист, перець горошком, сіль, цукор і варити на слабкому вогні 20—30 хвилин.
За 5 хвилин до кінця варіння заправити борщ часником, розтертим із свинячим салом, шматочками шпику й томатом. Перед подачею подати буряковий настій і шматки вареного м’яса, довести до кипіння на сильному вогні. Зняти з вогню й дати настоятися 20 хвилин.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.