Найбільш зручна в користуванні лляна столова білизна: скатертини, рушники, серветки. Тому зараз мова піде про призначення столової білизни. В арсеналі домашньої господині для святкового прийому гостей повинно бути кілька різних скатертин, підібраних відповідно до інтер’єру кімнати, під колір штор і стін. Розмір скатертини підбирають з урахуванням розміру столу, її краї повинні опускатися однаково з усіх сторін не менше ніж на 25 см, але не нижче сидіння стільця, а кути — опускатися уздовж ніжок столу, закриваючи їх.

Призначення столової білизни, святковий прийом гостей

Призначення столової білизни для святкових подій

Довгий час святковими вважалися лише білі скатертини і серветки. Однак на тлі білої скатертини красиво виглядають кольорові однотонні серветки і навпаки. До серветок вишивають вузенький рушничок розміром 30×60 або 35×70, який розстилають посередині столу (його можна покласти поверх білої скатертини).

Для святкування ювілею краще використовувати однотонну скатертину, яка додасть особливу урочистість, а для святкування дня народження дитини, навпаки, підійде кольорова скатертина з веселим малюнком або без нього. Якщо немає скатертини необхідного розміру для великого столу, то можна скористатися двома або кількома однаковими. В такому випадку першу стелять на дальню сторону столу (по відношенню до входу в кімнату), другу накладають на першу стороною, на якій попередньо підвернена кромка так, щоб утворилася пряма лінія.

Стосовно призначення столової білизни, то скатертини і серветки повинні бути чистими, накрохмаленими і добре випрасуваними.

У наш час у продажу є велика кількість нетканих синтетичних скатертин від одноразових до таких, які витримують не одне прання. Вони бувають і білосніжними з красивим ажурним малюнком, що нагадує вишивку, і різнокольоровими, придатними до будь-якого свята. Їх поява полегшила господаркам прийом гостей. Тепер можна не думати, як відіпрати ту чи іншу пляму, яка неминуче з’являється під час застілля.

Також хотілося б почитати в коментарях до цього допису стосовно того, яка у вас використовується столова білизна на свята та зустрічі гостей. Чи цілком ви розумієте призначення столової білизни? Адже в кожному регіоні нашої неосяжної єдиної України є власні традиції. От із такими традиціями хотілося б ознайомитись. А ще цікаво було б знати про сервіровку святкового столу, які блюда для таких подій ви готуєте тощо.

Поділитись: