Вінець будівництва будь-якої споруди — це дах. І важливо не помилитися зробити єдино правильний вибір матеріалу для покрівлі — roofua.com.ua/ruukki (верхньої складової даху, яка захищає будівлю від різних атмосферних впливів).

Вибір матеріалу для покрівлі

Вибір матеріалу для покрівлі: корисні поради від фахівців

Вибір залежить, перш за все, від архітектурних особливостей, типу і призначення будівлі, для кожного випадку застосовуються різні покрівельні матеріали. Вони умовно діляться на матеріали для плоских і скатних покрівель. Плоский дах — це дах, ухил який менше 5 градусів. Тут краще використовувати рулонні полімерні покрівельні матеріали.

Для скатних дахів вибір матеріалів більш різноманітний. Ціни також дуже різні, і вибір, перш за все, залежить від ваших фінансових можливостей. Менш дорогими вважаються матеріали:

 • ондулін (целюлозно бітумний лист);
 • керамопласт (новий матеріал, вироблений з природних або синтетичних компонентів);
 • шифер (асбесто-цементний лист);
 • металочерепиця або профнастил (це тонколистовий прокат з полімерним покриттям).

Є покрівельні матеріали більш дорогі:

 • мідна черепиця;
 • дерев’яна дранка;
 • натуральний сланець;
 • фальцева покрівля з міді або цинку чи то титану.

Варто взяти до уваги не тільки вартість матеріалів, а й вартість комплектуючих і самих робіт по монтажу. Чим дорожче матеріал, тим складніше і дорожче монтаж.

Сучасні покрівельні матеріали

Рано чи пізно перед кожним домовласником постає питання про ремонт даху та заміну старої покрівлі на більш нове і сучасне покриття. Перш ніж зробити вибір матеріалу для покрівлі, потрібно дізнатися про всі достоїнства і недоліки виставлених на ринку матеріалів, їх експлуатаційні характеристики, довговічність, оптимальне співвідношення ціни і якості.

В даний час одним з найбільш модних і популярних покрівельних матеріалів є черепиця, причому існують кілька її різновидів.

 1. Натуральна класична черепиця, один з найвідоміших і найдавніших покрівельних матеріалів, який почали використовувати з Середніх століть. Цей матеріал зовні виглядає дуже гідно, шляхетно. Він довговічний, екологічно безпечний, має гарні шумоізоляційні властивості. Мабуть, єдиним недоліком даного виду черепиці є її велика вага, тому необхідно правильно розрахувати площу даху і навантаження на несучі конструкції, яка виникне після застосування даного покрівельного матеріалу.
 2. Металочерепиця є хорошою альтернативою натуральній черепиці, яка, безперечно, має низку переваг, найважливішою з яких є її невисока ціна при гідній якості. Вона також дуже міцна, довговічна.
 3. Гнучка черепиця найкраще підходить для дахів зі складною архітектурою, яку легко можна постелити на будь-яку поверхню, яка потребує якоїсь спеціальної підготовки. При цьому вона випускається різних кольорів, зовні виглядає дуже гідно, здатна прикрасити будь-яку за стилем та архітектурою будівлю.

Будь-яку з перерахованих вище різновидів черепиці можна використовувати в сучасному будівництві та ремонті будівель, а достоїнства визначаються типом будови, її розмірами і архітектурним рішенням.

Поділитись: