Зараз мова піде про те, як правильно приготувати і використовувати підживлення гноєм великої рогатої худоби та підживлення пташиним послідом для різних рослин.

Підживлення гноєм, підживлення пташиним послідом, коров'як, пташиний послід, підживлення помідорів, підживлення капусти

Правильне приготування підживлення гноєм

Для підживлення гноєм спочатку треба приготувати робочий розчин коров’яку, для цього бочку, бак, відро або інший посуд заповнюють на 1/3 коров’яком, доливають водою доверху і добре перемішують. Використати його треба в день приготування, позаяк при бродінні звітрюється азот. Один літр коров’яку за ефективністю дорівнює 80–100 кг гною і на відміну від гною діє на рослини з моменту внесення у ґрунт. Для підживлення розчин коров’яку потрібно розбавити водою у 15–20 разів.

Підживлення гноєм слід провадити після садіння і при цвітінні рослин 3–4 рази з інтервалом 12–15 днів. Підживлювати можна заодно із поливом, розбавивши коров’як водою у співвідношенні від 1:50 до 1:75. Провадити полив треба в міру висихання ґрунту та потреби рослин у воді. Коров’як можна замінити гноївкою, додавши у відро рідини 50 г простого суперфосфату. Перед внесенням у сухий ґрунт гноївку розбавляють водою у співвідношенні 1:10, у вологий — 1:8.

Підживлення пташиним послідом: готуємо пташиний послід

Тепер стосовно підживлення пташиним послідом. Його пересипають сухим торфом або бодай сухим ґрунтом і зберігають у сухому місці. Ефективне його компостування із доданням 3% суперфосфату або 30–50% торф’яного кришива. Пташиний послід можна вносити у ґрунт під перекопування — 0,5–1 кг на 1 м2, але краще використовувати як рідке підживлення.

Аби приготувати добриво із сухого посліду, ним наповнюють бочку на 1/3 її об’єму і заливають водою. Уміст розмішують і дають постояти 1–2 доби, періодично перемішуючи. Перед внесенням бовтанку розбавляють водою в 3–4 рази. Розчин витрачають із розрахунку ½ відра на 1 м2. Можна готувати розчин й іншим способом: на 1 частину посліду — 10 частин води. Щойно пташиний послід розмокне, його вносять у ґрунт із розрахунку одне відро на 1м2 і присипають землею.

Розчинами гною і курячого посліду підживлюють різні овочеві культури.

Підживлення гноєм огірків

У період цвітіння і плодоношення підживлення гноєм огірків проводять через 7–10 днів розчином коров’яку (1:10) із додаванням 40 г нітрофоски на 1 відро розчину, по 1 л на кущ. Замість коров’яку можна використовувати розчин пташиного посліду у співвідношенні 1:50. Кожного разу, підживлюючи огірки, треба їх обов’язково поливати чистою водою, аби уникнути опіків від добрив. При слабкому рості огудин та листя в 10 л настою коров’яку додають 10 г калімагнезії і витяжку із 40 г суперфосфату. Огірки погано витримують підвищену концентрацію добрив, тому підживлювати їх треба частіше, але невеликими дозами.

Щодо підживлення капусти

Як підживлення для всіх видів капусти у червні використовують коров’як, розведений водою у 8–10 разів, із розрахунку 0,5 л на рослину. На початку липня і в серпні підживлюють лише середньо- і пізньоспілі сорти капусти. А пізньоспілі сорти ще й втретє підживлюють.

Кормимо моркву і столові буряки

Перше підживлення провадять після проріджування або збирання частини рослин на пучкову продукцію. У відро розчину коров’яку (1:10) додають 20 г сірчанокислого амонію. Вдруге підживлюють моркву так: на 10 л води — 1 столова ложка сульфату калію, 1 склянка розчину голубиного (курячого) посліду та 1 ч. л. складного мінерального добрива.

Вдруге підживлюють столові буряки через 20 днів після того, як їх коренеплоди досягнуть розміру волоського горіха: на 10 л води — 0,5 л кашкоподібного коров’яку і 2 ст. л. нітроамофоски. Витрата розчину на 1 м2 — 5–6 л. щоб підвищити цукристість, двічі-тричі за сезон буряки поливають розчином кухонної солі — 1 ст. л. на 10 л води.

Підживлення гноївкою цибулі

Після другого проріджування добрий ефект дає підживлення цибулі гноївкою (1:5) або пташиним послідом (1:15). На 1 відро води додають 30–40 г суперфосфату. На 1 м2 витрачають 3-4 відра розчину. Якщо цибулю вирощують із сіянки, то перший раз підживлюють її, коли перо досягне висоти 8–10 см: на 10 л води — 1 склянка кашкоподібного коров’яку, 1 ст. л. сечовини. Норма витрати на 1 м2 — 2–3 л розчину. Надалі підживлюють вже розчинами мінеральних добрив.

Підкормка кабачків і патисонів

Ці культури підживлюють коров’яком до цвітіння. На 10 л води — 0,5 л коров’яку, 1 ст. л. нітроамофоски.

Як підживлювати гарбузи

Цю процедуру для гарбузів виконують 1 раз на 2 тижні.

  1. На 1 відро води — 1 л коров’яку, 2 ст. л. нітроамофоски.
  2. Або в 10 л води розводять 200 г пташиного посліду.

Під одну рослину виливають 5 л розчину.

Підживлюємо перець і баклажани

За літній період перцю і баклажанам роблять від трьох до п’яти кореневих підживлень із інтервалом 10–12 днів. Після садіння у ґрунт вперше перець підживлюють гноївкою (1:10), вдруге — пташиним послідом (1:12). Під час цвітіння їх слід підживлювати таким розчином, на 100 л води додати:

  • 5–6 кг дрібно нарізаної кропиви, кульбаби, подорожника;
  • 1 відро коров’яку;
  • 10 ст. л. попелу.

Підживлення «кваситься» у бочці тиждень. Поливають цим настоєм із розрахунку 1 л на 1 рослину.

Під час плодоношення рослини підживлюють двічі.

  1. Для першого разу: на 100 л води — 0,5 відра курячого посліду, 2 ст. л. нітроамофоски. На 1 рослину витрачається 1 л.
  2. Для другого разу через 12 днів після першого: на 100 л води 1 відро коров’яку, ¼ відра пташиного посліду, 1 склянка сечовини. На 1 м2 витрачається 5–6 л розчину.

Усі кореневі підкормки роблять по вологому ґрунту. Після кожного разу рослини слід полити чистою водою, аби уникнути опіків від добрив.

Підживлення помідорів

На початку розпускання другого кетяга у 10 л води розвести 0,2 л рідкого курячого посліду, 1 ст. л. подвійного суперфосфату, 1 ч. л. сульфату калію. Під кожен кущ влити 1 літр цього розчину.

На 1 відро гноївки розбавленої у співвідношенні 1:5, додають 50–60 г суперфосфату і 30–40 г калійних добрив.

Високорослі сорти після підв’язування до кілків підживлюють розчином коров’яку (1:10), додаючи 15–20 г аміачної селітри на 10 л розчину. Останнє підживлення помідорів роблять у кінці липня.

Ось таке воно підживлення гноєм великої рогатої худоби і пташиним послідом.

Поділитись: