Читаючи ці рядки, багато читачів мого блоґу і не здогадуються, наскільки давня біографія газет. Історія газети, її створення, бере свій початок із часів Стародавнього Риму, а точніше — II століття до н. е.

Історія газети, перші рукописні газети, Столичний вісник

Історія газети від стародавніх часів

Коротенька історія газети від стародавніх часів до сьогодення. Зовні стародавні газети, звичайно, були зовсім не схожі на сучасні, але виконували ту ж функцію — несли інформацію. Тоді газети мали вигляд дощечок із дерева, на яких розповідалося про минулі події. Перші новини були неофіційного характеру, але пізніше Юлій Цезар дав розпорядження, щоб «газети» оповідали про події державного масштабу. У дощечки стали вносити послання правителів, звіти сенату, офіційні доповіді. Першою в світі друкованою газетою став «Столичний вісник», який почав виходити в Китаї в VIII столітті.

Лише в XVI столітті газети стали більш схожі на звичні нам. Тоді їх і стали називати словом «газета», яке походить від назви дрібної італійської монети «гасети». Рівно стільки коштував у Венеції листок з новинами, написаний від руки. До речі, в цьому ж місті з’явилися перші центри зі збору інформації і, як наслідок, люди, що займаються цим. Так виникли, можна сказати, перші інформаційні агентства і нова професія — журналіст.

Значний поштовх в історії створення газети стався після винаходу технології друку. Це призвело до значного здешевлення друкованих видань порівняно з рукописними, а також до зростання тиражів. У 1657 році газети почали використовувати в рекламних цілях.

На Русі перші рукописні газети називалися «Вістові листи», а пізніше «Куранти». До наших днів дійшов випуск «Курантів» 1621 року. Правда, більшу частину новин тоді становили перекладені на російську мову іноземні замітки. Перше друковане російське видання «Відомості» вийшло в 1702 році під час правління Петра I.

І до наших днів

Видавці сучасних газет, щоб привернути увагу читачів, застосовують різні хитрощі. Наприклад, у Парижі виходив тижневик «Сіль і перець», в якому було всього дві сторінки. Він видавався на спеціальному водонепроникному папері та призначався замість клейонки для тих, хто любить читати за столом під час їди. Це буквально настільне видання пропонувало читачам добірку найбільш актуальних подій у світі і країні, а також свіжі анекдоти.

Ось така коротенька і цікава історія газети.

Поділитись: