Зараз ми з вами разом попробуємо розібратись в такому важливому питанні для кожного із нас, чому так важливо мати мету в житті людини.

Мати мету в житті, основні життєві цілі, методи досягнення цілей, за допомогою оточуючих людей, про способи досягнення цілей, проміжні завдання, цілі-мотиватори, моя мета в житті, як знайти мету в житті, високу мету життя

Чому важливо мати мету в житті

Практично у кожної людини, незважаючи на її світогляд і світовідчуття, є своя власна мета в житті. Один має її зовсім маленьку і незначну, а іншому подавай велику і незбагненну. Але суть питання не в цьому, а в змісті самої мети, як вона впливає на зміни в людині не тільки в зовнішньому вигляді, але і зсередини. Але деяким людям не притаманне усвідомлення свого прагнення, і вони починають метатися від одного наміру до іншого, заплутуючи і без того заплутане життя. Для того, щоб не піти хибним шляхом, повинна бути поставлена ​​чітка задача і усвідомлено до неї йти.

Намір людини повинен бути продуманим, усвідомленим і відповідати її натурі. В іншому разі не буде спостерігатися ніякого впливу на її особистість від ефекту присутності мети. Повинна бути чітко поставлена ​​установка, яка буде служити напрямком на шляху проходження до мети. Ось чому важливо мати мету в житті.

Основні життєві цілі

Знайомлячись в Інтернеті з психологічними опитуваннями, можна за їх допомогою намітити собі основні життєві цілі:

  1. Створити сімейне гніздо. Це, швидше за все, є однією із самих основних людських потреб. Але прагнення до сімейного тепла закладено майже в кожній людині на інстинктивному рівні. Згодом у цих інстинктів намалювалася більш досконала форма. На даному етапі розвитку цивілізації безладні сексуальні зв’язки перетворилися в моногамну систему, яка зараз актуальна, як ніколи раніше.
  2. Народити сина, побудувати будинок і посадити дерево. Ця народна мудрість має сенс. Оволодівши всіма трьома пунктами, людина усвідомлює наскільки важлива мета в житті. І тут з лишком вистачає аргументів і причин, так, як тільки у творчості і будівництві людина відчуває свою значимість на цьому світі. Це є знаком того, що кожен з нас зможе щось залишити після себе, проходячи свою дорогу життя.
  3. Люби плоди своєї праці, і роби те, що тобі подобається. Коли людина опиняється перед фактом вибору своєї трудової діяльності, і для цього використовує цю формулу, тоді вона повною мірою осягає відчуття повної внутрішньої гармонії. Робота забирає у людини близько половини її дорослого і свідомого буття. Саме через це слід дуже прискіпливо ставитися до вибору свого шляху.
  4. Експансія. Цим почуттям володіють багато успішних людей. Для них все нове є трепетом життя: вони постійно прагнуть до більшого, нового, незвіданого. Такі люди постійно шукають нові можливості, вміння і навички, плюс нові друзі, і все це разом узяте малює їх життя яскравими контрастами, воно стає для них більш насиченим і цікавішим.

Чи важливо мати високу мету життя

Проблемою може бути те, що благі наміри так і можуть ними залишитися в вигляді рожевої мрії або повітряних замків в думках людини. Але коли людина приходить до тями, озирнеться навколо, то побачить, що її життя мчить на всіх парах повз неї в супроводі сірої низки буднів. Тому відсутністю мети можна констатувати факт основної причини невдач.

Без наміченої конкретної мети людина приречена на безглузде марнування свого життя, а точніше — на нормальне існування. Існування через те, що колись маленький чоловічок з’явився на цьому світі, і йому не відомо, як розпорядитися своїм життям, окрім того, як задовольнити свою потребу в їжі, набивати шлунок, оточувати своє тіло ганчір’ям, не забувати виспатися, розпускати плітки, займатися різними розвагами, турбуватися про продовження роду для того, щоб пустити в цей світ нікчемних чоловічків, як і сам.

Безцільна людина подібна до перекотиполя — в який бік вітер подме, туди і котиться. Тому ніхто не знає, що його чекає попереду і до чого він прийде, так як напрямок вітру непідвладний нікому.

Для того, щоб мати мету в житті, найкраще записати свої цілі на паперовому аркуші. Цим сигналом першочергової важливості включається мозок, мобілізуються всі його ресурси, знання і вміння на досягнення головного задуму.

А так, як мета намічена і чітко прописана, відбувається таке включення вибірковості, по типу своєрідного фільтру, який допомагає побачити, почути і виділити зі всієї інформації, що надходить, ту її частину, яка допоможе реалізувати намір.

Як знайти мету в житті

Людина істота цікава і хоче знати все, що може збагнути її розум. Особливо вона цікавиться питаннями, які прямо впливають на її життя. Кожен шукає своє місце в житті, прагне до пізнання істини. Дехто задається питаннями:

  1. Навіщо я народився на світ?
  2. Який мій сенс життя?

Але, як відомо, цими питаннями цікавляться не всі. Не у всіх є бажання замислюватися над ними. Їх долає лінь-матінка, тому їх таланти і можливості так і залишаються нереалізованими.

Але існують і такі, які осягають істину своїми здогадками, роблячи помилки. Для таких людей завжди знайдеться місце в їхньому житті. Вони відчувають себе впевнено, цінують свою працю і завжди допомагають іншим.

Кожна людина повинна мати мету в житті, сама знайти себе. Ні в якому разі не можна жити безцільно, так як життя пролітає, і кожна його секунда повинна обернутися користю. Не всі люди розуміють, як важливо знайти сенс життя, який подарує надію на яскраве і краще життя. А без сенсу ніяк, без нього людина сумує, вона стає байдужою близькому оточенню. Предмет задуму кожного завжди знаходиться поруч. Варто лише гарненько подивитися навколо себе і буде щастя не тільки для себе коханого, а й для інших. Саме в таких випадках народжується істина, яка допомагає в житті людини.

Моя мета в житті

Чи треба мати мету в житті? Відповідь на це питання залежить від того, яка філософія закладена в життя людини і від її особистісного зростання.

Багатьом добре жити без намічених цілей, і все у них пучком — чудове і спокійне життя без зайвих клопотів. Ну а той, хто поставив перед собою завдання, приречений на більш напружене життя.

І воно вам треба? Швидше за все так. Якщо людина має якийсь намір, то їй хочеться більше і довше жити. Таких людей поважають, бо вони мають особистісний потенціал.

Хто хоче в житті зробити багато і отримати від нього більше, тому і потрібна мета. Для того, аби отримувати, багато розуму не треба: просто вести паразитичний спосіб життя. Але, щоб, завдяки своїй діяльності мати великий достаток і осягати все нові намічені вершини, потрібно вступати в ряди споживачів.

Якщо людина романтик, то вона зможе чогось досягти, а якщо вона творець, то зробить набагато більше. Адже розвинена особистість має не тільки тваринний або рослинний, а й людський спосіб життя, тому вона здатна залишити гідний слід своїм нащадкам. Той, хто зміг визначитися зі своїм завданням в житті, може досягти багато чого: жити ефективно, повноцінно і в достатку.

Проміжні завдання та цілі-мотиватори

Потрібно не тільки мати мету в житті, а й створювати належні умови для її досягнення. У досягненні основних цілей необхідно керуватися діями, які будуть допомагати руху вперед. Для цього слід прописати перелік проміжних завдань, які будуть допоміжними ланками в підвищенні рівня кваліфікації, в придбанні нових навичок, а також допоможуть підвищити свій рівень освіти. наприклад:

  1. Прочитати посібники для бізнесменів від відомих людей, що досягли успіху.
  2. Вивчити життєві історії тих, хто ставив перед собою цілі і досягав їх.
  3. Вивчити якусь іноземну мову.
  4. Отримати ще одну освіту.

Перелік цього списку можна конструювати за власним бажанням з урахуванням основних цілей.

Основні цілі досягаються за допомогою необхідних стимулів:

  1. Здійснення кругосвітньої подорожі.
  2. Купівля нового ноутбуку.
  3. Зайнятися ремонтом квартири або будинку.
  4. Зайнятися оновленням гардеробу до прийдешнього сезону.

Для декого може бути важливим пункт прибрати живіт або зробити пластику обличчя. І в цьому немає нічого сором’язливого: красива зовнішність теж стимул. Загалом список цілей повинен складатися з тих життєвих моментів, які будуть дарувати людині радість, задоволення. Бо людина, позбавлена цих якостей, починає чахнути, життя їй здається нудним, і вона не бачить сенсу рухатися до головної мети.

Моя мета — сенс життя

Один молодий чоловік мені розповів, що він бажає не одну мати мету в житті, а декілька. Його цілі:

  1. Стати більш щасливою людиною.
  2. Розвиток свого бізнесу.
  3. Будівництво будинку.
  4. Купівля автомобіля (з маркою визначуся пізніше).
  5. Поїхати в подорож по Європі.
  6. Створити свій сайт по туризму.

«Завдяки деяким прочитаним книгам, я зробив висновок, що головною моєю метою в житті є пізнання щастя. А буде щастя — буде все. Коли я побачив автомобіль, то у мене з’явилося бажання його купити. Коли дізнався про поставлену мету своїх друзів, то мені теж захотілося мати свій будинок»…

А ось двадцятирічна студентка з Києва написала мені в чат таке: «Я в своєму житті поставила дуже просту мету — бути корисною для людей. До цього розуміння мене привели прості життєві ситуації такі, як поступитися місцем, подати руку допомоги і ін. Саме відчуття радості від того, що люди відчувають в тобі потребу в мене вселяє віру, надію, прощення і просто життя».

Історії про способи досягнення цілей

Не дивуйтесь, бо мати мету в житті можуть не тільки прості люди, а й сильні світу цього.

Наполеон Бонапарт — є яскравою історичною особистістю. Для нього оточення не існувало, тільки мета. Всій Європі доводилося нарікати лише від одного його імені, бо великий француз кинув її до своїх ніг. Навіть незважаючи на те, що в Росії його чекала невдача, Бонапарту вдалося здійснити свій намір.

Коли у Франції настала криза, її долали революції, Наполеон скористався моментом і пішов на штурм міста Тулон і підкорив його. Завдяки цій перемозі, всі захоплено про нього заговорили. Надалі йому вдалося примкнути до Франції країни, які його цікавили. Це Італія, Олександрія і Каїр.

Вдалі військові походи привели Наполеона на Імператорський престол. Протягом 10-и років він панував і зміг зробити з Франції найпотужнішу державу. Але зростання амбіцій імператора не покидало, і доля його звела на полі брані з Росією.

Але з цією поразкою ставлення до Наполеону не зіпсувалося, і його донині вважають володарем Європи.

Жюль Верн — всім відомо, що він був самим фантастичним письменником всіх часів. У його творах наявність наукових деталей і фантастичних моментів досі викликають у людей подив. Його книги читає весь світ від малого до великого.

Ще з дитячих часів у Верна була мета про кругосвітню подорож, але батьків це не задовольняло, і вони пророкували синові серйозну освіту. Дійсно, Жюль Верн, став освіченою людиною і попереду на нього чекала адвокатська діяльність. Але, отримавши диплом, він згадав свою давню мрію, і плюс до цього став писати. У його перших пригодницьких романів була неймовірна популярність, що принесло йому великі гроші і розкіш. Але минав час і Париж його почав не влаштовувати, і Жюль Верн знайшов собі тихе містечко, де і тривала його письменницька кар’єра.

Він не послухався своїх батьків, і зайнявся будівництвом своєї долі так, як йому це було потрібно. І зараз всі це розуміють, що Жюль Верн зробив це не дарма. Для мандрівників він став прикладом для наслідування.

Методи досягнення цілей за допомогою оточуючих людей

А зараз про те, як мати мету в житті, і досягати її за рахунок інших. Не можна недооцінювати оточуючих людей в якості ресурсу, що застосовується для процесу в русі до наміченої мети. Від них можна отримувати натхнення, поштовхи до руху, підтримку і мотивацію. Наприклад, для вирішення нестачі мотивації можна вдатися через створення власного блоґу. Виявляється, немає нічого простішого. Для цього можна використовувати будь-який безкоштовний майданчик або створити своє з певними витратами, звернувшись до сайту автора цієї розповіді.

У блозі потрібно створити сторінку з описом власних цілей з приблизними термінами їх досягнення. Далі слід оповістити своїх майбутніх читачів про те, що на сторінках мережевого щоденника будуть публікуватися всі етапи руху до намічених цілей. А тепер залишилося розіслати посилання всім своїм друзям і знайомим, а також колегам по роботі. Якщо вдасться зібрати велику аудиторію, то це буде служити мотивом, щоб не потрапити в халепу.

В обов’язковому порядку блоґ повинен бути з включеними коментарями, щоб гості і читачі могли обговорювати весь процес, давати поради, критикувати і т. п. Наприклад, писати звіти про виконану роботу кожні три дні. Це буде дисциплінувати і мотивувати щось робити для своїх намірів. Почуття відповідальності перед аудиторією блоґу теж мотивує і заряджає від неї емоційно. Так з першого запису в блозі і до досягнення поставлених завдань буде простежуватися весь шлях до основної мети.

Отже, мати мету в житті нескладно, більш складніше йти до неї.

Поділитись: