Зараз буде коротка розповідь про те, як скласти меню і підготувати продукти для святкового столу. Воно повинно складатися з більш вишуканих страв, з визначенням кількості порцій кожного їх виду і кількості необхідних продуктів. Холодні страви і закуски рекомендують включати з розрахунку половина або третина порції на людину, щоб розширити їх асортимент.

Як скласти меню і підготувати продукти

Перші страви включають в меню тільки в разі банкету-обіду. Святкове меню повинно відрізнятися великою кількістю холодних страв і закусок. Необхідно враховувати і сезон року. І, звичайно, родзинкою столу буде фірмове блюдо господині.

Слід мати на увазі, що гостинність виражається не тільки великою кількістю закусок і страв, а розумним підбором, хорошим приготуванням і естетичним оформленням. Слід також уникати однотипних страв, наприклад, двох страв з птиці, а якщо в якості холодної закуски подають рибу, то гаряче блюдо краще приготувати з інших продуктів.

Визнаною прикрасою столу є солодкі страви, так як продукти, що входять до їх складу, дають необмежені можливості по створенню оригінальних за формою і кольорам композицій. Ефектно виглядають збиті вершки з ягодами (свіжими або консервованими), желе, муси, креми та інші десерти, приготовані в спеціальних формах, а також тістечка і торти.

Після того, як святкове меню ретельно продумано, складають список необхідних продуктів і визначають їх кількість.