Колись в дитинстві мене теж мучило це питання, як зробити свисток з абрикосової кісточки? Але мені, наскільки пам’ятаю, ніхто цього не пояснював. Достатньо було лишень глянути на цей витвір мистецтва в руках моїх друзів, і я все зрозумів, як це зробити. Тер абрикосову кісточку о цеглину так, що аж шкіру на пальцях постирав. Зате сам зробив свистка. Отже, поїхали.

Як зробити свисток з абрикосової кісточки, свистулька

Як зробити свисток з абрикосової кісточки

Ось і настав самий розпал сільських чи то дачно-городніх премудростей. Багато хто з нас, відправляючись в село чи на дачу, вже завезли туди лопати, горілку і дітей. Із застосуванням першого та другого все начебто зрозуміло, а ось що робити з третім? Дітей зазвичай прийнято займати, ось тільки чим? Про це ми сьогодні і поговоримо.

Розважаємо своє чадо

Перш, ніж зробити цю іграшку, добре подумайте. Вона не шкідлива, безпечна, вона… галаслива. Тому готуйтеся до неймовірного та настирливого свисту.

Отже, як зробити свисток з абрикосової кісточки? Беремо звичайну кісточку від садового абрикоса. Чим більша кісточка, тим краще. Вона схожа на товсту камбалу, вірно? З одного боку, у неї гострий гребінь, а друга сторона — гладка. Ось вона-то нам і потрібна! Точніше — не потрібна, тому що саме її і треба спиляти. Паралельно поздовжньої осі сточуємо гладку сторону кісточки напилком, наждаком… Можна ще простіше — взяти кісточку двома пальцями, притиснути до шорсткої стіни будинку і прогулятися вздовж нього — чверті кісточки наче й не було! Але нам стільки не потрібно. Тому стежимо.

Адже нам треба тільки протерти дірку до м’якоті. Правильно протерта діра повинна вийти досить вузькою і в довжину не більше 4-6 мм. Далі через цю дірку треба виколупати все всередині насіння без залишку. Якщо ви робите це своєму сину, чи то іншій дитині, то можете себе винагородити за роботу і з’їсти все, здобуте зсередини, запивши горілкою, яку попередньо відкрили лопатою (як ви були передбачливі, взявши ці корисні предмети!).

Починаємо свистіти

І ось, коли кісточка спорожніє, починаємо нею свистіти. Любий гострий кінець кісточки беремо в губи так, щоб діра «дивилася» вліво або вправо, а зріз (або поздовжня вісь) був перпендикулярний губ. Дуємо, всуваючи (або висуваючи) в рот кісточку. Дослідним шляхом знаходимо те її положення, при якому свист буде максимально пронизливим, а дуття — мінімальним. Мета практично досягнута.

Навчіть дитину

От вам в одному флаконі не тільки детальний опис, як зробити свисток з абрикосової кісточки, а й дитяча творчість, і інтелектуальний розвиток дитини. Дайте дитині ще кісточок — нехай працює. Втім, якщо не шкода, — можете дати кісточки прямо з абрикосами. Тоді ви вирішите і проблему годівлі дитини. Будьте готові до того, що свисток, який так полюбився, дитина стане зберігати в роті, а не в кишені. Його так приємно смоктати. Тільки треба переконати, що у кожного повинна бути своя персональна соска-кісточка-свистулька. Про мікробів чули? От і добре.

Тепер ви знаєте, як зробити свисток з абрикосової кісточки.

Поділитись: