А чи знаєте ви як зробити вибір матеріалів для будівництва, щоб у вас вийшла гарна і зручна альтанка з мангалом, щоб це обійшлося для вас недорого і якісно? Якщо ні, то ви сюди завітали вчасно, і в потрібне місце.

Альтанка з мангалом

При будівництві вуличної альтанки виникає перше запитання про вибір основного матеріалу споруди. Натуральний матеріал — дерево, вважається більш екологічним, але вимагає хорошої обробки від гниття і займання, звідси високі витрати. Оптимально зробити комбінований склад матеріалів альтанки.

Альтанка з мангалом: вибір матеріалів для будівництва
Альтанка з мангалом: вибір матеріалів для будівництва
Альтанка з мангалом: вибір матеріалів для будівництва

Каркас

Каркас краще зварити з металевого профілю. Зовнішню обробку по отриманому каркасу легко зробити з сайдингу, форми «корабельний брус», а внутрішнє оздоблення виконати з дерев’яної вагонки. В даному випадку теплоізоляція буде достатньою, а вплив зовнішніх факторів навколишнього середовища не буде сильно залежати від якості обробки дерев’яних конструкцій.

Підлога

На підлогу не обов’язково стелити оброблену дошку, а простіше застосувати сучасну полімерпіщану плитку, основні компоненти якої — полімер, пісок і пігментний порошок. Полімерпіщана плитка не колеться, витримує більше 500-600 циклів заморозки і відтавання, а головне має мінімальне масове водопоглинання. В альтанці не мерзнутимуть ноги, теплопровідність полімеру низька, що не дозволяє утримуватися на поверхні плитки снігу або льоду. Термін служби сучасного матеріалу більше 50 років, що досягається завдяки гарній стійкості до агресивних середовищ і ультрафіолету. Полімер надає пластичність плитці, а пісок знижує стираність. При монтажі плитка відмінно ріжеться за допомогою кутошліфувальної машини алмазним диском або простим диском по каменю.

Покрівля

Матеріал покрівлі — фарбований або оцинкований профільований лист. Під нього не треба суцільної обрешітки як під м’яку покрівлю, він дешевше і досить довговічний, не втрачає товарного вигляду. Шифер важче, менш естетично виглядає, обмежений в геометричних розмірах, при навантаженні може тріснути. Металевий профільований лист, має несуттєвий недолік, під час дощу з’являється значний шумовий ефект.

Вибір матеріалів для будівництва

Прилаштування мангалу

З металевим каркасом і покрівлею, коли потрібно достатній рівень пожежної безпеки, прилаштування мангала або печі буде більш прийнятним, ніж в повністю побудованій з дерева альтанці. Навіть вогнезахисний склад на дерев’яній конструкції не захистить повністю від впливу високих температур і буде важко уникнути прогинів і деформацій каркаса.

Прилаштований мангал

Якщо змонтувати мангал, стіл і мийку по одній стороні альтанки, зробивши кладку з керамічної цегли, то вийде багатофункціональна альтанка з мангалом для відпочинку і прийняття їжі. В даному випадку потрібно підготувати фундамент по внутрішній стороні альтанки, з цегли виготовити стовпи і задню стінку будови. На стовпи з цегли, підняті приблизно на 80-90 сантиметрів, можна помістити кілька бетонних підвіконь в два ряди або бетонні перемички, тим самим вийде рівна поверхня для пристрою мангала, обробного столу та мийки, а під столом залишається спеціальне місце для дров. При кладці мангала, для того щоб бетон не розтріснувся, слід прокласти ряд з шамотної або звичайної керамічної цегли. Стінки мангала також укладаються шамотною цеглою. Розташувати мангал оптимально ближче до кута альтанки, а для піддувала і чистки від вугілля жаровні збоку потрібно зробити дверцята з невеликими отворами для надходження повітря.

Над обробним столом і мийкою в кладці цегли глухої стіни практичніше прокласти в два-три ряди склоблоки, тоді через глуху стіну альтанки проникатиме сонячне світло і не буде потрібно постійне додаткове освітлення.

Так як альтанка виходить практично закритою, то робочу стінку і стіл поруч з мангалом можна облицьовувати плиткою або керамогранітом, а стовпи підстілля з цегли обробити плиткою під натуральний камінь.

Новий Рік в альтанці з мангалом

Якщо ви бажаєте зустріти Новий Рік в зимову холоднечу, то з полікарбонату необхідно закрити всі віконні прорізи, які краще зробити по типу зсувної системи на спекотне літо. Оптимально поділити шестиметровий лист уздовж на шматки по 1,05 метра. Двері в альтанку зварюються з металопрофілю півтораметрової ширини, а в подальшому більшу частину часу вона залишається у відкритому стані. Але коли на вулиці вогка погода, завдяки багаттю в мангалі і ізоляції від припливу холодного повітря, відпочинок великої компанії перетворюється в незабутньо комфортне проведення часу.

Альтанка з мангалом взимку

Тому альтанка з мангалом послужить вам і вашим гостям не тільки в теплу пору роки, а й взимку. Отже, хутчіш купуйте м’ясо, зробіть правилний маринад для шашлику, і…

Поділитись: