Екзотичні породи голубів, тобто, декоративні голуби, в основному привезені з Польщі, Німеччини, Угорщини, Великобританії та інших країн світу. Кожен вид породи вимагає свого особливого підходу і має свої найбільш унікальні ознаки, за якими їх можна розрізнити.

Дутиші

Однією з популярних порід голубів є дутиші — декоративні голуби.

Декоративні голуби: дутиші

Унікальною особливістю цієї незвичайної породи є майстерне вміння птахів надувати свій зоб. Представники цієї групи найрізноманітніші. Зустрічаються:

  • англійські дутиші;
  • померанські;
  • сідлоподібні;
  • голоногі, коротконогі, довгоногі, з оперенням на ногах і багато інших.

До недоліку таких голубів відносять їх погане розмноження і вимогливий догляд.

Декоративні голуби якобіни

Іншою оригінальною породою визнані голуби якобіни.

Якобіни

Всіх птахів цієї породи відрізняє їх незвичайне оперення. На голові пір’я розпушується, і збоку стає схоже, немов голуб надів перуку. Пір’я у таких кучерявих голубів має штопороподібну форму.

Бородавчаті декоративні голуби

Не менш унікальною і цікавою була визнана група бородавчатих голубів. Особливістю цієї породи вважається восковиця, що має бородавчасту форму і широкі повіки. Якщо придивитися до птахів уважніше, то під дзьобом у них можна виявити невеликі шкірні утворення.

Бородавчаті голуби

Кожна порода голубів визнана унікальною, а їх досить багато, і має свої переваги й недоліки, і дуже різноманітна своїми представниками.

Види головних уборів у декоративних голубів

Більшість декоративних голубів мають різні прикраси на голові, які прийнято називати головним убором голуба. Головний убір утворюється з зростаючого на голові і шиї птиці пір’я. Всі прикраси умовно поділяються на кілька видів:

  1. Раковиноподібний убір — розташовується нижче потилиці, красиво зібраний від вуха до вуха. Пір’я щільно прилягає одне до одного. Гарним прикладом таких представників є декоративні породи голубів чубатий турман, і багато видів монахів.
  2. Шаль — розташовується уздовж всієї шиї, пір’я шалі розгорнуте назад і вперед. Добре представлена ​​голубами породи Шмалькальденський чорноголовий.
  3. Чуб «троянда» — розташований на передній частині голови, пір’я розпушене в різних напрямках. Іноді може закривати очі птиці і з’єднуватися з заднім головним убором. Найбільш добре виражений у барабанщиків, особливо у німецьких і бухарських.
  4. Кущуватий чуб — пір’я розходиться в сторони по формі невеликого кущика. Зустрічається у російських барабанщиків-трубачів.
  5. Розетка — складається з трьох плавно з’єднаних елементів: шапочки, гриви і ланцюга. Яскравими представниками розетки є сучасні голуби декоративних порід якобіни.
  6. Двочубий головний убір — зустрічається у бухарських, кишинівських двочубих голубів. Являє собою два плавних чуба. Один розташований на передній частині голови, а другий раковиноподібний убір на задній частині.

Яка підстилка потрібна декоративним голубам?

Яку підстилку потребують декоративні голуби? Кожен голубівник використовує для своїх птахів свою особливу підстилку.

Варіантів підстилок може бути величезна кількість, але частіше за все зустрічаються три типи підстилок. Це: лінолеум, тирса і пісок.

Яка підстилка потрібна декоративним голубам? Декоративні голуби, екзотичні породи голубів
Декоративні голуби, екзотичні породи голубів

Розглянемо кожен з них.

  1. Лінолеум — за своєю суттю найзручніший варіант підстилки. По-перше, в разі його непридатності лінолеум дуже легко замінити новим. По-друге очищати лінолеум не складає труднощів, а підлога голубника виглядає з лінолеумом красиво. Однак має свої недоліки. Увібрати вологу лінолеум не здатний і під ним дуже швидко починає з’являтися пліснява. Крім цього лінолеум може сприяти появі та розмноженню різних шкірних паразитів.
  2. Тирса — так само як і лінолеум легко замінити. Відмінно вбирає вологу, але надає приміщенню негарний вигляд. Та й з використанням тирси підвищується рівень забруднення приміщення. Отже, щоб постійно підтримувати чистоту її доведеться міняти набагато частіше, ніж будь-який інший вид підстилок.
  3. Пісок — незручний у використанні. По-перше, замінити його вкрай складно, по-друге, волога в пісок не вбирається, а залишається на поверхні. До того ж взимку пісок сильно замерзає, що може привести до захворювання голубів.

Міняти підстилку рекомендується 2 або ж 3 рази в тиждень. Можна рідше або частіше, тут все буде залежати від породи та кількості голубів і міри забрудненості приміщення. Якщо це декоративні голуби із пір’ям на ногах, то тут потрібно постійно слідкувати за чистотою в приміщені.

Поділитись: