В Ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі читачі, зараз і тут ви пізнаєте багато чого про свято Різдва Христового. Я впевнений, що дана розповідь буде для вас пізнавальною та цікавою.

Про свято Різдва Христового, велика радість бачити Обличчя Самого Бога, у Різдвяну нічку, що нам дає Різдво Христове
Про свято Різдва Христового

Бог перебуває у світлі і темряві.

Псалом 17 : 12.

Про свято Різдва Христового

Починаючи розповідь про свято Різдва Христового, хочу наголосити, що воно є найбільш незвичайним і таємничим святом. У таємниці народження Христа все незвичайно. І її не можна осягнути тільки холодним розумом, без участі віруючого серця. Наприклад, не було і не буде на світі більш важливого питання, ніж питання: «Де народжений Цар Іудейський?». З цим питанням прийшли східні мудреці в Єрусалим у дні народження Христа. Але ж це питання важливе для кожного. Від відповіді на нього залежить порятунок кожної людини. І тому дізнатися, де народжений Цар Іудейський, значить знати, де наш порятунок.

Велика радість бачити Обличчя Самого Бога

Великою радістю для першої людини до гріхопадіння булла можливість бачити Обличчя Самого Бога. І тільки після гріхопадіння Обличчя Боже стало невидимим для очей людини. Бог через пророка говорить: неможливо людині побачити Бога і залишитися живою. Але Господь завжди любив людину як Своє творіння, як образ і подобу Свої, хоча і приховував Лик Свій від неї. Він давав обітниці, пророцтва і прообрази, якими протягом століть жило старозавітне людство, чекаючи пришестя в світ Сина Божого.

Світ знав про Бога, але це знання було абстрактним і розпливчастим. Воно не давало радості серцю, не могло допомогти змінити життя на краще і зробити його більш досконалим. У Раді Святої Трійці проявилася любов Божа до людини, видно Божественний задум про спасіння її, для цього Він і послав у світ Сина Свого. Той, хто побачив Ісуса Христа, буде мати чітке уявлення про Бога, через богопізнання приходити до богоспілкування і діставати вічного життя.

У Різдвяну нічку

Продовжуючи розповідь про свято Різдва Христового, слід зауважити наступне: Творець, що живе в неприступному світі, в різдвяну ніч явився світові як боголюдина. І ми знаємо через віру преславну таємницю: Бога — в людині, Творця — у творінні, бачимо образ раба великого смирення і самознищення в убогих Вифлеємських яслах. На таке здатний тільки Господь. Він не з’явився у вогні, шумі або громі, як це відповідало б Його всемогутності, щоб не спалити людство або навіть не засліпити тих, що очікують Його. Він з’явився немовлям в убогому вертепі.

У народженні Ісуса є незвичайним і таємниче зачаття, і приснодівство, і материнство безмужнє. Багато хто спокушався і буде спокушатися цією таємницею. Але щоб розум людський не замишляв, як би не вагався і не бентежився, що таке можливо, від цього нічого не зміниться. Наші сумніви або відкидання Бога змінюють нас, але не Його Божу сутність. Христос той самий сьогодні, завтра і завжди. Він був, є і буде вічно.

Пропоную вашій увазі пісню про свято Різдва Христового. Це щира пісня Українців, яка бере за душу, і нікого не залишить байдужим до наших Святинь і нашої Святої Землі.

У Різдвяну нічку

Що нам дає Різдво Христове

Різдво Христове дає нам радість богоусиновлення і повну впевненість у вічному житті. Знаючи це, неможливо не радіти всіє душею і всім серцем про урочисту поблажливість. Нехай яскраві промені Різдва Христового осявають нас завжди і дають нам розум новий і досконалий, почуття справжні і міцну віру, надію, постійну радість про Спасителя! Амінь. От і все, коротенько, про свято Різдва Христового.

Поділитись: