Незабаром настане спекотна пора літа і не буде зайвим нагадати багатьом любителям подорожувати в жаркі країни про те, як надається перша допомога від перегрівання на сонці.

Перегрівання на сонці, як надати першу допомогу, сонячний удар, ознаки перегрівання на сонці

Перша допомога при перегріванні на сонці

Бувають різні ознаки перегрівання на сонці. Тому ступінь перегріву тіла людини зазвичай кваліфікується по-різному. Так, при високій вологості повітря і його високій температурі може виникнути тепловий удар. У той час, як сонячний удар це стан, що настає при тривалій дії на тіло прямих сонячних променів, ознаками якого є:

  • підвищена температура тіла;
  • прискорені серцебиття і дихання;
  • наявність почуття знемоги і спраги;
  • шум у вухах і головний біль;
  • нудота і блювота;
  • у граничних випадках несвідомий або непритомний стан.

У потерпілого шкіра стає сухою, порушується діяльність серця, часто наступає припинення дихання. Як йому допомогти?

Перша допомога при перегріванні полягає в тому, що в першу чергу, слід перемістити потерпілого в прохолодне, затінене місце, обмити, або облити його холодною водою. У разі, якщо стан потерпілого дуже важкий, оберніть його змоченим в холодній воді простирадлом, покладіть йому на голову холодний компрес, дайте йому попити, а також понюхати змочені в нашатирному спирті носовичок, або ватку. У разі, якщо спостерігається порушення діяльності серця, дайте йому відповідні засоби. Коли дихання зупинилося, слід методом «з рота в рот» зробити штучне дихання.

Авіценна радить: захист від перегрівання на сонці

Щоб вам не знадобилась перша допомога при перегріванні, постарайтесь дотримуватись слідуючих порад Авіценни.

  1. Коли ви подорожуєте під нестерпно палючим сонцем, перш за все, укрийте голову. Слід також застерігати груди шляхом змазування їх соком (згущеним) портулаку городнього, або слизом, отриманим з насіння подорожника блошиного.
  2. Перед відправленням в дорогу під гарячим сонцем, бажано випити напої з фруктів, або з’їсти трохи ячмінного толокна, оскільки подорож на порожній шлунок може призвести до того, що розчинення всіх речовин на жарі може його розслабити.
  3. Вживаючи вище вказане, слід почекати до початку походу трохи часу з тим, щоб їжа не збовтувалась, опустившись з шлунку в кишечник. Також не завадить перед стартом з’їсти цибулю, змішану з кислим молоком. Приготувати це блюдо слід заздалегідь, дрібно покришивши цибулю і заливши її кислим молоком. Дати настоятися протягом ночі, а, прокинувшись, з’їсти цибулю і запити її залитим кислим молоком.
  4. В дорогу мандрівник повинен взяти фіалкову і трояндову олію, періодично змащуючи ними хребет.
  5. У разі виникнення неприємних відчуттів, стан мандрівника по спеці може покращитися за допомогою занурення в воду (звичайно, якщо це можливо).
  6. Не марно буде також вживання молока і розведеного водою вина.

Поки що все. Будьте здорові, і бережіть себе від перегрівання на сонці!

Поділитись: