Під час посадкового сезону багато городників-любителів чухають потилиці, задумуючись над тим, чим підживити картоплю під час посадки. То які ж найкраще обрати добрива для картоплі при посадці?

Чим підживити картоплю, органічні добрива під картоплю, внесення мінеральних добрив під картоплю, добрива для картоплі при посадці

Чим підживити картоплю

Картопля на утворення бульб витрачає масу поживних речовин, тому потребує обов’язкового підживлення. Підживлювати її можна в будь-який термін, у тому числі при садінні. Таке підживлення має багато переваг.

  1. Витрата добрив порівняно з осіннім внесенням істотно менша.
  2. Поживні речовини потрапляють безпосередньо «за адресою» і бульби на самому початку росту отримують усе необхідне.

Картопля прекрасно відгукується і на органіку, і на мінеральне підживлення. Також можна поєднувати ці два види добрив. Отже, читайте далі, чим підживити картоплю для вдалого старту.

Органічні добрива під картоплю

З органічних добрив найоптимальніший варіант — компост і перегній, тільки добре перепрілий, розсипчастий. Перед внесенням їх обов’язково просівають, оскільки в компостних і гнойових купах часто зимують личинки хрущів, дротяники тощо. На одну ямку потрібна повна жменя добрива.

Солома і сухе листя. У цьому випадку ямки роблять трохи глибшими, ніж зазвичай, заповнюють опалим листям або соломою, а зверху розміщують бульби. Однак таке підживлення більше підходить для пізньої картоплі, адже листя розкладається дуже довго.

Зручно вносити препарат флорекс. Це підготовлений гранульований пташиний послід. На ямку досить близько 1-2 столові ложки.

Внесення мінеральних добрив під картоплю

Мінеральне підживлення найбільш дієве при спільному внесенні з органічним. Для пізніх сортів разом з органікою можна насипати близько 1 ст. л. суперфосфату. Під ранню картоплю використовують нітрофоску. Як джерело фосфору застосовують кісткове борошно — невеликої жмені на ямку цілком достатньо. Кількість суперфосфату або нітрофоски в такому випадку дещо зменшують. Картопля удобрена цим способом, завжди виходить крупною.

Із промислових добрив можна використовувати кеміру картопляну. На ямку вносять 1 ст. л. добрива. Результат від такого підживлення вражає, але є і мінус — обійдеться недешево.

Тому найкраще поєднання добрив у плані «ціна — результат» — це внесення в ямку перегнійно-компостної суміші разом із суперфосфатом і нітрофоскою. Витрати в цьому випадку невеликі, а урожай виходить гідний.

От і все стосовно питання, чим підживити картоплю при посадці. Гарного вам врожаю!

Поділитись: