Сьогодні віряни України відзначають по церковному календарю Різдво Миколи Чудотворця. Цей день є одним із найважливіших у церковному житті вірян. Тому, щоб вберегтися від біди, бажано дотриматися деяких приписів.

Різдво Миколи Чудотворця, що не можна робити на Різдво Миколи Чудотворця, народні прикмети на 11 серпня, що не можна робити 11 серпня

Народні прикмети на 11 серпня у своїй більшості відносяться до погодних умов цього дня. Також існує перелік деяких стародавніх заборон, які не спроста передавались нашими предками із покоління в покоління, що дійшли аж до наших днів. Ця розповідь про сьогоднішнє свято і про те, чим не можна займатися в цей день.

Різдво Миколи Чудотворця

У церковному календарі 11 серпня згадується святий, якому віряни віддають свою шану, скоріше за все найбільше, ніж іншим — Микола Чудотворець. Православний світ святкує сьогодні Різдво Миколи Чудотворця і пишається у своїх спогадах його дивовижним життям.

У новонародженого було заможне сімейство. Він почав дивувати оточуючих своїми чудесами майже в перші секунди своєї появи на світ. У його матері було тяжке захворювання, але під час пологів у неї відбулося дивовижне зцілення.

Змалечку Миколай дотримувався посту, а через деякий час почав часто відвідувати храм з послідовним вивченням слова Божого, перериваючись на молитви. В результаті чого він став священником. Після того, як померли його батьки, усе майно святим було роздано жебракам.

В імператорів Діоклетіана та Максиміана було особливо жорстоке ставлення відносно вірян, тому Миколаю прийшлося жити під час страшного періоду гоніння християн.

Народні прикмети на 11 серпня

  1. Якщо вранці тепло, то це провісник гарного, приємного сонячного дня.
  2. Якщо день супроводжується потужними опадами, значить починається грибний сезон.
  3. Якщо місцевість огорнена туманом, то це до багатого збору врожаю пшениці.
  4. Ягодами та грибами усіяні лісові галявини — буде холодна і довга зима.

Цього дня пращури збирали калину, щоб потім використовувати її в приготуванні розмаїття пирогів і страв. Скуштуйте хоча б невеличкий шматок цього десерту, щоб у вашому домі завжди було присутнє благополуччя і щастя.

Що не можна робити 11 серпня

Не здумайте з’ясовувати стосунки в цей день, бо зіпсуєте їх непоправно. Слід пам’ятати про опікування святим благочестивих людей, тому бажано сходити до храму і помолитись в його честь.

Всі роботи відкладіть. Не прибирайте в будинку, не пріть речі, не порайтесь на городі. З рукоділлям теж зачекайте, бо є великий ризик нанести собі поранення.

Святкуючи Різдво Миколи Чудотворця, не вживайте алкогольні напої, бо це святий сприйме як образу. Хай ваші внутрішні демони посидять голодними в цей день, краще буде, якщо ви подбаєте про ближніх і допоможете тим, хто просить про допомогу.

Поділитись: