Те, що господарське мило — екологічно чистий і абсолютно безпечний для людини засіб, знають практично всі. Однак сфера його застосування набагато ширша за миючий засіб. Наприклад, часто застосовують господарське мило в народній медицині, зважаючи на його корисні властивості.

Господарське мило в народній медицині, застосування господарського мила, користь господарського мила

Про користь господарського мила

Основними матеріалами для виробництва господарського мила служать рослинні і тваринні жири, жирозамінники. Виробництво основане на хімічній реакції — омиленні, у результаті якого утворюються солі лужних металів і спирти. Господарське мило не містить жодної «хімії», не викликає алергії. Саме це робить його незамінним миючим засобом при догляді за дітьми. У мильному розчині можна прати дитячі речі, мити іграшки, дезінфікувати поверхні манежів і колясок.

Господарське мило розрізняють за процентним умістом лугу. Саме він визначає чудову миючу здатність продукту. Воно добре відпирає різні плями як у гарячій, так і в холодній воді, виводить неприємні запахи. При цьому для шкіри рук воно не шкідливе, а ось регулярно умиватись ним не варто (шкіра обличчя почне лущитися). Лікарі радять один раз на тиждень митися господарським милом, так можна запобігти вірусам, інфекціям і бактеріям.

Господарським милом можна обробляти фрукти та овочі, зубні щітки, щоб на них не розмножувалися бактерії. На відміну від сучасних рідин для миття посуду, розчин господарського мила легко і без залишку змивається з посуду. Мильний розчин можна сміливо виливати на землю — жодної шкоди ґрунтові не буде задано.

У минулому господарським милом заміняли хірургічні рукавички, що зводило до мінімуму імовірність зараження під час оперування. Медики і тепер використовують його як дезінфікуючий розчин.

Господарське мило в народній медицині

ЗА зараз про застосування господарського мила в народній медицині. Воно може вилікувати задавнений гайморит. Для цього необхідно з мила утворити піну, яку втягують носом до ти пір, доки можна витерпіти. Після такої процедури всі гнійні накопичення вийдуть із носових пазух разом з піною. Шкіру навколо носа при такій процедурі слід змазувати живильним жирним кремом.

Лікувати рани з допомогою господарського мила можна таким чином: взяти свіже яйце, відділити білок і додати в нього дрібно настругане мило. Мазь повинна мати консистенцію сметани. Наклавши мазь на рану, забинтуйте уражене місце. Пов’язку слід міняти двічі на день.

А ось рецепт лікування запалення пупка. Треба спекти в духовці цибулину. Очищати від лушпайок не треба. Натерти господарське мило на терці і додати води. Має утворитися густа кашка. В неї слід покласти стільки ж розтовченої цибулі (1:1) і гарненько перемішати. Нанести суміш на ранку і заклеїти лейкопластиром, поміняти пов’язку через кілька годин. Робити так до повного загоювання.

Від тріщин на п’ятках і натоптнів відмінно допомагає ванночка:

  • 2 л гарячої води;
  • 1 ст. л соди;
  • 1 ст. л. натертого господарського мила.

Не варто вважати господарське мило в народній медицині та й взагалі пережитком минулого — часи змінились, а властивості господарського мила залишились, як і раніше такими ж корисними.

А ще цікаво убде взнати про лікувальні властивості капусти.

Поділитись: