По телебаченню щодня транслюється велика кількість серіалів. Для деяких глядачів в їхньому житті перегляд серіалів вважається важливим. Тоді напрошується питання, чи можна вважати, що в якійсь мірі існує залежність від серіалів, і що її викликає? А якщо серіали і викликають таку тягу, то визначається це як проблема суспільства?

Залежність від серіалів, серіальна залежність, серіальної залежності

Чи викликають серіали залежність?

Краще порівняти статистику по іншим проблемам суспільства. Зокрема, основними вважаються:

  • пияцтво;
  • алкоголізм;
  • наркоманія;
  • сектантство.

Невже сюди слід зарахувати і те, що людина сидить днями біля телевізора, і дивиться один за одним серіали? А тим часом це насправді так.

Залежний перегляд телесеріалів веде до того, що людина губиться як особистість, перестає жити своїм життям. Приміряє на себе роль персонажа, що так сподобався. І це не голослівне твердження. Слід повернутися до основних проблем, щоб в подальшому можна було порівняти цифри.

Дослідження фонду «Громадська думка» в Росії

Фонд «Громадська думка» (Росія) провів опитування, в ході якого було виявлено, що вживання алкоголю у 17% відбувається практично регулярно. А 17% це на всю Росію становить 25 мільйонів чоловік. Приблизно 6 мільйонів осіб вживають наркотики. А десь біля одного мільйона знайшли себе або ж втратили себе в різних релігійних і сектантських групах.

А як же телеглядачі? Тут цифри значно вищі. Понад 70% (близько 100 млн.) дивляться телевізор, і не просто телевізор, а серіали. А це, в кінцевому підсумку, може обернутися серйозними проблемами такими, як залежність від серіалів. Якщо скласти всі цифри залежних, то це буде приблизно 130 мільйонів. На території проживає приблизно 140 млн. Ось і виходить, що в зоні ризику знаходиться дуже багато людей.

Хто ж визначив, що перегляд серіалів є серйозною проблемою в суспільстві? А тим часом це насправді так. Серіали з’явилися і міцно вкоренились відразу не в Росії, а в Англії вже в 20-у столітті в 70-х роках. Але і там, ще в той час, медики забили на сполох. Вони наполегливо рекомендували, щоб показ серіалів був супроводжений попередженням, як і сигарети, що перегляд серіалів небезпечний для здоров’я людини.

Залежність від серіалів в Росії довела людей до бунту

Росія не вважала вірним твердження про те, що серіали можуть привести до залежності. Поки не зіткнулася з незрозумілою ситуацією в 1993 році. Вересневі події торкнулися кожної радянської людини, але тільки не любителів, точніше, любительок телесеріалів — «Санта-Барбара». У той же час перестали транслювати улюблений серіал по телевізору через ті ж відомі події. І був великий народний бунт. Ні, не з вимогою вийти на вулицю і звернутися до уряду, щоб навели порядок в країні. А з тим, щоб якомога швидше повернули на канали телебачення улюблену «Санту-Барбару». Ось тоді можна було і відзначити, що народ більше цікавлять проблеми героїв серіалів, ніж політична катастрофа цілої країни.

Бразилія масово «клепає» серіали

Бразилія — ​​країна, де випуск серіалів був поставлений на потік. Бразильські жінки переглянули дуже багато серіалів. І що характерне виявили вчені, вивчаючи вплив серіалів? Виявляється, народжуваність за кілька десятиліть знизилася і набагато. І цей вплив не найгірший з того впливу, який може надати перегляд серіалів.

Серіали дозволяють глядачеві влаштуватися зручніше в кріслі, забутися про свої проблеми і віддатися перегляду захоплюючого фільму. На екрані вирують пристрасті, герої люблять і ненавидять, а глядачеві надається прекрасна можливість бути свого роду учасником подій, що відбуваються. Він намагається прожити життя улюблених героїв. А частий перегляд серіалів веде до того, що глядач ніби зомбується і нього виникає серіальна залежність. Йому немов дається установка: дивитися і дивитися. Так і виходить, що свої проблеми не так вже й важливі. На першому місці тільки приємний стан. І до того ж нічого не треба робити.

Чи є якісь «таблетки» від серіальної залежності

Цікаво й те, що вилікуватися від серіальної залежності досить легко. За умови, що глядач дивиться серіали час від часу, та й то тому, що іншого не можна подивитися. Цілком можливо, що цікавий і незвичайний сюжет. Та й просто тому, що в якійсь мірі дозволяє серіал злегка відволіктися він повсякденних турбот. Лікувати його зовсім не варто.

Але от якщо людина прокидається для того, щоб включити телевізор і жадібно дивиться фільм, а спати лягає тільки після того, коли закінчать транслювати останній серіал, то що робити? У такому випадку лікування від серіальної залежності буде довгим і тривалим. І глядачів таких стає все більше і більше.

Вчені відзначають, що якщо людина в середньому буде проводити перед телевізором по три години на день, і припустимо, що вона доживе до 75 років, то 9 років свого життя вона подарує телевізору. Ось так забирає життя залежність від серіалів.

Поділитись: