При будівництві на території своєї ділянки літньої кухні або альтанки з мангалом і мийкою стикаєшся з необхідністю облаштування системи каналізації.

Облаштування системи каналізації, облаштування септика

Облаштування системи каналізації

Часто немає технічної можливості підключення до централізованої системи каналізації, через віддаленість або неможливість демонтажу асфальтового покриття і покладеної плитки. Тому існують прості способи облаштувати її на вашій ділянці, для цього вам буде потрібно:

  1. визначити місце розташування септика — вигрібної ями, яка для того, щоб дотримати санітарно-гігієнічні норми, повинна бути якомога далі від житлових будівель і від колодязів або свердловин з водою;
  2. передбачити можливість відкачування стоків із септика;
  3. врахувати рівень розташування ґрунтових і талих вод і глибину промерзання ґрунту в морозний період, виходячи з цього, буде прокладатися лінія системи каналізації;
  4. підготувати полімерні труби, необхідні муфти та втулки для їх з’єднання.

Облаштування септика

Септик в такій системі каналізації знаходиться в ґрунті і завдяки біологічному очищенні, при невисокому залягання ґрунтових вод, додаткова відкачка стоків вам не буде потрібна. На практиці відкачування стічних вод навіть при інтенсивному використанні вигрібної ями не проводиться 5-6 років.

Проаналізуйте можливість підключення в наявний на території ділянки септик, наприклад, від вуличного туалету, тоді вам буде досить завести лінію каналізації в уже наявну вигрібну яму. Навантаження на септик буде невелике, так як для миття рук і посуду потрібно малий обсяг води.

Будівництво септика можна зробити з цегли або бетонних кілець, а найбільш бюджетний спосіб — це застосування використаних тракторних або автомобільних шин великого діаметру.

Підказка: зараз є дуже багато шиномонтажних послуг для великовагових автомобілів. Там можна придбати за символічну ціну, а то і дарма великого діаметру шини для спорудження вигрібної ями.

Кришку вигрібної ями краще в цілях безпеки передбачити з залізобетонної плити, або надійної металевої конструкції, причому для відкачування заздалегідь передбачте отвір. Цей отвір можна закрити шматком плити або спеціальним полімерним люком, який виготовляється зараз по аналогії з чавунною конструкцією.

Прокладка труб каналізації проводиться з ухилом не менше п’яти градусів, щоб стоки ефективно сходили в септик.

Не забудьте, що можливості насоса і довжина рукавів асенізаторської машини не безмежні. Так що при розташуванні септика потрібно однозначно передбачити можливість відкачування стоків. Але не поспішайте відкачувати яму, тому що чим частіше її відкачувати, тим швидше вона заповнюється, зворотними стоками з ґрунту навколо септика.

Не слід заглиблювати яму на велику глибину, так як залягання ґрунтових вод може бути невеликим, а дно може бути з глини, яка не пропускає стічні води, отже, буде швидке заповнення септика при малій фільтрації. От і все кортенько стосовно облаштування системи каналізації.

Поділитись: