Волинська область        16 Вересня 2018        2168         0

Село Колодяжне: музей-садиба Лесі Українки

Село Колодяжне Ковельського району знаходиться на відстані 70 км на північний захід від Луцька. З Луцька можна доїхати на автобусі. Що прямує до Ковеля, і вийти в Колодяжному перед Ковелем. Можна доїхати на автомобілі трасою М 19 Луцьк — Ковель до лівого повороту на Колодяжне.

Село Колодяжне: музей-садиба Лесі Українки

Село Колодяжне: музей-садиба Лесі Українки

Це невелике село знамените тим, що в ньому минули дитячі та юнацькі роки видатної української поетеси Лесі Українки (Лариси Косач). Тут народилися її молодші сестри. Родина Косачів дуже любила свій затишний будиночок. Про що всі родичі не один раз згадували у своїх листах.

Будинок Косачів зберігся і зараз знаходиться у селі. З 1949 року його перетворено в літературно-меморіальний музей письменниці. В експозиції представлено речі Лесі Українки та членів її родини, прижиттєві видання книжок Лесі та її матері — Олени Пчілки. Відтворено інтер’єри робочого кабінету та інших кімнат сім’ї Косачів, їх доповнено експозиціями  з етнографії та культури Волині кінця XIX — початку XX століття.

Село Колодяжне: музей-садиба Лесі Українки
5 (100%) 1 голосів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук по блоґу
 
Ласкаво просимо в Україну — Welcome to Ukraine!
Відкрита спільнота · 308 учасників
Приєднатися до нас
УВАГА! НАША СПІЛЬНОТА БЕЗ ПОЛІТИКИ! Мета спільноти створення позитивного іміджу Україні та її народу в інформаційному просторі мережі Інтернет.
 
Рідна моя Україна
Від роботи коні дохнуть