Село Колодяжне Ковельського району знаходиться на відстані 70 км на північний захід від Луцька. З Луцька можна доїхати на автобусі. Що прямує до Ковеля, і вийти в Колодяжному перед Ковелем. Можна доїхати на автомобілі трасою М 19 Луцьк — Ковель до лівого повороту на Колодяжне.

Село Колодяжне, музей-садиба Лесі Українки

Село Колодяжне: музей-садиба Лесі Українки

Це невелике село знамените тим, що в ньому минули дитячі та юнацькі роки видатної української поетеси Лесі Українки (Лариси Косач). Тут народилися її молодші сестри. Родина Косачів дуже любила свій затишний будиночок. Про що всі родичі не один раз згадували у своїх листах.

Будинок Косачів зберігся і зараз знаходиться у селі. З 1949 року його перетворено в літературно-меморіальний музей письменниці. В експозиції представлено речі Лесі Українки та членів її родини, прижиттєві видання книжок Лесі та її матері — Олени Пчілки. Відтворено інтер’єри робочого кабінету та інших кімнат сім’ї Косачів, їх доповнено експозиціями  з етнографії та культури Волині кінця XIX — початку XX століття.

Цікаві факти із історії села

Село Колодяжне — є старовинним слов’янським поселенням. Перші відомості про існування цього села, як невеликого поселення, датовані ще XII століттям. В самому центрі села були розташовані два великі колодязі, які славились високими смаковими якостями своєї води. Коли купці проїжджали через село з Києва в бік Варшави, а пізніше цим шляхом рухались:

  • козацькі старшини;
  • московські посли;
  • чумаки.

…то постійно робили тут зупинку, аби посмакувати з колодязів чарівною водою, яка нібито робила всі задуми вдалими. Скоріше за все, село Колодяжне і отримало свою назву, завдяки цим колодязям.

Офіційною датою народження села вважається 1240-й рік, коли вперше про нього було згадано в історичних документах.

Поділитись: