Багато турбот садоводам та городникам зараз доставляють домашні заготівлі на зиму. Тому, щоб полегшити їм цю таку потрібну і корисну справу, і публікуються нижче наведені рецепти та рекомендації.
Домашні заготівлі на зиму: квасоля в томатному соусі
Квасолю миємо, заливаємо теплою водою і залишаємо на 4-5 годин для набухання. Відварюємо. Цибулю дрібно ріжемо, обсмажуємо в олії. Помідори обдаємо окропом, знімаємо шкірку, тушкуємо до повного розм’якшення, розминаємо. У томатний соус викладаємо квасолю, цибулю, спеції, солимо до смаку. Доводимо суміш до кипіння, варимо кілька хвилин, вливаємо соус і закупорюємо банки. Зберігаємо в прохолодному місці.
Продукти:
- 1,5 кг квасолі;
- 1,5 кг помідорів;
- 2–3 цибулини;
- 3 ч. л. солі;
- 1 ст. л. оцту;
- 2 лаврових листки;
- 5–6 горошин духмяного перцю;
- чорний молотий перець — до смаку.
Кавуни по-старовинному
Зрілі (але не перезрілі) кавуни без пошкоджень укладають шарами в бочечку, заповнюючи пустоти яблуками і стінками бочечки — промитим піском. Перед засипанням піском шари рекомендується накрити ошпареною соломою (бажано житньою), листям вишні або чорної смородини. Наповнену бочечку заливають розсолом, приготовленим із розрахунку 700–800 г солі на 10 л води. Верхній шар кавунів засипають піском на 3–5 см і заливають розсолом так, аби рідина покрила все не менш як на 10 см. Треба слідкувати, щоб верхній шар кавунів не оголювався. Зберігають такі кавуни у погребі.
Баклажани солені
У підготовлених баклажанів відрізати плодоніжки і відварити в підсоленій воді до м’якості. Викласти на похило покладену дошку, встановити гніт. Коли баклажани охолонуть, розрізати їх уздовж (не до кінця) і заповнити часником, розтертим із сіллю. На дно банки покласти спеції, потім — баклажани, залити їх охолодженим розсолом. Накрити кришкою і витримати в приміщені 3–5 днів. Потім винести на холод. Тримати при температурі не вище 8°C.
Продукти на банку місткістю 3 л:
- 3 кг баклажанів;
- 0,6 л води;
- 3 головки часнику;
- 60 г солі;
- лаврове листя, селера.
Домашні заготівлі на зиму ніяк не можуть обійтись без солодощів для дітвори — варення, та й дорослі теж полюбляють його смакувати. Тому ділимося деякими секретами приготування цієї смакоти.
Варення з моркви і лимона
Спочатку моркву, не очищаючи, зварити до готовності, потім очистити, нарізати кружальцями однакової товщини і злегка присипати цукром. Із лимона зрізати цедру, обдати її окропом і нарізати тонкою соломкою. Решту цукру залити одною склянкою води. М’якоть лимона нарізати тонкими шматочками і перемішати з морквою. Покласти м’якоть лимона і моркву в сироп. Варити варення до загустіння сиропу і прозорості моркви. Гаряче варення розлити в стерильні банки закупорити.
Продукти:
- 1 кг моркви;
- 1 кг цукру;
- 1 лимон.
Три секрети смачного варення із айви з горіхами
Смачне й ароматне варення з айви хочуть запасти на зиму багато господинь. Та не у всіх воно виходить. В одних айва після варіння залишається твердою, в інших варення буває надто густим, зацукровується. Одна знайома бабуся вміла варити відмінне варення з айви. Та, власне, із інших фруктів у неї воно непогано виходило. Тому поділюсь її секретами у цій справі.
- Варення слід варити за три прийоми. Перший раз айву разом із горіхами засипати цукром, додати одну склянку води і поставити на слабкий вогонь. Варити, доки маса не стане схожою на варення. Залишити його на погашеній пічці до наступного дня. Цього разу поварити 15 хвилин. Знову залишити на добу. Втретє варити так само 15 хвилин, після чого закупорити.
- Тут секрет полягає в пропорціях. На 3 кг неочищеної айви треба взяти 200 г ядер волоських горіхів і всього 1 кг цукру.
- А цей секрет полягає у присмаках. У це варення треба додати 2 ч. л. кориці, 3 ч. л. гвоздики, 15 зірочок анісу, 2 пакетики ванільного цукру.
Якщо врахуєте всі ці три секрети, то одержите прекрасне айвове варення.
Домашні заготівлі на зиму з помідорів: помідори консервовані без оцту
У 0,5-літрові банки покласти чорний перець горошком, лавровий листок, по одній цибулині, нарізаній кілечками, по дві невеликі гілочки кропу і розірвані навпіл помідори. Залити гарячою заливкою, яка складається із 1 л води і 2 ст. л. цукру. Стерилізувати 15–20 хвилин. Закупорити, накрити теплим.
Помідори «Дуже смачні»
На дно стерильної 3-літрової банки кладемо будь-які присмаки (кому що подобається), потім — помідори. Двічі заливаємо окропом, а втретє — киплячим маринадом. Останній складається із:
- 2 л води;
- 3 ст. л. солі;
- 5 ст. л. цукру;
- 4 ст. л. 9-відсоткового оцту;
- спецій.
Закупорену банку перевертаємо доверху дном і накриваємо чимось теплим. Помідори, закупорені за цим рецептом, бувають дуже смачними.
Помідори із цибулею на зиму
У помідорів видалити плодоніжки і вимити. Очистити цибулю та часник. Цибулю нарізати кілечками, а зубки часнику розрізати навпіл. Викласти шарами в банки помідори і кілечка цибулі. Естрагон подрібнити і додати в банки разом із часником. Влити в каструлю білий винний оцет, вино і 500 мл води. Додати сіль, цукор і горошини перцю. Варити близько 15 хвилин. Залити цим маринадом підготовлені помідори і закрити банки. Зберігати в холодному місці.
Продукти на 1,5 кг невеликих помідорів:
- 350 г цибулі;
- 4 зубчики часнику;
- 4 гілочки естрагону;
- 500 мл білого вина;
- 500 мл білого винного оцту;
- 2 ч. л. солі;
- 1 ст. л. цукру-піску;
- кілька горошин чорного перцю.
От і все на сьогодні про домашні заготівлі на зиму. Якщо є бажання поділитись власними рецептами, то напишіть їх в коментарях до цього допису.
Відправляючи повідомлення, Ви дозволяєте збір та обробку персональних даних. Приватність.