Перш ніж приступати до запрошення гостей визначають їх кількість: не варто, наприклад, збирати дуже велику компанію, якщо планування і розміри житла цього не дозволяють. Потім вибирають найбільш зручний день, для проведення торжества і призначають час приходу гостей. Господарі зобов’язані їх запрошувати особисто.

Запрошення гостей

Цю процедуру роблять в різній формі: при зустрічі, по телефону або за допомогою листівки, але в обов’язковому порядку заздалегідь. При цьому не слід вимагати пояснення або ображатися, якщо хтось із ваших знайомих або друзів, подякувавши за запрошення, відмовляється прийти на торжество.

Запрошення гостей, підготовка житла, прийом гостей, зустріч гостей

Підготовка житла і прийом гостей

Підготовку до зустрічі гостей закінчують за годину до їх приходу. В першу чергу роблять прибирання в будинку, переставляючи при необхідності меблі так, щоб вони не заважали пересуванню. Потім готують чисті рушники, мило, щітки для одягу та взуття, звільняють вішалку або шафу для верхнього одягу і виставляють вази для квітів, які можуть принести гості.

Зазвичай запрошені приходять до призначеного часу, оскільки не прийнято приходити раніше, коли господарі ще можуть бути не готові, також не можна спізнюватися.

Зустріч гостей

Після запрошення гостей і всіх приготувань, готуються до їх зустрічі. Господарям ні в якому разі не можна зустрічати запрошених в домашньому халаті або в буденному одязі. До їх приходу всі члени сім’ї повинні бути одягнені по-святковому. Господині для цього випадку бажано надіти красиве, але не занадто дороге плаття.

Гостей зустрічають в передпокої господарі, а дорослі діти допомагають їм роздягнутися і проводять в кімнату, призначену для торжества. Неетично змушувати прибулих в гості перевзуватися в домашню взуття, до того ж це не гігієнічно. Завбачливі господарі заздалегідь прибирають килими і доріжки, а виховані гості напевно здогадаються взяти з собою змінне взуття, яка буде гармоніювати з їх нарядом.

У більшості випадків гості приносять з собою квіти, які вручають господині будинку, навіть якщо вона не є винуватицею торжества. В цьому випадку букет підносять лівою рукою, попередньо звільнивши його від обгортки. Господиня зобов’язана подякувати за квіти і поставити їх у вазу в кімнаті, де приймають гостей. Подаровані квіти ставлять на стіл в тому випадку, якщо вони не порушують його композицію. Подарунок, якщо він упакований, винуватець торжества повинен розгорнути, подивитися і висловити подяку. Якщо подарували коробку цукерок або кондитерський виріб, то слід пригостити всіх присутніх гостей. Стіл повинен бути накритий завчасно.

Поділитись: