Щоб зберегти вино належним чином і не зашкодити його смаковим якостям, для цього будуть і облаштовують спеціальні винні погреби.

Винні погреби, винні льохи, умови зберігання вина

До облаштування винних льохів пред’являються особливі вимоги, оскільки умови зберігання відчутно впливають на якість вина. Сирість, погана вентиляція, цвіль, коливання температури гублять навіть якісний напій. Не виносить вино протягів і світла, особливо сонячного. І, звичайно ж, разом з вином не можна зберігати овочі, соління й маринади.

Винні погреби: рекомендації щодо будівництва та обладнання

Будують винний льох за тим же принципом, що і звичайний. Стіни роблять цегляними або кам’яними, а долівку, як правило, цементну. Для регулювання температури і вологості в винному погребі використовуються тільки вентиляційні отвори, тому до пристрою вентиляції пред’являються підвищені вимоги. Вентиляційні отвори періодично відкривають, щоб провітрити сховище, і закривають знову. Розташовувати їх бажано так, щоб потік повітря проходив, минаючи місце зберігання вина. У приміщенні обов’язково вішають термометр, щоб контролювати температуру повітря.

Висота винного льоху становить не менше двох метрів. Його розміри залежать від обсягу запасів і тари, яку ви будете застосовувати. Чим більші ємності, тим більше повинно бути приміщення. Як правило, винний льох поділяють на кілька відсіків:

  1. По сортам вина.
  2. Способам зберігання (бочки, пляшки).
  3. Ступеням зрілості напою.

Умови зберігання вина

Винний льох обладнується дерев’яними стелажами і ємностями. При цьому небажане використання хвойних порід, щоб вино не ввібрало смоляну гіркоту. Застосовується також глиняний і скляний посуд, але аромат вина, витриманого в справжніх дерев’яних (краще дубових) бочках, не можна порівнювати з приготованими в бутлях винами.

Вся нова тара і стелажі ретельно промиваються гарячою водою, іноді у воду наливають трохи вина. Це необхідно для того, щоб позбутися специфічного запаху деревини, який неминуче відіб’ється на смаку і ароматі вина. Стелажі бажано робити розбірними. Для пляшок зазвичай обладнують невеликі відсіки.

Пляшки і бочки в сховищі розташовуються лежачи. Бочки можна розмістити стоячи, якщо приміщення не дозволяє інакше. Ємності заповнюють вином доверху, закупорюють і заливають сургучем.

Важливо, щоб у винному погребі були відсутні будь-які сторонні запахи. Температура підтримується стабільна, оптимальний варіант — від +12ºC до +14ºC. Вологість — в межах 75—80 відсотків. Вино зберігається в темряві. Споруджувати винні погреби — досить дороге заняття, але якщо ви всерйоз займаєтеся виноробством, без таких приміщень обійтися неможливо.

Поділитись: