Настала пора вже поговорити про те, яка користь м’яса індички для нашого організму, що ми отримуємо взамін за вкладену працю на вирощування індиків.

Користь м’яса індички

Користь м’яса індички

Вся справа в тому, що раціональне харчування відіграє далеко не останню роль в плані профілактики багатьох хвороб людини. Такі хвороби зазвичай викликаються порушеним обміном речовин. Так що багато чого буде залежати не тільки від віку і стану організму людини в цілому, а й від того, яка кількість корисних речовин і вітамінів міститься в її раціоні.

Найбільшу цінність для людини мають продукти, які містять достатню кількість холестерину і жирів (невелику), проте розбавлені вмістом повноцінного білка, а також мікроелементами і вітамінами. Всьому цьому набору прекрасно відповідає м’ясо індичок.

У цієї породи сільськогосподарської птиці вміст в м’ясі білка знаходиться на високому рівні. В той же самий час в ньому зовсім мало жирів і холестерину відповідно. Поживне м’ясо індичок по праву може вважатися дієтичним, а його поживна цінність не відає конкурентів.

Саме тому м’ясо індички ідеально підходить для організму людини, особливо для тих людей, які в силу деяких захворювань не можуть вживати продукти з підвищеним вмістом холестерину і жирів.

Протеїну в індичому м’ясі навіть вище, ніж у бройлерних курчат, однак холестерину — значно менше, що ставить індичку на одну планку вище відносно будь-якої іншої сільськогосподарської птиці з підвищеними поживними якостями м’яса.

Забій і патрання індички

Забій індички слід проводити таким чином, щоб забезпечувати максимальне позбавлення тушки крові. Оскільки, чим менше крові залишається всередині забитої птиці, тим більше терміни зберігання тушки. Мало того, в захололій крові починають заводитися бактерії. Ознакою того, що в тушці все ще залишається кров, служить червонуватий відтінок шкіри забитої птиці.

Перед забоєм не слід годувати птицю протягом доби. Після того, як забита індичка ощіпана, слід ретельно вимити і насухо витерти лапи птиці, а також очистити дзьоб зсередини і вставити в нього тампони з паперу. Обов’язково видавіть залишки калу з клоаки індички перед тим, як приступати до її патрання.

Потрошити починайте з ніг, акуратно перерізавши шкіру і сухожилля в районі заплюсневого суглоба. Потім слідує видалення зоба, для чого його акуратно надрізають біля шиї і обережно відокремлюють пальцями з усім вмістом. Потім вирізаємо клоаку: треба робити це з граничною акуратністю, щоб тушку не забруднити залишками посліду. Розрізавши тушку від клоаки до килевидної кістки, зігнутим пальцем схоплюються за петлі кишечника і обривають їх біля пупа. Після чого видаляється печінка, серце, шлунок.

Ось так коротенько, але інформативно про користь м’яса індички, а заодно і спосіб його добування.

Поділитись: