Друзі, пропоную вам корисні поради щодо вирощування баклажанів у відкритому ґрунті. Але для початку давайте з’ясуємо, що таке баклажани.

Вирощування баклажанів у відкритому ґрунті, що таке баклажани, посадка баклажанів

Що таке баклажани

Батьківщина баклажана — Східна Індія, де його почали культивувати в II тисячолітті до н. е. Спочатку баклажани поширилися в Японії та Африці і лише в ХV столітті вони з’явилися в Європі, але як декоративна рослина. З ХIX століття баклажани нарешті оцінили в Європі як городню культуру і відтоді їхня популярність тільки зростає.

Баклажани належать до сімейства пасльонових. Це — однорічна трав’яниста рослина з дуже гарними плодами характерного темного синьо-фіолетового кольору. До речі, саме через насичене фарбування плодів баклажани, як і помідори, довгий час у європейців вважалися отруйними.

Вирощування баклажанів у відкритому ґрунті

Агротехніка вирощування баклажанів у відкритому ґрунті майже така сама, як і помідорів, але порівняно з останніми вони більш теплолюбні. Оптимальна температура для росту та розвитку баклажанів — 25-30°С.

При зниженні температури до +20°С запилення, зав’язування та зростання плодів припиняються. При +13°С зростання рослин припиняється, квітки та зав’язь опадають. Тому баклажани висаджують тільки розсадним способом при теплій погоді, що встановилася.

Ґрунт для баклажанів повинен бути родючим, легким, слабокислим. Вони погано ростуть на солонцевих та засолених, важких глинистих та кислих ґрунтах, там, де рівень залягання ґрунтових вод високий.

Як попередники для баклажанів можуть служити всі овочеві культури, крім рослин сімейства пасльонових (перець, помідори, картопля). На одному місці баклажани вирощують 1 рік, а повертають на колишнє місце не раніше, ніж через 3-4 роки.

Ґрунт готують з осені, вносячи добрива у такій кількості:

  • 3-4 кг перегною;
  • 400-500 т суперфосфату;
  • 100-150 г хлористого калію на 1 м2.

Потім ґрунт глибоко перекопують, зашпаровуючи добрива.

Навесні за 10-12 днів до посадки розсади готують грядку. Якщо ґрунт малородючий і важкий, його піскують, щоб забезпечити хороший дренаж, додають 15-20 кг перегною, 2 столові ложки повного добрива та 2 склянки деревної золи. Ґрунт перекопують, зашпаровуючи добрива, поливають розчином коров’яку (1 л коров’яку на 10 л води), витрачаючи на 1 м2 3-4 л.

Посадка баклажанів і догляд за ними

Вирощування баклажанів у відкритому ґрунті починається з правильної підготовки ґрунту, посадки і подальшому догляді за ними. Перед посадкою відведену під баклажани ділянку рясно поливають із розрахунку 40-50 л на 1 м². 60-65-денну розсаду висаджують так, щоб площа живлення становила 70х70 см на одне гніздо з двома рослинами або 70х35 см на 1 рослину. На момент висадки розсада повинна мати 6-8 справжніх листочків.

Через 3-4 дні рослини оглядають, видаляють загиблі та ослаблені рослини, підсаджують замість них свіжі і ще раз поливають, але не так рясно, як перед посадкою.

Доглядають баклажани так само, як і за перцем. У період вегетації проводять міжрядні розпушування, прополювання, поливи. Для розвитку придаткового коріння рослини підгортають. Це зміцнює кореневу систему та сприяє підвищенню врожайності.

Приблизно через 10 днів після висадки розсади в ґрунт проводять підживлення. На кожен квадратний метр вносять 400-500 г коров’яку або пташиного посліду, по 10-15 г суперфосфату, азотних та калійних добрив. При зниженій родючості ґрунту або якщо спостерігається уповільнення росту та розвитку рослин проводять ще 1-2 підживлення, але без використання азотних добрив, оскільки це посилює ріст зеленої маси та відтягує поживні речовини від плодів.

Збирають баклажани, коли вони набудуть насичений характерний колір, до початку буріння плодів. Щоб овочі краще зберігалися, їх потрібно зрізати разом із плодоніжкою. Баклажани не можна залишати до настання заморозків, тому прибирають їх вчасно.

Рекомендовані сорти:

  1. Донський 14.
  2. Карликовий ранній 921.
  3. Донецький врожайний.
  4. Довгий фіолетовий.
  5. Сімферопольський 105.
  6. Універсал 6.
  7. Ювілейний.
  8. Дністровець.
  9. Алмаз.

От і все щодо вирощування баклажанів у відкритому ґрунті.

Поділитись: