Багато хто скаже, що носіння найрізноманітніших фасонів взуття не завдає ніякої шкоди нашому здоров’ю. Але, я вирішив трішечки дослідити тему про вплив взуття на здоров’я людини, і ось, що з цього вийшло.

Вплив взуття на здоров’я, високий підбор, взуття на шпильці, взуття на високій платформі, взуття без підборів, гострий носок взуття

Вплив взуття на здоров’я: просто високий підбор

Спеціалісти вважають, що постійне (довше 2-3 годин на день, частіше 2-3 разів на тиждень) носіння взуття на підборі будь-якої форми вище 5,5 см фізіологічно шкідливе для людини. Це загрожує остеохондрозом. Високий підбор викликає зміщення таза вперед, що посилює вигин спини і зміщення хребців. До того ж, п’яткове сухожилля при постійному ходінні на високих підборах залишається без роботи і з часом атрофується.

Босоніжки на підборі не забезпечують ні амортизації удару, ні підтримання стопи — нога часто ковзає в колодці, а підбор «ходить» із боку в бік. Саме тому в любительниць босоніжок часто розвивається так званий підошовний фасцит, пов’язаний із постійними болями в ногах.

Взуття на шпильці

Взуття на шпильках нестійке, навіть якщо має прекрасну колодку, укріплений задник тощо. Вага тіла розподіляється нерівномірно. Звідси до проблем «просто високого підбора» додаються: мозолі (стопа, шукаючи опору, весь час «їздить»), набряки ніг. А ще шпилька частіше від інших видів підборів стає причиною вивихів гомілковостопного суглоба.

Який вплив взуття на здоров’я, якщо взуття на високій платформі

При переносі стопи із п’ятки на носок іде стимулювання багатьох внутрішніх органів: серця, нирок, печінки. Платформа начисто позбавляє цього. А ще м’язи і зв’язки, покликані підтримувати звід стопи, позбавляються можливості скорочуватися-розслаблятися, що призводить до плоскостопості.

Взуття без підборів

Воно позбавлене ресорної, супінаторної функції, що так само не особливо корисно для ноги і так само призводить до плоскостопості. Через тонку підошву, котру зазвичай мають і балетки, і сандалії, таке взуття практично не захищає ноги від навантажень та ударів. Тобто при кожному кроці ви фактично одержуєте удар п’яткової частини стопи. Через туфлі на пласкій підошві жінка може «заробити» розтягнення п’яткового сухожилля і м’язів гомілки.

Гострий носок

А зараз про вплив взуття на здоров’я людини, яке має гострий носок. Постійне носіння такого взуття призводить до розвитку і в чоловіків, і в жінок поперечної плоскостопості. Великі пальці ніг та мізинці вивертаються, як начебто ви встромили ногу у зливну лійку. І вправити їх назад можна лише хірургічним шляхом.

Втому відганяйте… качалкою!

Якщо ви не можете відмовити собі в задоволенні ходити на високих підборах, то бодай не відмовляйте своїм ногам у відпочинку і упродовж робочого дня, і після нього. Сидячи, можна зробити 3-4 рази на день такі вправи для зняття втоми в ногах:

  1. Напружте і розслабте м’язи стегон, згинаючи і розгинаючи при цьому ноги в колінах (5 разів).
  2. Зробіть довгий вдих, випнувши живіт, видихніть, втягнувши живіт (3-4 рази).
  3. Повільно підійміть руки уверх — вдих, опустіть — видих (3-4 рази).
  4. Зігніть і розігніть пальці ніг — 10 разів у повільному темпі.
  5. Сидячи на стільці, покладіть нога на ногу і робіть кругові рухи розслабленою ступнею праворуч, потім ліворуч. Повторити 10-12 разів кожною ногою.
  6. Дуже корисно качати ступнями звичайну дерев’яну качалку для тіста — з носка на п’ятку і назад. А можна купити спеціальний тренажер-масажер для ніг. Він схожий на качалку, тільки з горбочками-виступами. При такій вправі поліпшуються циркуляція крові в ногах і стан м’язів та зв’язок.
  7. А набігавшись за день на шпильках, увечері обов’язково полежіть хвилин 15-20, поклавши ноги на подушки заввишки 30-40 см для нормалізації кровообігу.

От і все про вплив взуття на здоров’я людей.

Поділитись: